Skocz do zawartości

Blank 350 mm


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, a jaki Ty chcesz mieć zasięg ?

 

 

Interesuje mnie zasięg gwiazdowy 19.5 mag przy 60-120s fotce.

 

 

Adam, dzięki za link! Propozycja bardzo ciekawa, jednak jak dla mnie trochę zbyt droga (telep 300mm). Według mnie jestem w stanie zrobić takiego Newtona w Polsce za pół ceny! Przyznaje jednak, że waga tego telpa jest zaskakująco mała !

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zasięg gwiazdowy 19.5 mag przy 60-120s fotce.

Adam, dzięki za link! Propozycja bardzo ciekawa, jednak jak dla mnie trochę zbyt droga (telep 300mm). Według mnie jestem w stanie zrobić takiego Newtona w Polsce za pół ceny! Przyznaje jednak, że waga tego telpa jest zaskakująco mała !

 

Pozdr

Paweł

 

 

Nie mów tylko że tyle nie wyciągałeś swoją obecną kamerą :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może w Bieszczadach uzyskałbym ten zasięg z dotychczasowa rurka 200mm! W warunkach podmiejskich osiągałem ok 18,5-18,7 mag.

Zwróć uwagę na czas ekspozycji, który podalem, tj. 60-120sekund. Aby uzyskać ten zasięg muszę zwiększyć aperturę właśnie do 300-320mm i zwiększyć trochę ogniskową. Tak naprawdę, to byłoby super wejść w magiczne 20 mag :D

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zasięg gwiazdowy 19.5 mag przy 60-120s fotce.

Adam, dzięki za link! Propozycja bardzo ciekawa, jednak jak dla mnie trochę zbyt droga (telep 300mm). Według mnie jestem w stanie zrobić takiego Newtona w Polsce za pół ceny! Przyznaje jednak, że waga tego telpa jest zaskakująco mała !

 

Pozdr

Paweł

 

 

Właśnie UPS przywiózł mi tego newtona 250/1200. Trzeba przyznać, że jakościowo to inna liga - niż chińskie blaszaki. Tubus bardzo lekki, ładnie wyczerniony. Materiały porządne, wyciąg crayforda z mikro 1:10. Jest dobrze. Obejmy z ciekawym dovetailem - bardzo szerokim (dobrze, będzie stabilniej).

 

Tylko jest mały problem - NIE MA LUSTRA :) Wyobraźcie sobie moją reakcje. 15 razy nurkowałem w pustym pudle szukając chyba smrodku po lustereczku. Myślę sobie - no katastrofa. Widzę podwójne taśmy zaklejające pudło - no nic, albo szkopy mnie oszukali, albo Polscy spece od transportu lustereczko zakosili - w sam raz na piękno kosmetyczkę dla żonki.

 

Dopiero na fakturze widzę duży napis - LUSTRO OSOBNO. No to na pewno kurier nie dał mi drugiej paczki. Dzwonie, ustalam. Nie było drugiej paczki. Wkurzyłem się, dzwonie do Niemców. Ale Niemcy mówią - spokojnie, była druga paczka. Dał mi nr przewozowy, dzwonie, już bardziej zirytowany. Odnajdują paczkę. Hurrraa...

 

Tylko że nie w Lesznie pod Warszawą, a w Lesznie pod Poznaniem. Super! Jest kod pocztowy, wszystko jest - a ci ślą paczkę w inny koniec polski. Jedna do mnie, druga w kosmos.

 

Nic nie robią sobie z mojego żądania przesłania paczki na jutro. Nie mają samochodów, sratatata... Paczka nie miała gwarantowanej daty dostarczenia, a więc mają czas spokojnie dosłać w poniedziałek.

 

Mam zabawkę i nie mogę się pobawić :( Swoją drogą - paczki z DE idą błyskawicznie. 2-3 dni max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może w Bieszczadach uzyskałbym ten zasięg z dotychczasowa rurka 200mm! W warunkach podmiejskich osiągałem ok 18,5-18,7 mag.

Zwróć uwagę na czas ekspozycji, który podalem, tj. 60-120sekund. Aby uzyskać ten zasięg muszę zwiększyć aperturę właśnie do 300-320mm i zwiększyć trochę ogniskową. Tak naprawdę, to byłoby super wejść w magiczne 20 mag :D

 

Pozdr

Paweł

 

A tak w ogóle, to jaki teraz masz montaż? Albo przegapiłem, albo nic się nie chwaliłeś...

 

Nic dziwnego UPS woził ponad 2 tygodnie moją paczkę po Polsce, po czym uznał ją za zaginioną. Po niecałym miesiącu paczka odnalazła się :Beer::Beer: . Powiedziano mi że nie mogli odnaleść takiego adresu :Boink: , trochę dziwne to bo mieszkam w samym centrum miasteczka :Boink::Boink:

 

Nie strasz mnie. Chcesz żebym usechł z tęsknoty za lustrem? Mam nadzieję, że w poniedziałek jednak dojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widziałem na jednej stronie jaki :) Który z dwóch jest w trakcie relizacji? Mam nadzieję że ten pierwszy :)

 

Co do zasięgu to Heniek schodzi poniżej 20mag swoim MT800 :)

Dlatego zastanawiam się po co Ci Pawle coś większego ?

 

Może jakie 22 mag, ale ile można jeszcze zejście takim amatorskim sprzętem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł chce po prostu co wieczór odkrywać jakąś kometę, oj da czadu :banan: bo wytrwale zmierza do celu :helo:

 

 

Gdyby nie automaty i może gdybym mieszkał na południowej półkuli, to może bym się załapal na jakąś kometę, ale w tych warunkach to sprawa jest naprawde trudna :szczerbaty:

 

Qbanos, nie ma co zapeszać. Cały czas czekam na ten mój montaż !

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rura, od dawna obserwuję Newtony z tej serii. Zastanawia mnie tylko czy ich cena jest adekwatna do jakości uzyskiwanych obrazów, nareszcie ktoś to sprawdzi :)

 

Nie myślałeś żeby wziąć 250mm f/4? Jak uzbieram kasę to będę się nad takim poważnie zastanawiał, o ile mój HEQ5 go udźwignie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Gratuluje zakupu! Tuba wygląda całkiem przyjemnie, choć według mnie to trochę za dużo na EM200.

To teraz seria pytań :D Jaka jest grubośc zwierciadła ? Jak ono jest zamontowane w oprawie, ile ma punktów podparcia ? Z czego wykonana jest tuba ? Czy jest wstraczająco sztywna na montaż paralaktyczny?

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Gratuluje zakupu! Tuba wygląda całkiem przyjemnie, choć według mnie to trochę za dużo na EM200.

To teraz seria pytań :D Jaka jest grubośc zwierciadła ? Jak ono jest zamontowane w oprawie, ile ma punktów podparcia ? Z czego wykonana jest tuba ? Czy jest wstraczająco sztywna na montaż paralaktyczny?

 

Pozdro

Paweł

 

9 kg za dużo na EM200? Przecież on waży mniej niż twoja ex 8-mio calówka. Tuba wykonana jest prawdopodobnie z aluminium. Szczerze - nie znam się na materiałach, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Sztywna jest i to bardzo. W końcu jest to konstrukcja specjalnie wykonana do paralaktyka, czyli astrofotografii.

 

Długość też jest znośna, bo raptem 1,1 metra (z hakiem). Zastosowanie dużego wtórnego pozwoliło im trochę skrócić tubę.

 

Co do lustra - nic nie powiem, bo nie wiem. Lustro ma dojechać jutro. UPS wysłał pod zły adres w inną część Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rura, od dawna obserwuję Newtony z tej serii. Zastanawia mnie tylko czy ich cena jest adekwatna do jakości uzyskiwanych obrazów, nareszcie ktoś to sprawdzi :)

 

Nie myślałeś żeby wziąć 250mm f/4? Jak uzbieram kasę to będę się nad takim poważnie zastanawiał, o ile mój HEQ5 go udźwignie...

 

Nie ma takiego. Tzn. Orion ma, ale nie jest to Newton z serii Foto. Ta seria jest produkowana w kooperacji z TS (na wyłączność) i różni się od standardowych Orionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego. Tzn. Orion ma, ale nie jest to Newton z serii Foto. Ta seria jest produkowana w kooperacji z TS (na wyłączność) i różni się od standardowych Orionów.

 

 

Oczywiście, że taki jest:

 

http://www.teleskop-service.de/Orion/Photo...nPhoto.htm#PN10

 

"TS Photo Newton 10

Öffnung 250mm / Brennweite 1200mm .... oder .... Öffnung 250mm / Brennweite 1000mm"

 

Do wyboru, o ogniskowej 1200mm lub 1000mm. Ten drugi jest szybszy bo f/4 i zapewne tez lżejszy. No i ma na pewno mniejsze wymagania :) Na angielskiej stronie TS nie wszystko jest, dlatego warto sprawdzać niemiecką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że taki jest:

 

http://www.teleskop-service.de/Orion/Photo...nPhoto.htm#PN10

 

"TS Photo Newton 10

Öffnung 250mm / Brennweite 1200mm .... oder .... Öffnung 250mm / Brennweite 1000mm"

 

Do wyboru, o ogniskowej 1200mm lub 1000mm. Ten drugi jest szybszy bo f/4 i zapewne tez lżejszy. No i ma na pewno mniejsze wymagania :) Na angielskiej stronie TS nie wszystko jest, dlatego warto sprawdzać niemiecką.

 

A to mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem o tym, a być może pojawiło się to niedawno. W każdym razie - nie wiem, sam nie wiem. Zależało mi jednak na ogniskowej dłuższej. Poza tym, trochę "boję" się Newtonów f4. Ale prawdopodobnie nie mam racji.

 

Ciekawe, ile jest droższy?

 

PS. Lustro właśnie przyjechało. Zaraz je obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.