Skocz do zawartości

kłopoty z autostarem- jak wgrać nowy software


giguś

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o poradę w sprawie AUTOSTARA MEADEi montarzu LXD 55.

Wczorajszego dnia chciałem usunąć software niemieckie i na powrót wrócić do angielskiego. Uruchomiłem program ze strony MEADE - autostar suite i… nie dość że program nie chciał się uprgradować to zacząłem sprawdzać czy i jak się wymienia software, na początek włączyłem przegrywanie do autostara jakiejś firmowej bazy ( wykryty był COM 1 – tam był połączony włączony autostart kablem do kompa) i … musiałem wyłączyć kompa mimo ostrzeżeń że program w autostarze zostanie uszkodzony. Teraz po włączeniu montażu wyświetlacz jest podświetlony albo jakieś dziwne znaczki się wyświetlają … nic nie reaguje, nie wykrywa na kablu com 1 nic….

JAK TO NAPRAWIĆ?????

Jak wgrać nowy firmowy sotware? czy autostar uszkodził się? - jakby pracuje tylko teraz nie działa....

pół cholrernego roku nie mogę użyć montazu bo nie mam kabla a kiedy już dobra dusza mi go pożyczyła to.....doprowadza mnie to do desperacji..... może trzeba zamknąć rozdział astro w życiu.POMOŻcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem w cytowanym wątku

wyciagasz zasilanie

wciskasz tą kombinację klawiszy

podpinasz zasilanie z wciśniętymi klawiszami

na pilocie pokazuje się coś a'la SAFE MODE

podpinasz pilota bądź masz już podpietego pod kompa

uruchamiasz ASU - oryginalny sofcik do Autostara

i możesz w nim spokojnie zdetektować pilota

i wgrać w całości nowe firmware

ostatni który widziałem na oczy to był 43EG (ja paczowałem :blink: go na lewo do wersji 43GG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Software o ile pamiętam można najpierw ściągnąć na dysk, a potem wgrywać do Autostara.

 

Nowe wersje softu znajdziesz tutaj: Autostar

 

Warto też zaglądać: Tutaj

Edytowane przez JacekPala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam firmware trzeba wgrać jak pisze Jacek w to miejsce

 

\Program Files\Meade\AutostarSuite\Updater\Ephemerides

 

albo tam gdzie masz zainstalowane ważne żeby wylądowało w katalogu EFEMERIDES

 

pojawi się wtedy w katalogu do paczowania z lokalu

 

ja już robiłem to w wersji z internetu i poszło słabo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem też do siebie PATCH który trzeba wykonać jesli ktoś chce mieć więcej niż daje oryginalnie MEADE

w swoim firmware - ZALECANE DLA TYCH CO PRZEBUDOWYWALI MONTAŻE A NIE ORYGINALNE MONTAżE :Salut:

 

www.tadeoho.ovh.org/autostar/patch43gg.zip

 

opis jak to zrobić jest po angielsku w pliku README

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzis to bedę próbował zrobić!!!

generalnie uwaga - aktualna kopia firmwara jakiedo znalazłem to właścnie ta 43 EG więc dokładnie ten z twojej strony - !!!! więc go z tamtąd pobiore

Ale w ASu gdy wciskam Upgrade autostar software - to każe mi podac UP ( to inetrenet) a potem port którego nie znam skąd go wziąć na przyszłość?

Edytowane przez giguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo po pierwsze

 

tu jest czarno na szarym :ha: AUTODETEKCJA

 

autodetekt.jpg

 

w pracy nie mam 497 więc nie podłączę się pod kompa i nie pokażę screena jak upgradeować

w wolnej chwili zrobie to wieczorem

dzięki czekam z niecierpliwościa -- wracy również nie mam.. Autostara, ale pytanie czy autostar musi byc podłączony w trakcie upgradowania do montazu włączonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
i jak ci poszło patchowanie wersji Autostara??

dzieki twoje informacje umozlliwiły mi wgranie do autostara wogóle ...

wersję autostara wziąłem z MEADE- z uwagi że jest to typowy LXD 55z autostarem powinno byc ok... ale jeszcze musze to sprawdzić w boju i odesłac kabel ... pewnie zrobie to w sobotę czy piatek... praca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.