Skocz do zawartości

Czy testował ktoś te okulary?


pops

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów testował może okularki tej serii? Jak myślicie , jak by się one sprawdziły w MT-800?

A może ktoś je już z Soligorem testował?

 

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath...#39;'_7,2mm

 

W opisie jest uczciwie napisane ( co widzę chyba po raz pierwszy ;) ), że nie sprawdza się dobrze przy światłosile większej niż f/4,5 jednak może ktoś z Was miał go okazję przetestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okulary które podlinkowałeś to jest pierwsza wersja SW Antaresa. Tylko nie wiem skąd ta cena - bo SWA II można kupić za 499 zł. Fakt, że trzeba pewnie na nie trochę poczekać - ale jak ktoś bardzo chce to warto. Mam właśnie taki okular (SWA II 7,2). Gdzieś już na forum o nim pisałem, ale w tej chwili nie mogę odkopać tego wątku...

 

Podobno druga seria jest trochę poprawiona w stosunku do pierwszej - ale tego nie wiem na 100% bo okularów z pierwszej serii nie trzymałem w ręku.

 

Swojego okularu używam w f/6 i jest naprawdę nieźle - nie widać dużej różnicy nawet w stosunku do LVW, pomijając fakt, że SWA mają większe pole. W f/4 pewnie trochę pola na brzegach odpadnie - ale przy 82 stopniach nie powinna być to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak zdecydowałem się je kupić to już sprzedałem Soligora MT800.

Tylko raz w Bieszczadach cztery lata temu je testowałem i od razu chciałem je mieć.

Wtedy kosztowały tyle co teraz na teleskopach.

Miałem wyciąg 1 1/4 cala więc były idealnym zestawem dla mnie.

Jakościowo biły na głowę plossle, erfle -to taki ubogi nagler w 70 % pola dający ostre kontrastowe widoki.

Za obecną cenę bardzo dobry wybór dla idealnie skolimowanego Soligora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za obecną cenę czyli za te 499 zl w astrokraku jak rozumiem?

 

W AK masz te okulary w nowej wersji. SWA II. Dopytaj userów o różnice, te starsze faktycznie były bardzo przyzwoite. Pamiętaj, ze w AK czas oczekiwania na zamówiony okular potrafi być bardzo długi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko , troche z innej beczki ale nie chce zakładać nowego wątku. Jakiego byście polecili barlow'a? Konkretnie chodzi o wybór między CU APO 2x a Soligor 2" 2x. Testowałem już vixena deluxe ale w moim telepie nie dało się nim złapać ostrości a obraz był gorszy niż z tanim Vixenem barlowem za 99 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.