Skocz do zawartości

INSERTER NOWA SERIA


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi obserwacjami polowymi i rejestracją zjawisk nie jest tak źle.Wystarczy, że kupicie w Norauto Baterypack 12V 20 Ah (190 zł) i do tego przetwornicę 12>220V o mocy ciągłej 200-300W (120 zł).Wiecej nie trzeba.Do tego można już podłączyc laptopa,video i jakis mały monitorek. Reszta jak prowadzenie i kamera w teleskopie są na 12 V choc mi się zdażyło prowadzic obserwacje zimą przy M18 stopni i wtedy już siedziałem w ciepłym samochodzie z kompem i monitorem a do teleskopu oddalonego o 10 metrów poprowadziłem przedłużacz z 220V z transformatorkiem na koncu do zasilania prowadzenia i kamery.Komfort znakomity bo ciepło. Ogólnie te obserwacje są bardzo emocjonujące bo "coś się dzieje" i tak do końca nie wiadomo co zobaczymy.Obserwacje gwiazd, mgławic czy nawet komet są dośc spokojne bo te obiekty nie zmieniają lub bardzo powoli zmieniają swoje położenie, tu zas zawsze jest wyscig z czasem.

Bardzo liczy się opanowanie sprzętu i cwiczenia "na sucho".Polecam wszystkim.

 

Ostatnio nagrałem film z przelotu planetoidy 2004 XP 14 i zupełnie niespodziewanie zarejestrowałem wizualnie zakrycie gwiazdy GSC-4222-1642 przez tą planetoidę - super to wyglądało. Gwiazda i planetoida miały ok 12,4 mag, obie świetnie widoczne, ale najlepszy moment był w chwili gdy planetoida przelatywała przed gwiazdą gdyż przez chwilę jasnośc nagle wzrosła, przez moment nieznacznie zmalała, potem znów wzrosła a następnie oba obiekty zaczeły się separowac.Całośc trwała ze 3 sekundy.

 

PS Mirku K, twoja kamera jest genialna! Wyciąga przy dobrych warunkach ponad 14 mag. przy aperturze 80mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych na inserter na dzień 17 lipca 2006 :

 

1. Mirek Krasnowski

2. Mirek Krasnowski

3. Paweł Maksym

4. Daniel Filipowicz

5. Piotr Badowski

6.

7.

8.

9.

10.

 

Tak więc osiągnęliśmy półmetek zamówień do ruszenia z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1. Mirek Krasnowski

2. Mirek Krasnowski

3. Paweł Maksym

4. Daniel Filipowicz

5. Piotr Badowski

6. Krzysztof Piasecki

7.

8.

9.

10.

 

Ludzie bierzta insertery...

 

:helo: Już, już, insertery tuż, tuż... :unsure:

Tak poważnie to wypada się przedstawić...

To ja jestem tym "leniem", który nie chce robić INSERTER'ów pojedynczo.

Jeśli kogoś zachęci do zakupu więcej informacji /głównie technicznych/ to proszę pisać:

gapatech@interia.pl

Pozdrawiam

Paweł Gawroński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Mirek Krasnowski

2. Mirek Krasnowski

3. Paweł Maksym

4. Daniel Filipowicz

5. Piotr Badowski

6. Krzysztof Piasecki

7. Krzysztof Sawicki

8.

9.

10.

 

Szcześliwa 7 . Można już chyba ruszyć dalej .Zachęcam wachających do wpisania sie na listę. Pawła proszę o rozpoczęcie produkcji. Zaliczki aby nie obciążać Janusz najwygodniej byłoby przesłać bezpośrednio na wskazany adres /konto/. Może zdążymy użyć inserer przy zakryciach Plejad.

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mirek Krasnowski

2. Mirek Krasnowski

3. Paweł Maksym

4. Daniel Filipowicz

5. Piotr Badowski

6. Krzysztof Piasecki

7. Krzysztof Sawicki

8. Bartosz Solarz

9.

10.

 

No, to jest już osiem osób :D

 

Cieszę się, że "nowi" jak Bartosz są chcętni na insterter wszystkich a w szczególności Bartosza, zapraszam do tego wątku

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ 8 (w zależności od wymaganej dokładności :) ) to już prawie 10, po krótkich przemyśleniach proponuję:

Nie będziemy czekać na 10-u chętnych, ale...

Poczekamy jeszcze 2 tygodnie dając szansę innym dopisać się na listę i ją zamkniemy.

Wykonam serię 8-u lub więcej inserterów. Dla tych, którzy się spóźnią insertery też będą dostępne, ale pojedynczo oczywiście drożej.

Pozdrawiam

Paweł Gawroński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Paweł Gawroński ma propozycję, aby już ruszyć akcję wykonania tej serii ośmiu inserterów dla zgłoszonych osób. Czy możemy w sobotę, korzystając z naszego wspólnego spotkania załatwić kwestię zaliczki? Paweł potrzebuje zastrzyku na ładne obudowy. Zamierza wykonać to profesjonalnie, aby może wejść na rynek europejski.

Co Wy na to?

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy.

 

Minął miesiąc od początku akcji "Nowa seria inserterów". Paweł zinwestował kasę w ładne aluminiowe obudowy i potrzebuje wsparcia finansowego na pozostale podzespoły. Ale niestety zaliczki wpłynęły tylko od 5-ciu osób. Nie chciałem pełnić roli inkasenta, ale niektórzy nie realizują naszej umowy.

 

Jeszcze raz bardzo proszę o wpłatę zaliczki od tych, którzy zamawiali inserter i jeszcze tego nie zrobili.

Numer konta zainteresowanym wysłałem mailem miesiąc temu.

Żeby tylko tak sie nie okazało, że teraz rezygnujecie z insertera, bo to była specjalna promocyjna seria po tak niskiej cenie.

 

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety, do tej pory jeszcze nie wszyscy wpłacili PIERWSZĄ ratę z tych, którzy się zgłosili na promocyjną serię inserterów. A Paweł już wkrótce kończy - za dwa-trzy tygodnie będzie już tylko dopieszczanie urządzeń. Na pewno w tym roku będziecie mieli już insertery.

 

UWAGA - proszę mi jak najszybciej podać, kto potrzebuje Fakturę VAT (czy bez VAT-u).

ale na maila jawil@astrojawil.pl.

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.