Skocz do zawartości

INSERTER NOWA SERIA


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj próbowałem prawie 2 godziny doodzwonić się do GaPa, ale sygnał zajęty ...

Dziś rano dodzwoniłem się. Paweł G. ciężko chory na zatoki? grypa?, ma zawroty głowy i gorączkę, nawet nie mogę wpaść do niego, abym się nie zaraził.

Trzeba sobie dać na wstrzymanie kilka dni...

Nie traćcie cierpliwości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie traćcie cierpliwości ...
Jestem po rozmowie z Januszem i Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA zaczyna to wyglądać niepoważnie.

Od soboty p. Gawroński nie odpowiada na moje telefony, nie odbiera ich i ignoruje moje maile.

Prosiłem go w styczniu w mailu,aby odpowiedział na kilka pytań co do insertera, jego możliwości technicznych i rozbudowy w przyszłości - NIC; następnego maila wysłałem w lutym z prośbą o jakieś zdjęcia (podobno profesjonalna obudowa i takie tam bajery), zrzute ekranowe jak to pracuje itp. - cisza, ściana, null.

Dlatego proszę Kolegów o dobijanie się do p. Gawrońskiego w sprawie inserterów, bo coś czuję że jeśli nie będziemy naciskać razem i nie będzie czuł ogromnej presji to insertery będą tylko nie wiadomo jeszcze kiedy (poważnie !!!).

pozdrawiam

P.S. Janusz - myslę że rozumiesz moje postepowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z Januszem i Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA zaczyna to wyglądać niepoważnie.

Od soboty p. Gawroński nie odpowiada na moje telefony, nie odbiera ich i ignoruje moje maile.

Prosiłem go w styczniu w mailu,aby odpowiedział na kilka pytań co do insertera, jego możliwości technicznych i rozbudowy w przyszłości - NIC; następnego maila wysłałem w lutym z prośbą o jakieś zdjęcia (podobno profesjonalna obudowa i takie tam bajery), zrzute ekranowe jak to pracuje itp. - cisza, ściana, null.

Dlatego proszę Kolegów o dobijanie się do p. Gawrońskiego w sprawie inserterów, bo coś czuję że jeśli nie będziemy naciskać razem i nie będzie czuł ogromnej presji to insertery będą tylko nie wiadomo jeszcze kiedy (poważnie !!!).

pozdrawiam

P.S. Janusz - myslę że rozumiesz moje postepowanie.

 

To może przekaż na PW osób zamawiających maila na które mamy się dobijać.

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przekaż na PW osób zamawiających maila na które mamy się dobijać.

Pozdrawiam

Paweł Maksym

mail jest znany:

"Już, już, insertery tuż, tuż...

Tak poważnie to wypada się przedstawić...

To ja jestem tym "leniem", który nie chce robić INSERTER'ów pojedynczo.

Jeśli kogoś zachęci do zakupu więcej informacji /głównie technicznych/ to proszę pisać:

gapatech(at)interia.pl

Pozdrawiam

Paweł Gawroński"

gorzej z telefonem, bo tego zainteresowany nie podał publicznie, a szkoda.

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w sprawie technicznej:

alfascorpius, ale adresu maila, tak jawnie, też nie powinieneś podawać na forum,

bo jego właściciela zaraz spam zasypie

 

dlatego "małpę" zamieniłem w nim na (at)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w sprawie technicznej:

alfascorpius, ale adresu maila, tak jawnie, też nie powinieneś podawać na forum,

bo jego właściciela zaraz spam zasypie

 

dlatego "małpę" zamieniłem w nim na (at)

 

Racja, choć w sumie autor istotnie w jednym z postów sam go tak podał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w sprawie technicznej:

alfascorpius, ale adresu maila, tak jawnie, też nie powinieneś podawać na forum,

bo jego właściciela zaraz spam zasypie

 

dlatego "małpę" zamieniłem w nim na (at)

wiem że czasami nie chce się ani szukać ani dokładnie czytać cytatów :)

bardziej jednak chodzi mi o wyegzekwowanie insertera niż o @ czy (at)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem od GaPa inserter w nowej szacie - jest to egzemplarz Marka Zawilskiego,

wrzucony po naprawie do nowej obudowy.

Już wkrótce Ci, którzy zamówili te insertery z nowej serii otrzymają

swoje urządzenia. Obudowa aluminiowa bardzo ładnie się prezentuje.

Myślę, że warto będzie dorobić pudełeczko do niego, aby na mrozie

nie przymarzały do niego place, ale to się sprawdzi w praniu.

Pewnie przyda się też izolacja termiczna, aby elektronika nie zamarzała.

Profesjonalnie wykonana membrana na klawiaturę i równiutko wykonana

duraluminiowa obudowa ... cieszy oko. Już niedługo zejdą pierwsze egzemplarze

z "taśmy".

Obecne wymiary zewnętrzne 108 x 120 x 40 mm.

GaPa jeszcze męczy się nad radyjkami DCF, ale jak go znam da sobie radę z tym problemem.

 

inserter_new.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie wykonana membrana na klawiaturę i równiutko wykonana

duraluminiowa obudowa ... cieszy oko.

Obecne wymiary zewnętrzne 108 x 120 x 40 mm.

Szczerze mówiąc wygląd trochę rozczarowuje.

Może parametry techniczne są "rewelacyjne" ale póki co to ich nie znamy i nie możemy nawet zobaczyć jak to pracuje z sygnałem video.

Dla porównania proszę obejrzeć nową obudowę CUNO. Dla mnie osobiście CUNO wygląda na solidniejszą i mniejszą. Sama płytka ma wymiary 90x62x15, więc obudowa nie jest duża

Inserter_CUNO.jpg Inserter_CUNO_1.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
A Paweł już wkrótce kończy - za dwa-trzy tygodnie będzie już tylko dopieszczanie urządzeń. Na pewno w tym roku będziecie mieli już insertery.

 

Być może jako osoba, której nie dotyczy temat nie powinienem zabierać głosu. Ale jako, że z obserwacjami zakryciowymi miałem przez kilka lat do czynienia, przeglądam ten wątek i coraz mniej ta sprawa mi się podoba. Co pewien czas pojawia się informacja, że insertery tuż, tuż, a potem zapada cisza i znowu ... tuż, tuż.

 

Chyba pora już tą sprawę zakończyć.

 

Ja już dawno nauczyłem się unikać zwrotu "na pewno". Tym bardziej, jeżeli coś nie jest zależne tylko ode mnie, ale także od kogoś innego.

 

Zawsze mogą wystąpić jakieś problemy. Ale wtedy należy się wyjaśnienie ze strony osoby, która podjęła się wykonania instrumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, także ponawiam apel, za tydzien bede w PL na 1 dzień, chciałbym go chociaz dotknąć......

 

Ja ufam Januszowi i wiem, że bedzie wszystko w porządku, ale takie przekładanie terminów robi sie juz lekko nie w smak, nie wiem z czyjej winy jest taka sytuacja. Lepiej było od razu konkretnie zadeklarowac rok temu, ze kasa ma byc przyszykowana na czerwiec 2007, bo juz niemal rok trwa produkcja 10 sztuk.

 

Ten wątek przeciez został załozony 30 czerwca tamtego roku...... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nie dotrzymania przez Pawła terminu realizacji zamówienia wszystkim zamawiającym oddaję

zaliczkę.

 

Tylko taki system rozliczenia daje mi poczucie bezpieczeństwa, że Paweł będzie mógł spokojnie robić insertery, a w przypadku, kiedy on nawali to ludzie dostaną z powrotem swoje pieniądze.

 

Koledzy, mamy jeszcze powyższe wyjście... a prof. Cuno ma w nieco wyższej cenie gotowe swoje insertery DCFowe.

Panie Gawroński czyta Pan to...???

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prof. Cuno ma w nieco wyższej cenie gotowe swoje insertery DCFowe.
A może jeśli zamówilibyśmy 10 szt na raz cena jest do negocjacji u prof. Cuno?

A i gwarancja oraz sposób serwisowania są klarowniejsze.

Jeśli GaPa inserter od luty/marzec działa, tylko są problemy z DCFem do tej pory, to co będzie jeśli taki DCF (który podobno miał być kupiony od jakichś zegarków) się popsuje?

Pewien członek SOPiZ miał u p. Gawrońskiego w naprawie stary inserter na szczęście tylko niecały miesiąc (za to Saturnowy) - trochę to długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Po nieco wydłużonym czasie oczekiwania przyszedł ten wreszcie moment, że wszystkie problemy podczas modernizacji starej wersji insertera zostały zwalczone i pojawiają się już pierwsze sztuki z nowej serii.

 

inserter_1.jpg

 

Właśnie teraz, pisząc te słowa, słyszę beepanie urządzenia, które przeszło moje testy działania. Z zadowoleniem stwierdziłem działanie nowości w tym urządzeniu i z pewnością Ci, którzy czekali będą zadowoleni ze sprzętu.

Paweł kończy pisanie instrukcji i składa następne sztuki. Pierwsza trafiła do rąk Krzystofa Sawickiego, który opłacił wcześniej całość.

 

pok_280507_81.jpg

 

Ja testuję drugi egzemplarz, a jutro pewnie dostanę następne sztuki.

 

Dla przypomnienia podaję tu kilka najważniejszych funkcji tego insertera

1. po włączeniu i podłączeniu sygnału wizyjnego słychać beepanie z urządzenia (pomocne do obserwacji wizualnych)

2. pięć poprawnie odebranych impulsów z DCF synchronizuje sygnały insertera

3. minuta poprawnie odebranych sygnałów ustawia czas i datę

4. płynna regulacja położenia napisów w pionie na ekranie monitora

5. cztery opcje wyświetlania napisów białe/czarne litery i białe/czarne tło

6. paski obrazujące w stop-klatce dziesiąte i setne części sekundy włączane/wyłączane przyciskiem "D"

7. Ręczna edycja trzech linii tekstowych po 20 znaków

8. możliwość wprowadzania tych tekstów z komputera

9. można samemu wprowadzić opóźnienie sygnałów z DCF-a, aby poprawka była na 0 (zero) w poprzedniej wersji ustawione to było sztywno na 0,03 sek. Teraz należy sobie sprawdzić ze wzorcem i można ustawić własną poprawkę

10. wyświetlana temperatura wnętrza pudełka będzie usunięta w następnych egzemplarzach

11. na ekranie widać czas trwania sygnałów sekundowych. W przypadku naładowanych baterii DCF-a sygnały te trwają 10 i 20 setnych sekundy. W menu insertera ustawiona jest separacja na 15 setnych. Jeśli baterie wyczerpią się znacznie, to te impulsy bedą trwać mniej i wtedy dla poprawności synchronizacji mozna będzie sobie obniżyć z 15 na mniej np 12 setnych.

13. możliwość sprzężenia z komputerem do wprowadzenia przygotowanych wcześniej tekstów oraz zostawiona możliwość w przyszłości wprowadzania sygnałów z GPSa

14. cztery sposoby wyświetlania napisów : data, czasy+tekst, data czas z boku bez tekstów, data+czas - jedna linia - bez żadnych napisów.

15. generatorem sygnałów DCF jest normalny (przerobiony budzik), tak więc ten inserter ma dodatkowy wyświetlacz z czasem :) i wszystkie funkcje budzika są zachowane :)

 

 

 

 

Znowu zapaliłem się do zakryć metodą wideo, ale nie wyobrażam sobie już noszenia akumulatora, przetwornicy, magnetowidu, monitora i kłębów kabli. Bardzo proszę, aby ktoś mi podal model kamery z wejściem analogowym do rejestracji zakrycia na małej ręcznej kamerce - z optymalną ceną do jakości działania.

 

Pozdrawiam i zacznijcie wpłacanie drugiej raty - INSERTERY JUŻ SĄ !!

 

Janusz

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij :)

ja za wpłatę 6 stów w grudniu jako rekompensatę dostałem kabel RS (COM) za 6 zł. Toż to cały 1% :lol:

pozdrawiam

 

Poniższe słowa napisał do mnie mailem GaPa, który zapomniał hasła do forum i prosił mnie o odpisanie alfascorpiusowi :

 

(Nie do końca) miły Panie Krzysztofie "alfascorpius".

Przypomnę, że całość kasy wpłacił Pan z własnej inicjatywy.

W pewnym momencie proponowałem Panu zwrot kasy.

Pan nie chciał takiego rozwiązania.

Uszczypliwość związana z kabelkiem może Panu ulżyła,

ale mi zapału do dalszego rozwijania inserterów nie dodała.

Insertery mają obecnie kilka dodatkowych funkcji, których

realizacja wymagała "nieco pracy wykonanej dla idei"

(tak w zasadzie dla idei robiłem pierwszy inserter do celów astro).

Za prace projektowe nikt mi dodatkowo nie płaci, a wykonane zostały

dla wygody użytkowników.

Samo wykonanie inserterów, mam nadzieję, spodoba się wszystkim

i jest warte (mała seria!) wiadomych pieniędzy.

Planowałem jeszcze oprogramowanie współpracy z jakimś typowym

modułem GPS, ale chyba naraziłbym się na kolejne kpiny - po co?

Na Mercedesa albo domek z ogrodem to ja na tym nie zarobię :-(

Przypomnę, że prosiłem o podanie na e-maila jaka forma płatności

będzie najlepsza dla każdego z listy. No i tych kontaktów to miałem

tyle co przysłowiowych łez kota.

Na koniec oczwyiście przyznać muszę, że niewątpliwie b.duże opóźnienie

to wyłącznie moja wina, za co wszystkich serdecznie przepraszam.

GaPa

 

Ja przetestowałem kolejny egzemplarz i bardzo mi się podoba inserter.

Myślę, że Wam także.

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij :)

ja za wpłatę 6 stów w grudniu jako rekompensatę dostałem kabel RS (COM) za 6 zł. Toż to cały 1% :lol:

pozdrawiam

 

 

Poniższe słowa napisał do mnie mailem GaPa, który zapomniał hasła do forum i prosił mnie o odpisanie alfascorpiusowi :

 

(Nie do końca) miły Panie Krzysztofie "alfascorpius".

Przypomnę, że całość kasy wpłacił Pan z własnej inicjatywy.

W pewnym momencie proponowałem Panu zwrot kasy.

Pan nie chciał takiego rozwiązania.

Uszczypliwość związana z kabelkiem może Panu ulżyła,

ale mi zapału do dalszego rozwijania inserterów nie dodała.

Insertery mają obecnie kilka dodatkowych funkcji, których

realizacja wymagała "nieco pracy wykonanej dla idei"

(tak w zasadzie dla idei robiłem pierwszy inserter do celów astro).

Za prace projektowe nikt mi dodatkowo nie płaci, a wykonane zostały

dla wygody użytkowników.

Samo wykonanie inserterów, mam nadzieję, spodoba się wszystkim

i jest warte (mała seria!) wiadomych pieniędzy.

Planowałem jeszcze oprogramowanie współpracy z jakimś typowym

modułem GPS, ale chyba naraziłbym się na kolejne kpiny - po co?

Na Mercedesa albo domek z ogrodem to ja na tym nie zarobię :-(

Przypomnę, że prosiłem o podanie na e-maila jaka forma płatności

będzie najlepsza dla każdego z listy. No i tych kontaktów to miałem

tyle co przysłowiowych łez kota.

Na koniec oczwyiście przyznać muszę, że niewątpliwie b.duże opóźnienie

to wyłącznie moja wina, za co wszystkich serdecznie przepraszam.

GaPa

 

Ja przetestowałem kolejny egzemplarz i bardzo mi się podoba inserter.

Myślę, że Wam także.

Pozdrawiam

Janusz

 

Gdy pisałem posta o zniżce na inserter chciałem zażartować, bo zdaję sobie sprawę, że w sumie są one robione na pograniczu pograniczu opłacalności - tym bardziej, że to tak mała seryjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle,

jeżeli mój sarkazm uraził Pana - to przepraszam.

Sarkazm jednak JEST uzasadniony.

Czy Pan wie ile mnie i moich Kolegów, którzy czekają na inserter, minęło radości podczas zakrycia Plejad i 2 zakryć Saturna? Czy Pan wie, że nastepne zakrycie Saturna będzie w 2025 roku i być może nie będę miał okazji go oglądać?

Gdybym miał inserter w umówionym terminie, miałbym nagrania z tych zjawisk, a tak pozostaje mały niedosyt i tylko wspomnienia, które za naście lat wyblakną.

Całej sprawy by nie było, gdyby... Pan wie gdyby co i wszyscy wiedzą.

pozdrawiam

Krzysztof

P.S. ma Pan do mnie telefon. Jeśli chciałby Pan pogadać proszę nie krępować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem mój...

Januszku dzięki za spotkanie w Łodzi, przy okazji Twoich spraw służbowych.

Nowy inserter będę testował w przyszłym tygodniu... będzie to dla mnie 5 typ insertera jaki miałem okazję choć raz użytkować, wcześniej były CUNO seria 1 DCF, GaPaJaWil Seria 1 DCF, KIWI OSD seria GPS, CUNO Seria 2 GPS ... widziałem też inserter francuski produkcji kol. Thomasa Flatresa ale nie używałem - zobaczymy jak się sprawdzi nowy "GaPowy".

Mam nadzieję, że tak jak egzemplarz z obserwatorium nie będzie wariował przy dużym zaświetleniu tak jak widać to np.

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.