Skocz do zawartości

SPC900NC modyfikowane LX + AmpOff


mario2005

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, są 2 sztuki.

 

Kamerki są nowe mają troche poniszczone opakowania ale nigdy nie były z nich wyciągane (do czasu modyfikacji :D ).

 

Kamerki są po modyfikacji na długie czasy i AmpOff, są przetestowane sprawne.

 

Modyfikacja jest standardowa sterowanie długimi czasami i AmpOff odbywa się przez odłączany kabel (długość 3m) z wtyczką LPT.

 

Gdy np. w laptopie brakuje nam portu LPT i nie mamy specjalnej przejściówki bo DS-y nas nie bawią to przy odpiętym kablu LPT kamerka działa również jak standardowa i można ją spokojnie używać do planetek.

 

Cena za sztukę 450zł + transport.

 

Oferty proszę kierować na PW.

 

ps. do SPC900NC trzeba mieć przejściówki z dłuższym wpustem pod gwint M12x0,5 standardowe z Vest i Toucamów nie sięgają.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dodam, że Mario dokonał przeróbek moich 2 kamerek. Oceniam je na +5, a wiem o czym mówię, bo mam porównanie z innymi.

Może byłbym zainteresowany kupnem, ale jeżeli już to po 8 lipca :szczerbaty: Była by możliwość zmiany LPT na COM? Poprzedniego ToUcama miałem właśnie przerobionego na COM i przez przejściówkę podłanczałem pod USB. Długie czasy oczywiście chodziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byłbym zainteresowany kupnem, ale jeżeli już to po 8 lipca :szczerbaty: Była by możliwość zmiany LPT na COM? Poprzedniego ToUcama miałem właśnie przerobionego na COM i przez przejściówkę podłanczałem pod USB. Długie czasy oczywiście chodziły ;)

Ponieważ, Adamie, mam Twoją kamerkę dalej, więc moze dodam, że jest ona ( ta Twoja ) przerobiona na normalne długie czasy z LPT.... natomiast dorobona zostala do niej przejścióka ( która znajdowała sie we wtyczce LPT ) na COM. Osobiście "wyjałem" ta przejściówkę z wtyczki i kamerkę przerobiłem z powrotem na LPT, przejsciókę mam teraz oddzielnie - mam teraz wybór... kamerką moze działać na LPT lub z przejściówką na COM.

Schemat budowy takiej przejściówki jest banalny i do ściągniecia ze strony K3CCDTools ( działa ze wszytkimi programami ). Różnica miedzy kamerką na LPT i COM jest taka, że nie działa w wersji COM zczytywanie z kamerki co drugiej linii - co za tym idzie nie da sie zrobić "self guiding wekcam" ( co i tak nie ma sesnu - i tak potrzebna jest druga kamerka na guiding ).

Teoretycznie natomiast powinny działać kamerki na dwóch przejściówkach USB->COM+ COM->LPT - w ten sposób powinn działać kamerka z długimi czasami na USB.... niestety nigdy nie udało mi sie tego uruchomić w żadnym programie.

 

Pytanie do mario -

1. czy moze testowałeś działanie dwóch SPC900 jednoczesnie ( np w K3CCDTools ) ?

2. czy kamerki te są w nowej obudowie SC2 z chłodzeniem, czy tylko mają długie czasy( SC1,5 ) ?

3. Czy AMP OFF jest "standardowym amp offem" czy "bias amp offem" ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z działaniem dwóch kamerek mi sie nie udało ale nie kombinowałem z tym podłączyłem tylko raz z ciekawości i nie działało. Moje sugestie w tej sprawie:

-odpalic kamerki na różnych kodekach

- dodatkowo spróbowac z dwoma różnymi kamerkami np: Toucam i SPC

 

Obie kamerki są w oryginalnej obudowie bez chłodzenia (gdyby były SC2 i miały chłodzenie nie omieszkał bym tego napisać :D ).

 

AmpOff jest standardowy, nie ma podciągania do zasilania (mnie nie było potrzebne ) ale jak chcesz je mieć to nie widze problemu.

 

 

A i jeszcze jedno (bo nawet nie pomyślałem z racji że nikt tego sposobu teraz nie stosuje) nie ma w nich możliwości zczytywania co drugiej linii więc self guiding webcam odpada.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z działaniem dwóch kamerek mi sie nie udało ale nie kombinowałem z tym podłączyłem tylko raz z ciekawości i nie działało. Moje sugestie w tej sprawie:

-odpalic kamerki na różnych kodekach

- dodatkowo spróbowac z dwoma różnymi kamerkami np: Toucam i SPC

(..)

A i jeszcze jedno (bo nawet nie pomyślałem z racji że nikt tego sposobu teraz nie stosuje) nie ma w nich możliwości zczytywania co drugiej linii więc self guiding webcam odpada.

 

mi sie udało uruchomić Vestę i ToUCama do jednoczesnego działania.... dwa TOUCAmy nie chca razem działać... ciekaw byłem czy SPC dają radę. Mam taka osbistą prośbę abyś sprawdził to zanim sprzedasz kamerki...plizzzz ...... i o info na PW albo tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ma ktoś złączkę do tej "nowej" kamerki "filipsa"? Ile mm. jest mniejszej średnicy do czoła? (tam gdzie jest gwint) Pokaże o które dwa wymiary mi dokładnie chodzi, proszę:

 

 

http://img262.imageshack.us/img262/8422/wymiardb0.jpg

 

Jale, jak znam życie, Ty będziesz wiedział :D:D

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś złączkę do tej "nowej" kamerki "filipsa"? Ile mm. jest mniejszej średnicy do czoła? (tam gdzie jest gwint) Pokaże o które dwa wymiary mi dokładnie chodzi, proszę:

http://img262.imageshack.us/img262/8422/wymiardb0.jpg

 

Mam taką złączkę do mojej SPC 900NC. Do gwintu jest 3,5mm mniejszej średnicy, a dalej 10,5mm gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.