Skocz do zawartości

Profesjonalizm Meade`a


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ignisdei

Dwa tygodnie temu zauważyłem że moja lidletka straciła kolimację oraz pojawiły się luzy na mostku. Postanowiłem usunąć te luzy, jednak moja interwencja pogorszyła jeszcze sprawę.Postanowiłem reklamować produkt, pani w infolinii Lidla dała mi namiar na serwis w Warszawie, w serwisie pani przyjęła moją telefoniczną reklamację i doradziła mi bym nie rozpisywał się zbytnio tylko podał, że widzę podwójnie. Na efekty czekałem 2 tygodnie oto dziś przyszła paczka z nowiutkim Bresserkiem. Zatem teraz mam dwie :) z jednej połówki pozyskam szerokokątny okular do synty, z drugie zrobię szukacz do refraktora, czy świat nie jest piękny??

Teoretycznie każdy może mieć lidletkę gratis, to zależy od naszej uczciwości, i odwagi bo musiałem podać pełne dane łącznie z telefonem, (babka zastrzegła że mogą zadzwonić, lecz nikt nie dzwonił) sądzę, że produkt Lidlowy to forma reklamy meade i traktują to jak, gadżet (ale to jaki gadżet) będę dbał o nowy egzemplarz, mój się rozkraczył ale znam osoby u których cieszą się dobrym zdrowiem. A stary egz. zagospodaruję.

Niech to zostanie między astro-bracią. ;)

ps. Jak ktoś nie kupił to ma jeszcze okazję 11-go trzeci rzut lornetek w Lidlu. :D

 

40afa7590cdad2b8.jpg

9d83bffc63dc461f.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałby Ci psuć nastroju, ale musisz liczyć się z tym, że będą starą chcieli dostać z powrotem. Z tego co wiem, to serwisowi w Polsce (który jest tylko pośrednikiem) nie za bardzo opłaca się wysyłać do Niemiec każdej lornetki osobno, bo koszt byłby wyższy od jej wartości. Ale niewykluczone, że kiedyś postanowią wysłać wszystkie wadliwe jednym transportem i będziesz się musiał pożegnać ze starą pod groźbą utraty gwarancji na nową.

Nie namawiam też do dzwonienia do pani w serwisie, żeby otrzymać darmowo lornetkę, jeśli nie mamy kupionej wadliwej. Byłoby to oczywiste łamanie prawa i nie zdziwiłbym się, gdyby za którymś razem sprawa skończyła się w sądzie.

Oczywiście niczego Tobie nie zarzucam. Ale proszę nie sugeruj, że można coś od nich dostać za darmo. Sam też korzystałem z tego serwisu i wiem, że wymiana wadliwego egzemplarza jest czasem konieczna. Miałem z panią z serwisu do czynienia i wiem, że sprawy załatwia uczciwie i z dużą dozą zaufania do klienta. Moim zdaniem nie należy go nadużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlasnie podoba sie kwestia pozyskania okularow do teleskopu.

Daj znac jak ci to pojdzie.

Ja kiedys ja rozebralem w podobnym celu to okazalo sie, ze okulary sa na stale polaczone z jakims tam zelastwem a poniewaz lornetka dziala nie najgorzej wiec postanowilem nie ryzykowac rozbierania na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Nie chciałby Ci psuć nastroju, ale musisz liczyć się z tym, że będą starą chcieli dostać z powrotem. Z tego co wiem, to serwisowi w Polsce (który jest tylko pośrednikiem) nie za bardzo opłaca się wysyłać do Niemiec każdej lornetki osobno, bo koszt byłby wyższy od jej wartości. Ale niewykluczone, że kiedyś postanowią wysłać wszystkie wadliwe jednym transportem i będziesz się musiał pożegnać ze starą pod groźbą utraty gwarancji na nową.

 

To już sprawdziłem, na wstępie nie podałem, że odbyłem z panią z serwisu krótką rozmowę, gdy zadałem pytanie co mam zrobić ze starą otrzymałem odp. że nie muszę jej odsyłać. ....kurcze nie będę pisał do Niemiec skoro autoryzowany serwis w Warszawie tak mi odpowiedział. Dla mnie to jest wiarygodne.

Czyli lidletkę czeka utylizacja, w razie pytań z Meade taką otrzymają odp. Ja stoję na stanowisku że popularna lidletka to produkt (po części) reklamowy. Klasyczne zabiegi public relations mające utrzymać świadomość istnienia marki w głowie klienta.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... odbyłem z panią z serwisu krótką rozmowę, gdy zadałem pytanie co mam zrobić ze starą otrzymałem odp. że nie muszę jej odsyłać. ....

Skoro tak, to nie mam pytań. Pewnie mieli za dużo kłopotu z odsyłaniem i machnęli ręką na sprawę.

Świadczy to jednak również o tym, że mimo zwrotów i tak im się opłaca to sprzedawać. A więc rzeczywiście koszt produkcji musi być groszowy. Ostatnio nawet chyba częściej lidletka bywa na półkach... Interes się więc kręci.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

No lidleta w częściach, .. okulary mają ogniskową ok 15 mm, sprawdzałem w refraktorze 102/500 porównywałem z Uwa 15, przypominają się wzajemnie. Niesamowity ER, pole szersze niż w UWA SW, więcej szkła. Muszę sprawdzić w nocy .. to okularek wielosegmentowy. Budową przypomina NPZ 14x. Wszędzie warstwy na szkle. Do wyciągu 1,25 potrzebna jest tulejka z jeden strony 32 cm z przejściem na 1,25 cala.

Na razie tkwi owinięta taśmą w kątówce AK. Niebawem porównam na DS. Niech się rozpogodzi.

post-1723-1180988596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok jestem właścicielem dwóch Lidletek (jednej Meade i jednej Bresser).

 

Kiedy również zauważyłem, że utraciłem kolimację, złożyłem reklamację i dostałem nową. Natomiast będąc w takich sprawach nad wyraz skrupulatny i "bojący", wciąż trzymam tę rozkolimowaną w kartoniku gotową do wysyłki na każdy sygnał z Meade.

 

I co teraz? Mam ją "zagospodarować"? Głupio mi trochę, bo przecież to była wymiana gwarancyjna, a nie gratisik od firmy, ale widzę, że chyba trzeba machnąć ręką i zagospodarować...

 

Na marginesie - spróbowałem "skolimować" ją poprzez odpowiednie dokręcenie tubusów obiektywów i... udało się. Rozkolimowanie praktycznie ustąpiło, chociaż wymagało to dość mocnego dokręcenia jednego tubusa i lekkie dokręcenie drugiego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Na marginesie - spróbowałem "skolimować" ją poprzez odpowiednie dokręcenie tubusów obiektywów i... udało się. Rozkolimowanie praktycznie ustąpiło, chociaż wymagało to dość mocnego dokręcenia jednego tubusa i lekkie dokręcenie drugiego.

 

Pozdrawiam.

 

Błąd..Polarisie weź odklej nieznacznie gumę na jednej z lornetek, połóż na sztywnym statywie, w zaznaczonych miejscach (czerwone strzałki) masz symetrycznie śrubki kolimacyjne. Wyceluj w Saturna kręć w lewo i prawo każdą ze śrubek aż obrazy się zjądą a Saturn będzie jednym jajem.

Te śrubki odpowiadają za ułożenie pryzmatów, to jedyny (najłatwiejszy) sposób poprawy zbieżności obydwu scopów. Uważaj na klej ..gumy trzymają prawie na powietrzu jak zbyt mocno odkleisz Twoja lidletka dostanie skrzydeł :)

post-1723-1180993590_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd..Polarisie weź odklej nieznacznie gumę na jednej z lornetek, połóż na sztywnym statywie, w zaznaczonych miejscach (czerwone strzałki) masz symetrycznie śrubki kolimacyjne. Wyceluj w Saturna kręć w lewo i prawo każdą ze śrubek aż obrazy się zjądą a Saturn będzie jednym jajem.

Te śrubki odpowiadają za ułożenie pryzmatów, to jedyny (najłatwiejszy) sposób poprawy zbieżności obydwu scopów. Uważaj na klej ..gumy trzymają prawie na powietrzu jak zbyt mocno odkleisz Twoja lidletka dostanie skrzydeł :)

 

Wiem, wiem.

Jak próbowałem szukać śrubek to kawałek otuliny gumowej został mi w palcach. Dalej nie próbowałem.

Ale teraz spróbuję ;) W sumie warto, bo lornetka jest całkiem przyzwoita.

 

Dzieki Robert za wskazanie miejsc śrubek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Wiem, wiem.

Jak próbowałem szukać śrubek to kawałek otuliny gumowej został mi w palcach. Dalej nie próbowałem.

Ale teraz spróbuję ;) W sumie warto, bo lornetka jest całkiem przyzwoita.

 

Dzieki Robert za wskazanie miejsc śrubek.

Pozdrawiam.

Wymedytowałem zdjęcie, po tym jak teraz odkleiłem gumę są ale po przeciwległej stronie, pisalem z pamięci sorry!! :notworthy:

Mam nadzieje że nikt nie odkleił gumy ale i tak musiałby zrobić to z dwóch stron!! Bezpieczniej guma jest miętka może pęknąć uważajcie!!

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Małe sprostowanie miałem możliwość przetestowania, okularka lidletkowego na plamkach słonecznych. Próbowałem rozszczepiać drobniutkie plameczki w obrębie grup. teraz widzę, że lornetkowy ustępuje poziomem UWA SW. tzn. i tak jest dobry, zdecydowanie lepiej sprawował sie w refraktorze achro niż w syncie. UWa ma niestety lepszą transmiscję barw i kontrast. Lidl ma za to zbliżony Er. Przesadziłem też z ogniskową teraz widzę że bliżej mu do 20mm niż 15.

Duże pole Lidla wynikało z dłuższej ogniskowej. Dla mnie to lepiej, bo potrzebowałem dłuższego szkła. Ogólnie opłaca się go pozyskać bo bije na głowę jakością obrazu np. syncianego plossla. Będę konstruować szukacz z drugiego okularka i obiektywu.. Muszę podtoczyć dość długa tulejkę, pomyślę też o krzyżu z włosów naturalnych.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu zauważyłem że moja lidletka straciła kolimację oraz pojawiły się luzy na mostku. Postanowiłem usunąć te luzy, jednak moja interwencja pogorszyła jeszcze sprawę.Postanowiłem reklamować produkt, pani w infolinii Lidla dała mi namiar na serwis w Warszawie, w serwisie pani przyjęła moją telefoniczną reklamację i doradziła mi bym nie rozpisywał się zbytnio tylko podał, że widzę podwójnie. Na efekty czekałem 2 tygodnie oto dziś przyszła paczka z nowiutkim Bresserkiem. Zatem teraz mam dwie :) z jednej połówki pozyskam szerokokątny okular do synty, z drugie zrobię szukacz do refraktora, czy świat nie jest piękny??

Teoretycznie każdy może mieć lidletkę gratis, to zależy od naszej uczciwości, i odwagi bo musiałem podać pełne dane łącznie z telefonem, (babka zastrzegła że mogą zadzwonić, lecz nikt nie dzwonił) sądzę, że produkt Lidlowy to forma reklamy meade i traktują to jak, gadżet (ale to jaki gadżet) będę dbał o nowy egzemplarz, mój się rozkraczył ale znam osoby u których cieszą się dobrym zdrowiem. A stary egz. zagospodaruję.

Niech to zostanie między astro-bracią. ;)

ps. Jak ktoś nie kupił to ma jeszcze okazję 11-go trzeci rzut lornetek w Lidlu. :D

 

40afa7590cdad2b8.jpg

9d83bffc63dc461f.jpg

 

Witam,

 

No to bracie zlatwiles cala anyt-lidlowska brac na amen :Beer:

 

Jak wiesz wiekszosc znawcow " nie poleca-to chyba za malo powiedziane" tej lornetki ,ze oszukana, badziewie,sama sie rozleci a szkla stapia sie w jedna calosc i wyparuja- tak po krotce :Salut:

Ale mimo to i tak wszyscy kupuja ja jak swieze buleczki,teraz po twojej informacji -ze mozesz miec 2 w cenie jednej i zrobic sobie szukac lub mini refractor - nikt nie bedzie sie wahal z wydaniem 90 ,-zl :D

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.