Skocz do zawartości

21 września 2003 - niedziela - Dzień Otwarty w CAMK


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

21 września 2003 - Warszawa,

Centrum Astronomiczne PAN, ul. Bartycka 18, hol główny

(VII Festiwal Nauki),

http://www.icm.edu.pl/festiwal/2003/,

program imprezy http://www.camk.edu.pl/news/progdni.pdf

 

"w ramach VII Warszawskiego Festwalu Nauki, organizujemy "Dzień Otwarty w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN". W tym roku impreza przebiegać będzie pod hasłem "Żyjemy w epoce wielkich odkryć astronomicznych".

W programie imprezy wykłady: "Ciemna materia i ciemna energia", "Historia wielkich odkryć astronomicznych", "Gdzie są czarne dziury ?", "Wszechświat w oku HST", "Wiek Wszechświata", "Skąd się wzięły galaktyki", "Błyski gamma" oraz pokazy slajdów i filmów o tematyce astronomicznej, pokaz modelu Układu Słonecznego, pokaz tellurium, prezentacje PTMA, amatorskie instrumenty, kolekcje meteorów, pokazy plam na Słońcu, kiermasz książek popularnonaukowych oraz oczywiście prezentacje komputerowe takich programów jak "Starry Night Pro 4.05", "DeepSky 2003", "Guide 8.0", symulacje procesów astrofizycznych, zdjęcia z najnowocześniejszych instrumentów astronomicznych, prezentacja najnowszych zestawów oprogramowania astronomicznego.

 

Zapraszamy wszystkich w godzinach od 9 do 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, zwątpiłem. Byłem o 14:00. Przed wejściem jakieś dwa marne dobsony + mała ruska lunetka. Parę stoisk z czasopismami i książkami. Na dole manufaktura z ręcznym polerowaniem lustra. Na wykładach nie byłem bo mało czasu miałem ale i tak stwierdzę - TOTALNE DNO !!! Panowie (no i Panie) jesteśmy chyba w średniwieczu (a przynajmniej tyle nas dzieli od cywilizacji astronomicznej). To by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No ja nie uważam czsu spedzonego wczoraj w CAMKu za stracony !

1. Poznałem Marka S. - pozdrawiam.

2. Spotkałem wielu znajomych.

3. Wysłuchałem wspaniałego wykładu prof. Paczyńskiego na temat rozbłysków gamma. Może dodam, iż wykład był zrozumiały nawet dla takich laików jak ja, a przy tym skupiał uwagę nawet starych wyjadaczy czytaj zawodowych astronomów.

 

Pozdrawiam

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, doświadczenia w obserwacjach to i ja może jakieś mam, ale w zagadnieniach astronomii teoretycznej to ze mnie cienki bolek :D

 

PS. Dobrze, że chociaz paczyński mówił ludzkim jezykiem. Innych mógłbym słuchac tylko w wigilię Bożego Narodzenia !

 

Pozdro

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc niezadowolony to tylko jeden przypadek.

 

Ja nie uważam czasu za straconego. Również poznałem TUR (wzajemnie pozdrawiam). Był też crocodile (zawodowiec od 1 roku :) -pozdrawiam

 

Odwiedziłem również jak zawsze PTMA z Januszem Wilandem i jego rewelacyjnym już AstroJaWil'em, spotkałem wielu starych znajowych jak Marcin Marszałek z AstroNetu. Czasami być może kogoś nie poznałem od razu, ale nic straconego. Światek astronomiczny chodź wydaje się mały jest ogromny.

 

Był w Warszawie też 2 niezadowolony, który nie uwieżycie przyszedł z żółta rurą 90/900. Ciekawe czego chciał ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.