Skocz do zawartości

Może nowy dział dla obserwatorów Słońca?


macd

Rekomendowane odpowiedzi

uzbieraj 20 chętnych, a na pewno taki stworzymy

 

od paru lat jest taka zasada, że każdy użytkownik, który uzyska poparcie co najmniej 20 innych userów, ma prawo do założenia działu na, w zasadzie, dowolny temat

 

a, że obserwacje Słońca są tematyką ściśle związane z astronomią, myślę, że ten limit może (lub powinien) być dużo niższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, na sąsiednim forum od niedawna działa dział słoneczny i rzeczywiście muszę przyznać, że póki co zainteresowanie nie jest zbyt wielkie... ;( Ale mamy minimum, więc może to dlatego...

 

Ale może się to zmieni.

 

Tak czy inaczej jestem za!

Jeśli zaszłaby potrzeba, to mogę 'przekopiować' instrukcję obsługi Słońca mojego autorstwa (czyli jak obserwować, czym, czego nie robić itp itp) dla początkujących również na AF. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie już nie brakuje :)

wieczorem założymy taki dział :Beer:

 

 

Kanakusiemaximalimusie, takie rzeczy warto i powtórzyć dwa razy, także jeżeli zechciałbyś, to bardzo prosimy, bo wielce ciekawy jest ten Słoneczny manual na A4U i świetnie napisany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba powinno iść drzewkiem

SUN

Instrukcja obsługi

SunFoto

Tranzyty itd

zjawiska okołosłoneczne - słupy jakieś i poboczne watki

Sun prognozy pogody - dane o rozbłyskach itd

To się przypnie wtedy odpowiednie tematy.

 

ps.

Może wystawimy kogoś do "opieki" nad tym działem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, generalnie jest teraz dobry moment aby zacząć dział i wątki słoneczne, bowiem Słońce jest w minimum swej aktywności i wciąż przed końcem cyklu.

Możemy zatem już teraz razem, zbiorowo & grupowo ku wspólnej uciesze obserwować naszą Dzienną Gwiazdę, zgadywać co jest za winklem, oceniać aktywność, porównywać wyniki i kłócić się ile naprawdę plam jest w grupie. I to od samego początku cyklu, aż do końca!

 

W trakcie cyklu takie ni z gruchy ni z pietruchy zaczęcie obserwacji Słońca miałoby mniejszy sens niż obecnie!

 

(Tym bardziej, że są baaaaardzo rozbieżne prognozy co do 24. cyklu aktywności słonecznej - od bardzo aktywnego do prawie nie zauważalnego! Zachowanie Słońca w roku 2007 i 2008 powinno przynieść rozwiązanie tego problemu! Zatem obserwujmy! :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.