Skocz do zawartości

Nowe Stellarium już jest!


Tethys

Rekomendowane odpowiedzi

w C, Program Files, Stellarium, stars, default. Zostawiłem pliki „name.fab”, „stars”, „stars_0_0v0_0”,

„ stars_1_0v0_0”, „stars_hip_cids_0v0_0” i „stars_hip_sp_0v0_0”. Pozostały mi gwiazdy do 7.5 mag. Wydaje mi się że, inaczej nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jest, czy raczej będzie taka możliwość w wersji 0.9.1.1.

 

wersja ta miała wyjść jeszcze przed świętami, ale autorzy ciągle poprawiają błędy, więc jest mały poślizg

ale dla niecierpliwych tu jest wersja 0.9.1.1.alfa B)http://porpoisehead.net/mysw/downloads/ste...audio-alpha.exe

 

wystarczy wtedy w pliku config.ini (<nazwa dysku np. >C:\Documents and Settings\<nazwa konta>\Stellarium)

wpisać w sekcji [stars] np.:

"mag_converter_max_mag = 4"

i po uruchomieniu programu będziemy mieć zasięg do 4 magnitudo

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Program Files, Stellarium, stars, default utworzyłem dodatkowy folder. Tam trzymam pliki stars od 4 do 8. Jak są w tym folderze to program ich nie widzi.

W miarę potrzeby dokładam i odejmuję pliki w ten sposób bardzo szybko i wygodnie reguluję ilość wyświetlanych gwiazd.

Sposób Sumasa pozwala płynnie regulować jasność wyświetlanych gwiazd mój prowizoryczny nie.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Od wczoraj jest dostepna wersja 0.9.1 z poprawionymi bug'ami i wieksza stabilnascia. Programik odpadla sie teraz o niebo szybciej :banan:

rzeczywiście uruchamia się momentalnie nawet po wklejeniu plików z aktualizacją gwiazd... ja odszukałem gwiazdy nawet z 16.45m...daje rady...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Poniewaz to moj pierwszy post pozwolcie ze sie przywitam :)

No i pytanko mam tylko jedno - jak to mozliwe - laptop asus (sampron 3400+, 2 gb ram) a wiec mocna maszynka w miare a stellarium (aktualna wersja) pokazuje ilosc klatek na sekunde na poziomie 0.1 czasem 0.5 . niestety skutek jest taki ze wogole sie nie da z tego korzystac - na przesuniecie mapy nieba w ktorakolwiek strone czekam kilkanascie sekund :( Jest to jedyna aplikacja ktora sie tak zachowuje. laptop pracuje na viscie i ma wszystkie stery i patche poinstalowane. Dla przykladu photoshop cs3 chodzi jak burza... ktos ma jakis pomysl ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Poniewaz to moj pierwszy post pozwolcie ze sie przywitam :)

No i pytanko mam tylko jedno - jak to mozliwe - laptop asus (sampron 3400+, 2 gb ram) a wiec mocna maszynka w miare a stellarium (aktualna wersja) pokazuje ilosc klatek na sekunde na poziomie 0.1 czasem 0.5 . niestety skutek jest taki ze wogole sie nie da z tego korzystac - na przesuniecie mapy nieba w ktorakolwiek strone czekam kilkanascie sekund :( Jest to jedyna aplikacja ktora sie tak zachowuje. laptop pracuje na viscie i ma wszystkie stery i patche poinstalowane. Dla przykladu photoshop cs3 chodzi jak burza... ktos ma jakis pomysl ??

podejrzewam za cienką grafikę w laptopie, Stellarium wykorzystuje OpenGL (było w tym wątku gdzieś na początku) i niestety potrzebuje wydajnej karty grafiki. Natomiast CS3 pracuje na obrazach statycznych więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... ale z drugiej strony ludzie pisali ze dziala im to na athlonach 1.2 256 ram... zgoda - nie jest to idealna platforma do gier (choc niektore dzialaja calkiem niezle0 ale ta grafika ma 128 mb i sprzetowa obsluge dx9 wiec nie powinno byc problemu z renderowaniem opengl'a...:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... ale z drugiej strony ludzie pisali ze dziala im to na athlonach 1.2 256 ram... zgoda - nie jest to idealna platforma do gier (choc niektore dzialaja calkiem niezle0 ale ta grafika ma 128 mb i sprzetowa obsluge dx9 wiec nie powinno byc problemu z renderowaniem opengl'a...:(:(

jest jeszcze sprawa ukochanej Visty na którą wszyscy klną - a masz możliwość uruchomić Stellarium na XP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taka mam nadzieje ze to tylko to... dzis wieczorkiem bede robic ghosta z visty zeby w razie czego do niej wrocic i stawiac xp tylko po to zeby sprawdzic jak to pojdzie... no i caly czas walcze zeby zmusic mojego C slt60 do pracy z komputerem via serial-usb przejsciowka... poki co nie widzi teleskopu :( ale to temat na kolejny watek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taka mam nadzieje ze to tylko to... dzis wieczorkiem bede robic ghosta z visty zeby w razie czego do niej wrocic i stawiac xp tylko po to zeby sprawdzic jak to pojdzie... no i caly czas walcze zeby zmusic mojego C slt60 do pracy z komputerem via serial-usb przejsciowka... poki co nie widzi teleskopu :( ale to temat na kolejny watek :)

jeśli o to chodzi to nie licz na Vistę - po prostu jest ogólny brak odpowiednich sterowników do Visty (producenci jeśli dają to do 98SE, NT, XP) - jak ja to mówię chu...a * silnia

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - czas na maly update:) stellarium pod xp nagle dostalo powera i smiga 70 fps'ow... na tym samym sprzecie wiec o pomylce mowy byc nie moze - vista ma chyba skopana obsluge opengl na mojej grafice :(

 

co do teleskopu to rowniez dziala :) wystarczylo zmienic system... tak wiec niestety pozegnam sie z vista na jakis czas :) co ciekawe to moja przejsciowka serial na usb ma plytke na ktorej sa dedykowane drivery do visty a mimo to nie dziala :) hehe ale mam teraz frajde obracajac 'lufe' z komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor
Program nawet działa ale jest coś w nim skopane :( (Nie daje się ustawić własnej pozycji geograficznej), bo zaraz jest zwis a szkoda. Niebo nad Francją jest ładne ale wolałbym nad własnym domem. :lol:

Witam.

Też mam ten problem, wielokrotna instalacja (czyszczenie wszystkiego co jest związane ze Stellarium) nie dało żadnego rezultatu. Program działa poprawnie pod warunkiem, ze nie zapisuje sie lokalizacji jako domyślna.

O dziwo wszystkie inne ustawienia przyjmuje (i zapamiętuje) ale lokalizacji nie chce - bam i zwis :angry:

Nie jest to jakiś kłopot ale wkurzające jest ustawianie w kółko tego samego...

Za to na laptopie (biednym Acerze) z tym samym XP-kiem nie ma tego problemu. Czy ktoś domyśla się dlaczego tak jest?

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbujcie ręcznie wyedytować plik config.ini który znajdziecie na =>

 

"litera_dysku:\Documents and Settings\nazwa_konta\Dane aplikacji\Stellarium\config.ini"

 

i w sekcji [init_location]

 

zmieńcie następujące wpisy:

 

name = Paris

latitude = +48d36'0.00"

longitude = +02d09'23.00"

altitude = 83

 

na własną pozycję GPS

 

jeżeli się nie da, to macie ten plik tylko do odczytu, albo nie macie uprawnień systemowych do jego zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kiedy zainstalowałem program. W aplikacji nie zapisywała mi się pozycja mojej miejscowości, dopiero kiedy otworzyłem plik, o którym napisał Sumas, mogłem zmienić dane GPS. W ogóle, to większość opcji musiałem zmieniać przez plik config.ini :blink: . I tak dla mnie jest wygodniej, powiem szczerze :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

He he :)

Kupiłem sobie lapcia z vistą i myślałem że Stellarium nie będzie chodzić ale o dziwo prócz problemu opisywanego powyżej z lokalizacją wygląda że wszystko ok

 

Za rada Sumasa zmieniałem config.ini tyle że nie tam gdzie trzeba a mian w katalogu na innej partycji gdzie program był instalowany :Boink: .... i oczywiście zmiany nie dawały skutku.

Patrząc na lokalizacje tego pliku podaną przez Sumasa "analogicznie" postąpiłem na viście i .........DZIAŁA !

 

Oto lokalizacja (u mnie) na viście :

C:\Users\Właściciel\AppData\Roaming\Stellarium

lub inaczej

_litera_dysku_:\Użytkownicy\_nazwa_konta_\AppData\Roaming\Stellarium

 

Dzięki Sumasie

 

Tak całkiem na marginesie to teraz Stellarium uruchamia mi się z wszystkimi katalogami włącznie z stars_7_2v0_0.cat w jakieś 2,5 s :) ale płakać nie będę :rolleyes: no chyba że nad matrycą :mad3:

 

Pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.