Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze teleskopu


Tom91

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz pisalem wczesniej w postach (w temacie Witam) jestem poczatkujacym fanem astronomii i zastanawiam sie nad kupnem teleskopu i mam pytanie czy ten teleskop Sky-Watcher (Synta) SK709EQ2 moze pozwolic na zaobserwowanie planetek ukladu slonecznego, jakies kometki oraz ksiezyca.

:Salut:

Aha i czy montaz eq2 nie bedzie zbyt dragal przy obserwacjach

Moze ktos wogole ma na ten temat inne zdanie i polecal by np kupic newtona jesli tak to czekam na odpowiedzi chcialbym aby tym telskopem mozna bylo rozwniez zaobserwowac najasniejsze d-sy prosze o pomoc z gory za wszystko dziekuje :D

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem wczesniej w postach (w temacie Witam) jestem poczatkujacym fanem astronomii i zastanawiam sie nad kupnem teleskopu i mam pytanie czy ten teleskop Sky-Watcher (Synta) SK709EQ2 moze pozwolic na zaobserwowanie planetek ukladu slonecznego, jakies kometki oraz ksiezyca.

:Salut:

Aha i czy montaz eq2 nie bedzie zbyt dragal przy obserwacjach

Moze ktos wogole ma na ten temat inne zdanie i polecal by np kupic newtona jesli tak to czekam na odpowiedzi chcialbym aby tym telskopem mozna bylo rozwniez zaobserwowac najasniejsze d-sy prosze o pomoc z gory za wszystko dziekuje :D

 

Tomek

 

No oczywiście planety zobaczysz, z kometami będzie trochę ciężej, do księżyca będzie idealny

Niestety będzie się trząsł ( http://www.skyscope.pl/celestia/index.php/...C_paralaktyczny ), jasne ds-y zobaczysz, A jakie masz warunki obserwacji, gdzie mieszkasz, ile chciałbyś wydać na teleskop ;)

Pozdrawiam

Kamil :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam synte 130/900 od pary tyg. i EQ2 wcale nie trzesie sie jakos niesamowicie, jedynie przy regulacji mikroruchami troche potrzesie ale szybko wraca do "stanu stabilnego" :) wczoraj ogladalem sobie jowisza saturna i wenus ( gdzie jest mars !? ) ladnie wszystko widac.

pozdrawiam, Maciej :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam synte 130/900 od pary tyg. i EQ2 wcale nie trzesie sie jakos niesamowicie, jedynie przy regulacji mikroruchami troche potrzesie ale szybko wraca do "stanu stabilnego" :) wczoraj ogladalem sobie jowisza saturna i wenus ( gdzie jest mars !? ) ladnie wszystko widac.

pozdrawiam, Maciej :Salut:

 

Gdzie ty chcesz marsa szukać ?? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam synte 130/900 od pary tyg. i EQ2 wcale nie trzesie sie jakos niesamowicie, jedynie przy regulacji mikroruchami troche potrzesie ale szybko wraca do "stanu stabilnego" :) wczoraj ogladalem sobie jowisza saturna i wenus ( gdzie jest mars !? ) ladnie wszystko widac.

pozdrawiam, Maciej :Salut:

 

A dotykałeś kiedykolwiek czegoś mocniejszego od EQ2... :rolleyes: zwłaszcza przy wysuniętych nogach statywu i w ogóle... było już kiedyś na forum.. komfort obserwacji jakiś tam jest, puki nie zobaczysz eq3-2 w akcji... i tak dalej :)

 

No i Eq-2 ma deklinacje na sprężynie a nie na ślimacznicy.. to dopiero trzesie się i trzeszczy i w ogóle...

 

Mozna tym obserwować. ja mam 114/900 na EQ2 od roku i zyję. przy 70/900 bedzie jeszce lepiej. ale nie piszmy że EQ2 sięnie trzęsie :szczerbaty:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys bylo na forum pisane ze nie oplaca sie kupowac uzywanych teleskopów czy dalaej takie zdanie jest obecne ??

 

To zależy od jego stanu i ceny. Zdarzają się okazje, gdy na przykład ktoś chce się przesiąść na większy lub lepszy model i sprzedaje swój dotychczasowy instrument. Czasami jest on niemal jak nowy, a cenę ma niższą o kilkadziesiąt procent od sklepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam żadnego znajomego ktory by mial na sprzedaz teleskop a na Allegro nie chce kupowac poniawaz tam sprzedawcy czesto oszukuja kupujacych podczas transakcji lub przysytaja jakies "badziewie" wogóle nie zgodne z opisem na aukcji wiec dlatego wole kupic go od uznanej firmy np Delta Optical.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

114/900 na eq2 tak jak wspomina McArti.

 

albo celestron albo synta.

 

na minus idą montaż okulary, szukacz. z tymże jedynie okulary będą wymagały wymiany. (jeżeli kupisz wersje z red dotem - o tym niżej)

 

najlepiej zeby telep byl z red dotem a nie z tym szukaczykiem 30mm. nim nic nie znajdziesz, a red dotem już można poszaleć (celestron ma red dota na stanie - cena chyba 699zł z tego co pamietam)

 

Udanych łowów :)

 

ps.

 

oczywiście jeżeli chcesz kupić nowy. :)

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam żadnego znajomego ktory by mial na sprzedaz teleskop a na Allegro nie chce kupowac poniawaz tam sprzedawcy czesto oszukuja kupujacych podczas transakcji lub przysytaja jakies "badziewie" wogóle nie zgodne z opisem na aukcji wiec dlatego wole kupic go od uznanej firmy np Delta Optical.

 

 

A od czego jest forum i dział "Sprzedam" oraz trochę cierpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego jest forum i dział "Sprzedam" oraz trochę cierpliwości?

Tom91 posłuchaj koega dorze prawi. śledź czesto dział sprzedam na forum. Trochę cierpiwośći za 700 stówek to trafsz tutaj cieawa ofertkę.powiem tobie że od tego telesopu 70/700 dobra lornetka bedzie o wiele lepszym wyborem, zwłaszcza jak ja posadzisz na kimś przyzwoitym statywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom91 posłuchaj koega dorze prawi. śledź czesto dział sprzedam na forum. Trochę cierpiwośći za 700 stówek to trafsz tutaj cieawa ofertkę.powiem tobie że od tego telesopu 70/700 dobra lornetka bedzie o wiele lepszym wyborem, zwłaszcza jak ja posadzisz na kimś przyzwoitym statywie.

Tym bardziej, że nie tak dawno sam sprzedałem Syntę 8" za 750zł :D (wraz z trzema okularami, lecz bez szukacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że nie tak dawno sam sprzedałem Syntę 8" za 750zł :D (wraz z trzema okularami, lecz bez szukacza)

A ja kurcze szukam już dłuższy czas takiej Synty i niestety nie mogę namierzyć :szczerbaty:

Jak pech to pech , myślę już nad zakupem nowej za 1060 z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom, ja na twoim miejscu poczekałbym na jakąś ofertę w dziale Sprzedam. Zdarzają się tam naprawdę ciekawe oferty. A jak nie to brałbym to http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e67d03ef74cc3c5

 

Aha- Muchozol, i nie mów, że szukaczem 30mm nic nie znajdziesz. Ja mam 6x30 i znalazłem grupę galaktyk w Lwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba dołożył i wybrał to link

moim zdaniem to już dobry sprzęt za tą cenę i da się już całkiem dużo zobaczyć. Na poczętek wystarczy i na pewno posłuży długo. Jeżeli chodzi o dodatki to brakuje tu do pełni szczęścia okularu 15. Z takimi dodatkami też musisz się liczyć bo sam teleskop to nie wszystko ale na początek wyposażenie tego telepa na pewno Ci wystarczy. Pozdrawiam. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teleskop ładnie wygląda i nadaje się niestety tylko do patrzenia na niego, a nie przez niego. Lustro 114 mm za 749 zł, przecież wystarczy trochę dołożyć i masz 200 mm lusterka i niebo przed tobą.

 

Terror Synty 8 jest nieubłagany i tak wszyscy pokończycie na syntach :szczerbaty: , bo stosunek możliwości /cena jest dla niej zabójczy.

 

Swoją drogo pewnie wkurzeni są producenci innego sprzętu, a skośnoocy z kolei pracują na 10 zmian żeby wyrobić się z popytem na Synte 8 . Ile to już razy trzeba było czekać na ten teleskop, bo statek wielkości małego miasta wypchany Syntami aż pod mostek kapitański, płynął do Europy i jakoś nie mógł dopłynąć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.