Skocz do zawartości

NGC 6946, NGC 6939


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Samo mówi za siebie...

 

Jale... a uczkniesz nam rąbka tajemnicy ..... co to za CCD, że w biningu 2na 2 ma taką rozdzielczość ??

 

poza tym :notworthy:

 

Canonem też można robić binning (jestem pewien że fotka jest z 350D). Co prawda software'owo ale zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo mówi za siebie...

 

Jale... a uczkniesz nam rąbka tajemnicy ..... co to za CCD, że w biningu 2na 2 ma taką rozdzielczość ??

 

poza tym :notworthy:

 

 

Kamera CCD została zbudowana w Polsce, przez naszego kolegę z Astromaniaka i forum GoTo&ATM - Lesioqa.

 

Jest to kamera Pyxis i ja jestem jej testerem ;)

 

Warunki w których wykonywałem to powiedziałbym 6/10 czyli nie była to rewelacja :szczerbaty: zarówno pod względem zasięgu jak i LP

 

Ponieważ nie mam GoTo i szukacza, więc namierzam obiekty "na oko" ;), a z chwilą gdy widać tylko te 3 mag to już nie tak prosto :angry:

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera CCD została zbudowana w Polsce, przez naszego kolegę z Astromaniaka i forum GoTo&ATM - Lesioqa.

 

Jest to kamera Pyxis i ja jestem jej testerem ;)

 

Warunki w których wykonywałem to powiedziałbym 6/10 czyli nie była to rewelacja :szczerbaty: zarówno pod względem zasięgu jak i LP

 

Ponieważ nie mam GoTo i szukacza, więc namierzam obiekty "na oko" ;), a z chwilą gdy widać tylko te 3 mag to już nie tak prosto :angry:

 

O więc się pomyliłem! To super że masz kamerkę :) Kurka widzę że trzeba zacząć zbierać na to CCD żeby gonić czołówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

no proszę zaglądam tu rano, no fajna

oo ale jakaś i znajoma

heh bo właśnie również fociłem dziś ten obiekt

 

uch i dopiero teraz po paru godzinach obróbki mogę docenić w pełni klasę Twojej foty :notworthy:

bo mi jedynie wyszło coś takiego:

 

NGC_6946.jpg

EOS 350Dm+MPCC+UHCS w C8N na EQ6 (no i w ECO-6)

znowu niestety ISO 1600 9 ekspozycji o bardzo różnych czasach (łącznie: 1 godz. i 28 sek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę zaglądam tu rano, no fajna

oo ale jakaś i znajoma

heh bo właśnie również fociłem dziś ten obiekt

 

uch i dopiero teraz po paru godzinach obróbki mogę docenić w pełni klasę Twojej foty :notworthy:

bo mi jedynie wyszło coś takiego:

 

NGC_6946.jpg

EOS 350Dm+MPCC+UHCS w C8N na EQ6 (no i w ECO-6)

znowu niestety ISO 1600 9 ekspozycji o bardzo różnych czasach (łącznie: 1 godz. i 28 sek)

Fakt nie jest to łatwy obiekt, ale właśnie takie są najbardziej interesujące, bo za chce się zobaczy co tam się dzieje ;)

Jak zwykle kluczem jest ilość i długość expozycji oraz ciemne niebo :D

Ważne, że należysz do tych nielicznych którzy porwali się na niego :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopaliłem kolor, brakuje mi jeszcze jakieś 2h Halfa

 

 

NGC6946

 

ngc6946jaleastronoceuo7.jpg

 

 

Crop 100%:

 

 

 

20080611_1213191186_116694793.jpg

 

Data wykonania zdjęcia: 11.06.2008

Miejsce wykonania zdjęcia: Kalwaria Zebrzydowska

Detektor: SBIG ST-2000XM

Teleskop: Soligor MT800

Montaż: SW EQ-6

Ekspozycja: 6h (LRGB)

Światłosiła: f/4

Ogniskowa: 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest grejt!!

W sumie to materiał z 3 nocy. Podczas pierwszej były najgorsze warunki i miałem problem z namierzeniem odpowiedniej gwiazdki do guidowania :blink: Stąd te przesuniete gwiazdki (bo szkoda było mi wyrzucać prawie 2 godzinny materiał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jale, ale mi chodziło głownie o kolory, taka niebieskawa wygląda super :D

to zdjęcie z postu nr 14 podoba mi się najbardziej, jak koniecznie chcesz te wodory to poprostu dopal w ha i pięknie będzie.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jale, ale mi chodziło głownie o kolory, taka niebieskawa wygląda super :D

to zdjęcie z postu nr 14 podoba mi się najbardziej, jak koniecznie chcesz te wodory to poprostu dopal w ha i pięknie będzie.

Piotrze zawiodłeś mnie, 14 to miniaturka ! Kurcze myślisz jak newbie ? W miniaturce maskuje sie wiele wad :szczerbaty: , a przecież nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.