Skocz do zawartości

Mars 14-15/2003


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz dokładniej w czym rzecz. Ja filmuje w ogole bez napędu, planeta po prostu "przechodzi" przez monitor kompa i wtedy kończę nagrywać.

Funkcje Algin i Stack w programie same wyszukują obiekt i nakładają po wyrównaniu klatki na siebie. Jeżeli Mars jest nierowny to może robisz stack bez selekcji klatek?

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu utrzymuje obraz planet na monitorze krecac w miare plynnie pokretlem mikroruchow.Pozwala mi to nagrywac dluzsze clipy a przy dopasowywaniu klatek program nie "gubi" planety,jak to mialo miejsce kiedy "podkrecałem" mikroruchami obraz planety tak aby po raz kolejny mogl dryfowac przez monitor. Zniekształcenia pojawiaja sie dopiero przy zapisywaniu efektow pracy na dyskietce jednak nie zawsze.Przewaznie okragła planeta jajowacieje,krew mnie zalewa... :shock:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można prowadzić ręcznie telpa przy nagrywaniu. Sprawdź sobie jakość pojedynczej klatki przy ręcznym przesuwaniu z tą otrzymaną przy unieruchomionym sprzęcie.

Wystarczą ok. 20 sek nagrania, jeśli seeing jet ok to spokojnie się z tego ładnie zestackuje. Jeżeli registax gubi obraz to znaczy że jest on za ciemny lub gwaltownie poruszyłeś mikroruchem i planeta zrobiła za duży "skok' na monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas bazuję na ręcznym prowadzeniu podczas nagrywania avi i jestem w stanie utrzymać planetę patrząc w ekran, z dokładnością średnio

+- 5 sek. kątowych, przez kilka minut. Jest to możliwe dzięki przekładni specjalnie do tego celu pomyślanej. Przypadkowe ruchy pionowe są wykluczone, obraz balansuje tylko w poziomie, w/w zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Intesa nic nie chcę, to sprzęt uznany i dobry. Jednak trzeba zobaczyć M57 w Syncie + Saturna przy 300X!

 

Do Lemarca: Leszku o jakim montażu piszesz? Próbowałem nagrywać webcamem przy ręcznym prowadzeniu, ale wyszła masakra jakościowa.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Lemarc lubi sie lubi,tym bardziej ze sie samemu zmontowało...mam racje?

 

  Wysyłałem fotki do redaktora "Vademecum",Marsa rzecz jasna.

Zgadnijcie kto mnie uprzedził....moze Lemarc zgadnie...?  :wink:  

 

               fb09aca2.jpg

 

 Fotka z 19.09.2003

To nie ja Ciebie uprzedziłem, tylko sam Brzozowski, który mnie o zdjęcia poprosił.

SwOją drogą, całkiem dobre zdjęcie Lacus Solis. Nie mam lepszego tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.