Skocz do zawartości

Księżyc 9.V.2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z punktu widzenia grafiki potrzeba bedzie ok 8000 (w jednej osi) pixeli, aby uzyskac dobra jakosc np na ploterze wielkoformatowym (ok 200 dpi). Ale praktycznie rzecz biorac, taki duzy wydruk w formacie powiedzmy B1 mozna zrobic z 5000 pixeli, czyli jakies 7-10 obrazkow w poziomie mozajki.

 

Ja mam taki wlasnie plan (przy ogniskowej 2400 na CCD wychodzi mi wlasnie cos ok 5000 px na szerokosc), tylko z pogoda trudno mi sie ustawic. Chcialbym zrobic nie caly ksiezyc, tylko kiedy jest go mniej niz polowa, a reszta podswietlona swiatlem popielatym:). Roboty troche jest, ale gdyby trafic na dobre warunki, przygotowac sprzet itp to jest to wykonalne.

Mozajke nagrywac dryfem i potem z kazdego "pasa" nagrania robic 8-10 stackow (po ile to nie wiem, trzeba wybrac).

Trzeba tylko zapakowac porzadny duzy dysk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka fota byłaby przednia, ale ciężko byłoby tak dobrac ekspozycje na kamerze by wyszlo swiatlo popilelate i zeby widoczna czesc ksiezyca nie byla przeswietlona ??? No chyba ze jakos mozna by to poskladac z roznych zdjec o roznych ekspozycjach...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc przedni...

 

zastanawiam się czy ja mógłnbym zrobić mozaikę z moją ogniskową 3500mm - chyba nie za bardzo, no chyba, że jakiś kawałek, ale na razie nie mam czasu na zabawę ;)

 

Kuba - kongratulieren fur Akkusativ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.