Skocz do zawartości

Posiłek zaskrońca


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem z rodziną w Wielkopolskim Parku Narodowym w okolicach jez. Góreckiego i mieliśmy dość rzadką okazję zobaczyć zaskrońca podczas polowania na żabę. Sam moment ataku raczej usłyszeliśmy i dopiero po chwili zobaczyliśmy zaskrońca trzymającego swoją ofiarę za tylną nogę. Pomimo że ofiara nie była mała, wąż bardzo szybko ją skonsumował...połykając żywą w całości :o

Zdjęcia nie są zbyt dobre technicznie, ale zamieszczam je z uwagi na to, że pierwszy raz byłem świadkiem takiej walki o przetrwanie !

Zaskroniec_01.jpgZaskroniec_02.jpg

Edytowane przez Marek B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki! Chyba trzeba mieć szczęście żeby coś takiego zobaczyć. Gdyby tak uwiecznić moment ataku fotograficznie...

 

Ja z kolei w tamtym roku byłem świadkiem jak zaskroniec chciał pożreć śniętą rybę. Niestety chyba się przeliczył biorąc pod uwagę wielkość zdobyczy :) Połknął do wysokości płetw brzusznych i zrezygnował.

DSC01971.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w tamtym roku byłem świadkiem jak zaskroniec chciał pożreć śniętą rybę. Niestety chyba się przeliczył biorąc pod uwagę wielkość zdobyczy :) Połknął do wysokości płetw brzusznych i zrezygnował.

 

Łakoma bestia.... :)

 

To mi przypomina historię zgrzechotnikiem, który zjadł krokodyla i... pękł, bo się nie wycofał.

Jednak nasze zaskrońce są intelignentniejsze :)

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj byłem z rodziną w Wielkopolskim Parku Narodowym w okolicach jez. Góreckiego i mieliśmy dość rzadką okazję zobaczyć zaskrońca podczas polowania na żabę. Sam moment ataku raczej usłyszeliśmy i...dopiero po chwili zobaczyliśmy zaskrońca trzymającego swoją ofiarę za nogę. Pomimo że ofiara nie była mała, wąż bardzo szybko ją skonsumował...połykając żywą w całości :o

Zdjęcia nie są zbyt dobre technicznie, ale zamieszczam je z uwagi na to, że pierwszy raz byłem świadkiem takiej walki o przetrwanie !

 

Ja u znajomego widziałem filmik z jego własnego ogródka, na którym zaskroniec zaatakował żabę od przodu.

To był dopiero "spektakl".

Męczył się z nią przez prawie 20 minut, bo...., kto zganie?,....

 

żaba się tak nadmuchała że była wielkości piłki do tenisa, albo jeszcze większa.

Głowę miała w paszczy zaskrońca a na zewnątrz wielki balon :-)

 

Ale też udało mu się biedaczkę pożreć, z tym, że dużo dłużej znią walczył niż ten na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
...zaskroniec zaatakował żabę od przodu. To był dopiero "spektakl".

Męczył się z nią przez prawie 20 minut, bo....żaba się tak nadmuchała że była wielkości piłki do tenisa, albo jeszcze większa. Głowę miała w paszczy zaskrońca a na zewnątrz wielki balon. Ale też udało mu się biedaczkę pożreć, z tym, że dużo dłużej z nią walczył niż ten na zdjęciach.

Ciekawa scenka...nawet bym nie pomyślał, że można zastosować taką technikę obrony :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ambro, widzę, że to nie była żaba, tylko grzebiuszka ziemna (Pelobates fuscus). W chwili zagrożenia nadyma się i wydziela zapach czosnku, a w ostateczności głośno skrzeczy. Dzień spędza zakopana głęboko pod ziemią, nocą wychodzi na żer.

Ale do żaby podobna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.