Skocz do zawartości

Za jasne Słońce...


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Hans kup zamienniki np. z allegro, tylko nie sugeruj się mega pojemnościami.

Nawet jak dasz 30 zł a bateria posłuzy pół roku lub rok to i tak Ci się to opłaca.

 

 

ps.

Następnym razem zrób 500 klatek np. co minutę, animacja wyjdzie wtedy niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. W Polandii bywam tylko. Muszę kupić tu. Faktycznie, trza by się porozglądać za zamiennikami. Co do ilości fotek, to już przy klatce co 20 minut mam 3 kolejne pozycje pomiędzy kolejnymi znacznikami podziałki na głowicy foto. Jak będę robił co 10 min. Zbliżę się do granicy opanowania tego manualnie. Myślę, ze fotka co 10 min. to maks jak na moje możliwości manulane i dokładność skali mojej głowicy foto. Co do ilości klatek, to tu ograniczeniem jest pojemność mojej karty. Przy 1GB mogę upchać maks 310 fotek. Kurcze niby by to pozwoliło na walenie fotki co minute... o rany, efekt byłby niesamowity... ale nie przy manualnym "napędzie", korekta kadru odbywała by się na dziesiątych o ile nie setnych milimetra - bez szans. Już przy tych 10min. będę operował w okolicy 0,3 mm korekty per klatka... o kurcze :szczerbaty: eee... no nie wiem, może być hardcore.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w popychanie statywu zainwestuj w szeroki kąt.

Efekt będzie nieporównywalny.

Albo jednej "nocy" zrób z nieruchomego statywu zachodnią częśc nieba a w drugiej wschodnią potem połączymy w panoramiczną animację.

 

 

to by trzeba się chyba niexle namęczyc zeby wszystkie klateczki ladnie polaczyc...

 

 

no i chmurki by znikaly i sie pojawialy... paranormalni by sie zlecieli.. toz to wrota pomiedzy wymiarami :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans kup zamienniki np. z allegro, tylko nie sugeruj się mega pojemnościami.

Nawet jak dasz 30 zł a bateria posłuzy pół roku lub rok to i tak Ci się to opłaca.

proponowałbym raczej zainwestować ciut więcej (myślę, że w okolicach 100 peelenów)...

tanie zamienniki potrafią działać pół roku, ale potrafią też wyciągnąć kopyta już po 2 czy 3 ładowaniach... to jest loteria... myślę, że przy takich kwotach nie warto ryzykować - szkoda nerwów :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica będzie też w zastosowanych ogniwach - te najtańsze lubią padać..

może trochę przesadziłem z tym 100 pln - piszę pod kątem olympusa, gdzie 100 za baterię to wciąż malutko w porównaniu z oryginałem :rolleyes:

pewnie w przypadku canona będzie taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.