Skocz do zawartości

Mam propozycję


pyntko_krtofli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien pomysł:

 

Chciałbym by osoby zarejestrowane na forum, wpisywały jaki mają sprzęt obserwacyjny, chodzi jedynie o teleskop (marka, apertura i ogniskowa). Jaki byłby cel tego ?. Wyniki można by uśrednić i wiedzielibyśmy jak przedstawia się sytuacja w kręgu astro-forum, a w pewnej części również i w Polsce, oraz jaka marka jest najpopularniejsza (to chyba jest z góry przesądzone :P ). Wyniki byłyby aktualizowane co jakiś czas.

Jeśli ktoś ma wiecej niż jeden to wpisywać wszystkie.

Jeśli pomysł zayska aprobatę warto byłoby wcisnąć go gdzieś w widoczne miejsce by nie zginął gdzieś i nie został zapomniany.

 

Myślę, że statystykę należałoby ograniczyć do teleskopów, bo dadając kolejne pozycje lista by się rozwinąła do niebotycznych rozmiarów. Pierwsze wyniki byłyby w miarę jak czas pozwoli, ale najwcześniej po 30 dniach od rozpączęcia wielkiego liczenia :D

 

... a rozpoczęcie jeśli pomysł zyska aprobatę i ustali się wszystkie niezbędne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może się pochwalić w sygnaturce. Po co jeszcze kombinować. Jeżeli wymieniana byłaby tylko marka, apertura i ogniskowa, to wypadałoby jeszcze dodatkowo wspomnieć o typie teleskopu (bo 150/900 Newton to nie to samo co 150/900 APO).

 

Ale po co to komu? Przecież wiadomo, że najlepszy teleskop to ten własny :-)

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny temat jest na astro4u... z jednej strony to fajny pomysł, a z drugiej... dodajmy do tego jeszcze adres, numer pinu do drzwii i czekajmy na amatora naszego teleskopu odwiedzającego nas ciemną nocą podczas pochmurnego nowiu w czarnej kominiarce...

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

 

 

 

Ps: Jakby co, to u mnie telep stoi w salonie obok telewizora - nie pomylić z głośnikami od kina domowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny temat jest na astro4u... z jednej strony to fajny pomysł, a z drugiej... dodajmy do tego jeszcze adres, numer pinu do drzwii i czekajmy na amatora naszego teleskopu odwiedzającego nas ciemną nocą podczas pochmurnego nowiu w czarnej kominiarce...

 

Mi też sie taki pomysl podoba... ale moze w takim razie wykluczyć markę ( poza tym marek jest kilkadziesiąt i moze za dużo opcji by było.... a na koncu to i tak waidomo, że Synta by wygrala )

 

natomiast ja dodałbym info o typie montazu, ilości okularów ( nie ich jakosci czy marce ) i "czy próbowałeś astrofoto" lub "czy zajmujesz sie astrofoto "

 

Tak by bylo bez konkretów cenowych i zasobie portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny temat jest na astro4u... z jednej strony to fajny pomysł, a z drugiej... dodajmy do tego jeszcze adres, numer pinu do drzwii i czekajmy na amatora naszego teleskopu odwiedzającego nas ciemną nocą podczas pochmurnego nowiu w czarnej kominiarce...

 

brałem to pod uwagę i zawsze można takie coś w zaufaniu zrobic przez PW ?! tylko mówie kwestia zaufania

Edytowane przez pyntko_krtofli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem to pod uwagę i zawsze można takie coś w zaufaniu zrobic przez PW ?! tylko mówie kwestia zaufania

pyntko - znaczy się co na PW ??? numer domu, pin do drzwi itd... ???

no bo telep i apertura to miały być ogólnodostępne chyba....

pomysł dobry, wiem, że masz dobre intencje i nie ma co wyolbrzymiać 'zagrożenia', ale Ori też ma trochę racji - gdy ktoś ma Syntę, to nie ma się czym przejmować, jednak niektórzy posiadają sprzęt za kilkadziesiąt kilo pln'ów i ciężko wymagać od nich, żeby się tym z tym jawnie 'obnosili'....

ludzie z tym wychodzą/wyjeżdżają w plener, a jeleni w terenie nie brakuje.... nie chciałbym osobiście spotkać kogokolwiek w chwili, gdy lookam sobie przez sprzęcik za takie pieniądze (którego de facto nie posiadam - to info dla wspomnianych 'jeleni' :szczerbaty: )

 

już lepiej - anominowa ankieta... tylko nie wiem czy endżin forum na takie cuda pozwoli...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie bardzo, bo jakby miała być skonstruowana taka ankieta?

trzeba by zamieścić większość modeli teleskopów dostępnych na rynku,

uuu, a to już nie krótka lista

chyba, ze Wam się chce, to proszę bardzo, ankietę przecież może założyć każdy user, wystarczy tylko w czasie tworzenie nowego wątku kliknąc: Poll Options Click here to manage this topic's poll

i mozolnie wypełniać kolejne pola głosowania

 

ale z drugiej strony to taka ankieta jest jedynym sposobem poznania najpopularniejszego sprzętu

raz, że jest anonimowa

a dwa nie trzeba biegać po całym wątku, żeby pozbierać wyniki, bo zobaczcie jak się z podobnym wątkiem zrobiło na a4u, temat liczy już parę stron i ta lista wymienianego sprzętu jest zupełnie nieużyteczna, no bo jak z niej korzystać? jak zrobić jakąś syntezę tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumas - właśnie o tym pisałem - przede wszystkim ANONIMOWA, a ponadto wyniki same niejako wyskoczą...

szkoda tylko, że konstrukcja takiej ankiety jest zbyt skomplikowana...

lista każdego producenta, typu tuby i apertury z PEŁNYM podziałem jest nie do przyjęcia...

cóż - jak wspomniałem - endżin forum 'się kłania'... i dlatego byłbym na NIE :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.