Skocz do zawartości

2007.06.26 KamileX


KamileX

Rekomendowane odpowiedzi

poprzednia sesja była lepsza :rolleyes:

 

pracuj nad ostrością - rozjechało się dziś - wiemy jak to jest w projekcji robić fotki - i tak robisz niezłe na początek

jak już machniesz dobrą w miarę fotkę potem pozostaje obróbka - przydałoby się więcej klatek do poskładania :Salut:

 

w tej tutaj - rozbiłem zdjęcie na kanały RGB - wziąłem tylko kanał G - wyostrzyłem delikatnie

lekki makijaż shadow/highlight i włala

 

1.jpg

 

wybacz że bawiłem się twoja fotką ale tak ci najszybciej pokażę co i jak

na początek najproście jest robić wszystkie sesje w szarorościach - uwierz mi ja ciągle jak mogę robię w szarorowym a na koniec jak coś się nadaje koloryzuję

 

tak więc nie ustawaj w wysiłkach, walcz i dawaj fotek ile wlezie - praktyka czyni miszcza :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilex ta pierwsza fotka zdecydowanie najlepsza, słuchaj staraj się nie zoomować zbytnio, a rób małe projekcje w dużym polu, pozwoliłem sobie pobawić Twoją pierwszą fotą i coś z niej wycisnąć. A czym robisz zdjęcia chodzi mi o wielkość matrycy i rozdzielczość? Czy nie mógłbyś robić fotek o większych rozmiarach np. 3072 x 2304, albo dać tyle ile fabryka dała???

 

edit: ps. he he Tadeo jakaś zbieżność fal mózgowych.. i ta sama fota, w jednym czasie wrzuciliśmy te odpowiedzi, edytowałem nie wiedząc, że Ty to robisz :ha: Chyba udało mi się wyciągnąć jasną obwódkę..

post-1723-1182887495_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem też więcej ale nie wrzuciłem oto reszta:

188d19ce08bf96ecm.jpg

465123717c1ff634m.jpg

b821e2d95f6f4e27m.jpg

6ffde09702a79ba6m.jpg

 

A tu parę pytań odemnie;

Mogę się was zapytać jak się robi te klatki, jak się ustawia ostrość bo ja przykładam aparat do okularu

i nim "ruszam" bo było dobrze i nic innego nie robie czasami bawię się zoomem ale to co innego,

Tylko fotki robię okularem k20mm, bo w 12mm się nie mieści i katastrofalnie wychodzi, posiadam aparat

samsung digimax A5, taki tylko do robienia zdjęć,

Robię też fotki księżyca te też mi jakoś takoś wychodzą ale rewelacji niema,,

Także proszę o wyrozumiałość :D

Mi się moje fotki podobają :D

Tylko jak się je obrabia..

Bo tak normalnie to wychodzą za duże i je zmniejszam w paincie

Cześć wam Astro-bracia

Do jutra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu parę pytań odemnie;

Mogę się was zapytać jak się robi te klatki, jak się ustawia ostrość bo ja przykładam aparat do okularu

i nim "ruszam" bo było dobrze i nic innego nie robie czasami bawię się zoomem ale to co innego,

Tylko fotki robię okularem k20mm, bo w 12mm się nie mieści i katastrofalnie wychodzi, posiadam aparat

samsung digimax A5, taki tylko do robienia zdjęć,

Robię też fotki księżyca te też mi jakoś takoś wychodzą ale rewelacji niema,,

Także proszę o wyrozumiałość :D

Mi się moje fotki podobają :D

Tylko jak się je obrabia..

Bo tak normalnie to wychodzą za duże i je zmniejszam w paincie

Cześć wam Astro-bracia

Do jutra

 

Przyjrzałem się trochę Twojej pstrykatce, po pierwsze pozwala na niektóre ustawienia manualne. Iso, przysłona, czas.

1) Wybieraj format foty:na maksa tj. 2592 x 1944 (tyle wyciągnie Twój Samsung)

2) Przysłona 2,7

3) Pozwalaj mu ostrzyć automatycznie na plamę (zawsze jest problem gdy ich nie ma - trzeba ostrzyć na obrzeże)

4) Teraz ważne: postaraj się o adapter baadera do kompaktów, pozwoli Ci na zachownie stabilności.

5) Teraz czasy: oscyluj między 100-200 ISo a czas to od 1/600s do 1/1000 zależy od jasności i wysokości Słońca oraz ISO

Surową fotę obrabiaj w programach mających funkcje zmiany ekspozycji, cieni, wyostrzania, saturyzacji, RGB.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że mi wyskakuje coś takiego "

ZNALEZIONO NASTAĘPUJĄCY(E) BŁĄD/BŁĘDY

Łączna wielkość dodanych załączników jest większa niż limit nałożony na objętość załączników przypadających na 1 post. Zredukuj objętość załącznika/ów.+

A na fotosiku to jest takie coś :szczerbaty:

efda486cea5136acm.jpg

Resztę ewentualnie mogę wysłać na maila

Wkurzyłem się troche :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ściagnij sobie taki program jak Gimp:

 

http://www.download.net.pl/354/Gimp/

 

i zostaw w spokoju Painta, on jest stworzony do wyższych celów :D

 

Co do błędów to próbujesz dodać za duż yplik po prostu. Zobacz ile wokół tarczy Słońca jest niepotrzebnego czarnego tła, to zwieksza rozmiar fotografii nic do niej nie wnosząc więc dlaczego się tego nie pozbyć?

 

Jeśli chodzi i o tą ostatnią fotkę to widać "cień" na Słońcu co jest wynikiem nieosiowego położenia aparatu i okularu. Staraj się to poprawić i jeszcze popracuj na ostrością żeby była perfect.

 

Ustawienie otrości: Przykładasz aparat maksymalnie do okularu, i obserwując LCD kręcisz tak gałką wyciagu żeby obraz na LCD był jak najbardziej ostry. Potem ustawiasz autofocus w aparacie żeby był włączony i pozwalasz kompaktowi ustawić ostrośc przytrzymując do połowy spust. Jak ustawi to wciskasz do końca. I musi być ostro, pod warunkiem że jest dobry seeing i nie ruszałeś aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tym czymś co się wysuwa z aparatu można sobie kręcić tak, czekam na odpowiedz bo

ojciec mnie może zabić jak coś "sfajtole" :D

Kręć kręć! Za coś takiego to Ci ojciec łep ukręci... :D .

- tato coś odpadło w aparacie, ale to nie ja! :o to "koledzy w komputerze" mi tak kazali!!

-Taaa. A do mnie właśnie przemówił pasek od spodni, że czas się rozruszać, rzekł ojciec.. :ha:

 

ps. Kamilex sorry ale nie mogłem się powstrzymać...

 

edit: pobawiłem się tradycyjnie Twoim słonkiem.. I znowu sobie powtarzam pytanie:

Czy to jest granula? czy to zaszumianie? :D

post-1723-1182976164_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręć kręć! Za coś takiego to Ci ojciec łep ukręci... :D .

- tato coś odpadło w aparacie, ale to nie ja! :o to "koledzy w komputerze" mi tak kazali!!

-Taaa. A do mnie właśnie przemówił pasek od spodni, że czas się rozruszać, rzekł ojciec.. :ha:

 

Miły jesteś wiesz ;)

Trochę dziwaczne jest to jak oglądałem słońce to tak jakby coś tam pływało na obrzeżach,

Tylko teraz się proszę nie śmiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie smiac bo tam faktycznie plywa.

Niestety nie Slonce a Ziemska atmosfera. Im bardziej plywa tym obrazy sa gorsze.

Nie wiem jakie sa obecne standarty ale za moich czasow calkowity seeing (czyli to falowanie) okreslalo sie za pomoca az 3 wspolczynnikow: M, S, Q.

I jeszcze taka mala porada. Najlepiej sloneczko obserwowac wieczorkiem albo rano kiedy jego swiatlo przechodzi przez gruba warstwe atmosfery i szczegoly staja sie lepiej widoczne.

Niestety cos za cos bo seeing jest wtedy najwiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taka mala porada. Najlepiej sloneczko obserwowac wieczorkiem albo rano kiedy jego swiatlo przechodzi przez gruba warstwe atmosfery i szczegoly staja sie lepiej widoczne.

Niestety cos za cos bo seeing jest wtedy najwiekszy.

 

Też to właśnie zauważyłem, co mnie raczej zdziwiło. Widzę więcej szczegółów na Słońcu ok. 17.00 niż gdy Słońce jest blisko zenitu. Około 13.00 obraz Słońca przez folie baadera jest troche za jasny, jeszcze ma taki trochę błękitny odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dobsonme, a tak nawiasem jakim programem obrabiacie te fotki ;)

 

:Beer:

Kurka, podałem Ci kilka postów wyżej link do bezpłatnego programu GIMP, którym wykonasz wszystkie potrzebne operacje takie jak np kadrowanie, czego znowu w kolejnej fotce nie zrobiłeś....(wycięcie samej tarczy bez tych kilometrów kwadratowych czarnego tła!!)

 

Czy tak nie jest lepiej? Fotka zajmuje mniej przestrzeni przy okazji:

 

 

 

A tak BTW to nie ustawiłeś osiowo aparatu względem okularu bo Słońce nie jest równomiernie "oświetlone".Wydaje mi się również że przepaliłeś centrum tarczy, ustaw krótszy czas naświetlania.

frf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robię jakieś postępy ??

 

Na to pytanie najlepiej odpowiesz sobie sam.

 

BTW - wstawienie fotki o rozdzialece ponad 20xx * XXXX jest raczej nie wskazane. Staraj sie nie przekraczac 1024*768.

 

Ot Twoje foto po zmiejszeniu i po zabawie suwakami :P, wykadrowac juz nie zdaze bo wyjezdzam.

 

kamilexdn4.jpg

(Jesli obrazilem Cie przez obrobke zdjecia - powiedz ;), usune je :) )

 

Lejcyn

Edytowane przez Lejcyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.