Skocz do zawartości

Propozycja


Rekomendowane odpowiedzi

Robert, widzę, że masz urlop i faktycznie duuużo wolnego czasu, do tego jeszcze pogoda nie sprzyja obserwacjom, a jak mówi stare powiedzenie '' w czasie deszczu astronomowie się nudzą'' :rolleyes:

 

Jeżeli potraktujemy ten plebiscyt w kategoriach zabawy i przyjemnego spędzenia czasu, to jestem za.

Chociaż astronomia to nie sport, gdzie wszystko mozna dokładnie wyliczyć, to może faktycznie jest sens uhonorować tych kilkanascie osób, które robią na forach dobrą i ciężką robotę.

Chciałbym jednak zauwazyć, że środowisko astronomów, to bardzo wąskie grono zapaleńców, i każdy kto trochę czyta i potrafi wyciągać wnioski z przeczytanych i napisanych postów, będzie potrafił na jednym oddechu podać tych 10 - 15 nicków osób które są autorytetami i intensywnie udzielają się na forach - po co do tego konkurs?

 

Robert - dobrze, że urlop masz tylko raz w roku :D nie wiem co mogłoby cię najść następnym razem ;)

 

wiecie co to ja mam też propozycję :unsure: (jak wakacje, to wakacje)

wybieramy miss polskich forów astronomicznych

chętne do udziału w konkursie muszą przedstawić dwa zdjęcia:

1 W wersji bikini, przy swoim teleskopie

2 Wariant jesienno - zimowy w pełnym ekwipunku, podczas obserwacji

 

zdjęcia proszę kierować na moją skrzynkę

główną nagrodą jest mój używany plossl Vixena 10 mm (przesyłka na koszt zwyciężczyni)

 

 

:D pozdrawiam

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co to ja mam też propozycję :unsure: (jak wakacje, to wakacje)

wybieramy miss polskich forów astronomicznych

chętne do udziału w konkursie muszą przedstawić dwa zdjęcia:

1 W wersji bikini, przy swoim teleskopie

2 Wariant jesienno - zimowy w pełnym ekwipunku, podczas obserwacji

 

zdjęcia proszę kierować na moją skrzynkę

główną nagrodą jest mój używany plossl Vixena 10 mm (przesyłka na koszt zwyciężczyni)

 

 

:D pozdrawiam

 

 

 

o rany musze reaktywować swoja ekipę foto do noszenia świateł i kamer no i do wygładzania piasku na plaży... :szczerbaty:

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potraktujemy ten plebiscyt w kategoriach zabawy i przyjemnego spędzenia czasu, to jestem za.

Chociaż astronomia to nie sport, gdzie wszystko mozna dokładnie wyliczyć, to może faktycznie jest sens uhonorować tych kilkanascie osób, które robią na forach dobrą i ciężką robotę.

I własnie o to tutaj chodzi :)

 

 

Chciałbym jednak zauwazyć, że środowisko astronomów, to bardzo wąskie grono zapaleńców, i każdy kto trochę czyta i potrafi wyciągać wnioski z przeczytanych i napisanych postów, będzie potrafił na jednym oddechu podać tych 10 - 15 nicków osób które są autorytetami i intensywnie udzielają się na forach - po co do tego konkurs?

I o to nie chodzi ;) A wiesz, że z tym wymienieniem nicków być może się mylisz. Praktycznie każda z osób, która przesłała do tej pory swoje propozycje "zgubiła" po kilku takich "udzielających się" (niestety, ze względu na to, że plebiscyt trwa nie mogę w tej chwili podać przykładów). Okazuje się, że nie znamy się tak dobrze i nie czytamy dokładnie for. I nie chodzi mi tu o "dziecinne wątki".

 

 

Robert - dobrze, że urlop masz tylko raz w roku :D nie wiem co mogłoby cię najść następnym razem ;)

A w tym stwierdzeniu mylisz się najbardziej. Odpoczywam częściej, więc już teraz pomyśl, co może najść mnie następnym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 24 godzinach od rozpoczęcia konkursu na listach mam następującą liczbę osób:

 

I. NAJLEPSZY OBSERWATOR NIEBA - 20

 

II. NAJLEPSZY ASTROFOTOGRAF - 25

 

III. NAJLEPSZY POPULARYZATOR ASTRONOMII LUB ASTRONAUTYKI - 36

 

IV. NAJLEPSZY(A) KOLEGA/KOLEŻANKA - NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWA (miłośnik astronomii) - 45

 

Wygląda na to, że najlepiej na forach jest z koleżeństwem, dobrze z popularyzacją, też nieźle z astrofotografią (przyznam, że nie spodziewałem się takiej liczby), a najsłabiej z obserwacjami. Oczywiście to takie wnioski z ;), ale chyba trzeba będzie popracować nad tymi obserwacjami.

 

Ile osób widziało gwiazdę nową w Strzelcu? Tę, która świeci tam teraz jako obiekt o jasności 7 mag. Zachowuje się ciekawie, więc może warto.

 

Przyznam, że sam zaniedbałem obserwacje. A teraz, gdy mam wakacje pogoda ciepła, ale kapryśna (ostatnio albo chmury, albo słaba przejrzystość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach od rozpoczęcia konkursu sytuacja przedstawia się następująco.

 

 

I. NAJLEPSZY OBSERWATOR NIEBA - 30 osób na liście

 

Na czele trójka zawodników, potem kolejna trójka, a potem cały peleton ;)

 

II. NAJLEPSZY ASTROFOTOGRAF - 31 osób na liście

 

Na czele dwójka zawodników, potem nieco dalej czwórka, potem jeszcze piątka i peleton ;)

 

III. NAJLEPSZY POPULARYZATOR ASTRONOMII LUB ASTRONAUTYKI - 41 osób na liście

 

Na prowadzeniu jeden zawodnik, trochę za nim drugi, potem trzeci, a potem rozciągnięty peleton ;)

 

IV. NAJLEPSZY(A) KOLEGA/KOLEŻANKA - NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWA (miłośnik astronomii) - 56 osób na liście

 

Na prowadzeniu jeden zawodnik, trochę za nim drugi, a potem długi peleton ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co próbuję poruszyć dziesiątki ;) Wraz z wakacjami mam więcej ochoty do działania. Tylko muszę przestawić się na tryb nocny, gdyż wciąż budzę się o szóstej, a wieczorem, gdy robi się ciemno "padam jak przecinek" ;)

 

Proponuje piwko od rana, wtedy bedzie ci sie chcialo spac a wieczorem bedziesz rzeski :Beer::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej na półmetku plebiscytu mamy następującą sytuację:

 

 

I. NAJLEPSZY OBSERWATOR NIEBA - 34 osoby na liście

 

1. 39pkt.

2. 32pkt.

3. 22pkt.

 

II. NAJLEPSZY ASTROFOTOGRAF - 34 osoby na liście

 

1. 54pkt.

2. 40pkt.

3. 38pkt.

 

III. NAJLEPSZY POPULARYZATOR ASTRONOMII LUB ASTRONAUTYKI - 45 osób na liście

 

1. 49pkt.

2. 37pkt.

3. 31pkt.

 

IV. NAJLEPSZY(A) KOLEGA/KOLEŻANKA - NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWA (miłośnik astronomii) - 83 osoby na liście

 

1. 29pkt.

2. 28pkt.

3. 19pkt.

 

Podaję punkty, ale nie podaję osób (nicków). Gdy podam ostateczne wyniki najprawdopodobniej zrobię odwrotnie, czyli już bez punktacji. Jak widać, szczególnie w II i III kategorii jest już faworyt. Ale czy utrzyma swoją pozycję? To zależy od tych, którzy jeszcze nie głosowali.

 

Zachęcam, gdyż im więcej głosów, tym miarodajniejszy wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Ale obiecajcie,ze po zakonczeniu tego plebiscytu,zrobimy wybory miss forow :rolleyes:

Popieram kolegę, w tym obowiązkowo na konkurs trzeba dostarczyć zdjęcia, tańczącej taniec egzotyczny astro-mis przy Taurusie 410 wycelowanym pionowo w góre. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciekawostkę powiem Wam, że mamy 642 użytkowników aktywnych - tzn. takich, którzy napisali OSTATNIO co najmniej 10 postów (ogólna liczba ok. 1000 użytkowników >10 liczbą postów).

 

Nie można nie dostrzec wkładu całej społeczności, której posty pchają tę kulę śnieżną do przodu i często są inspiracją do kolejnych działań.

 

Sporo jest też osób, które napisały mniej niż 10 postów. Ciekawe, ile takich aktywnych osób jest na innych forach. W ten sposób można by oszacować społeczność astronomiczną w internecie. Samych czytelników, których jest nieporównywalnie więcej nie można kwalifikować, jako społeczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmowanie głosów do plebiscytu kończę jutro o godzinie 12:00. Tak więc proszę osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a chcą mieć swój udział w głosowaniu o przesłanie list.

 

Wczoraj doszło kilka głosów i obecnie:

 

I. NAJLEPSZY OBSERWATOR NIEBA - 48 osób na liście

 

1. 61 pkt. - ta osoba jest wyraźnym faworytem; wygląda na to, że nikt już jej nie zagrozi

 

II. NAJLEPSZY ASTROFOTOGRAF - 37 osób na liście

 

1. 69 pkt. - ta osoba nieznacznie wyprzedza dwie kolejne, jeszcze wszystko możliwe

 

III. NAJLEPSZY POPULARYZATOR ASTRONOMII LUB ASTRONAUTYKI - 48 osób na liście

 

1. 67 pkt. - ta osoba posiada również wyraźną przewagę i chyba już pierwsze miejsce

 

IV. NAJLEPSZY(A) KOLEGA/KOLEŻANKA - NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWA (miłośnik astronomii) - 83 osoby na liście

 

1. 43 pkt. - ta osoba ma nieznaczną przewagę nad drugą; za nimi pewna przerwa

 

 

"Najlepszy z najlepszych" ma obecnie 136 punktów.

 

Tak więc czekam na ostatnie głosy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.