Skocz do zawartości

Propozycja


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, wyście powariowali ja rozumiem głosować na SSW, ale na mnie czy Kanarkusa?

Toż przecież połowa list to świry... astroświry :banan::Beer::Boink:

Nie wiem co ja wam takiego zrobiłem, ciekawe jaka była próbka...?

 

 

Również nie rozumiem osochodzi, ale jak już tak się stało jak się stało, to znaczy, że trzeba astroświrować dalej! ;D

Pawle nie mamy innego wyboru! :) Świrujemy! :szczerbaty:

 

(Z podziękowaniami dla wszystkich! :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m
Tutaj nie mam zamiaru robić zamieszania.

 

No żeby nie było wątpliwości - doceniam prace włożoną w ten ranking, a co do swojej wysokiej lokaty to jestem bardziej niż bardzo zaskoczony... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponując plebiscyt świadomie nie przedstawiałem żadnych kryteriów oceny dla poszczególnych kategorii. Każdy kto brał udział w głosowaniu sam musiał ustalić co dla niego jest najważniejsze. Na przykład biorąc pod uwagę astrofotografię może to być jakość wykonanych zdjęć (opanowanie warsztatu), "klimat" danych zdjęć, ale także dzielenie się z innymi forowiczami swoimi doświadczeniami, czyli zwykła aktywność na forach. Są też zdjęcia, które zapadają w pamięci (tak, tak Michale to odnosi się do niezwykłego zdjęcia komety McNaughta z przelatującymi ptakami).

 

Po ogłoszeniu wyników otrzymałem od jednego z użytkowników zapytanie dlaczego ten i ten, bardzo dobry obserwator znalazł się nieco niżej na liście. I tutaj wyjaśnienie jest proste. Na forach oceniamy tych obserwatorów, których znamy. A znamy ich dzięki temu, że opisują swoje obserwacje. Przedstawiają relacje, które często czytamy z wielkim zainteresowaniem.

Przykładowo na Astro4u jest zarejestrowany użytkownik "astrobieg". To doskonały obserwator. Jednak na kilkadziesiąt przesłanych list, nikt nie umieścił go u siebie. Dlaczego? Dlatego, że na forach nie jest znany. A zapewniam, że zna niebo lepiej niż 90% użytkowników for astro.

 

Druga sprawa. Plebiscyt miał dotyczyć tylko drugiego półrocza. I większość osób się do tego dostosowała. Na Astro4u padło zapytanie, dlaczego wśród popularyzatorów nie ma "przemasa", który napisał wspaniałą książkę. A właśnie dlatego, że "przemas" ostatnio na forach, na których był plebiscyt jest mniej aktywny. Jestem przekonany, że gdyby plebiscyt miał miejsce w roku wydania książki "przemas" byłby w czołówce.

 

Takie przykłady można mnożyć. Ale nie chcę wyciągać indywidualnych przypadków.

 

Na szczęście widzę, że wiekszość podeszła do przedstawionych wyników w odpowiedni sposób. Przede wszystkim na spokojnie. Taki mamy obraz po plebiscycie i taki myślę należy przyjąć. Mam też nadzieję, że przedstawione listy zwrócą uwagę na pewne osoby i ich pracę. Z jednej strony jest to docenienie ich wysiłku, z drugiej możliwość poznania tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.