Skocz do zawartości

No i zamówiłem teleskop..


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

W Delta Optical,jasna sprawa:)

 

Myslalem o kupowaniu 11-12 calowego SC z drugiej reki,ale za slaby jestem na to i nie wierze nieznajomym sprzedawcom,dlatego postanowilem kupic telep w renomowanej firmie.

 

Celestron C11, bez najnowszych powlok (ciekawi mnie jak spisuja sie powloni antyrefleksyjne na zwierciadlach innych teleskopow hahahahaaa).

Tak wiec trzymajcie prosze kciuki, za teleskop,za mnie i za pogode,po zakupie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Hanyś, że nie wziąłeś wersji z powłokami - osobiście byłem w szoku widząc różnicę przy patrzeniu przez okular! Widać różnice, ale to i tak wielki krok w porównaniu do tego co miałeś średnica to średnica reszta to kosmetyka...

 

Gratulki

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawisnie na tym,z czym go przywioza,tzn na eq5,przynajmniej do momentu az wytrzyma.

 

Ori,na pierwsze swiatlo zapraszam wszystkich zainteresowanych,ale poczekajmy,teleskop dopiero za dwa tygodnie :rolleyes:

Pawel,tez zaluje tych powlok,ale jak wysililbym sie na powloki,to potem GO TO i w koncu nic bym nie kupil.Dla mnie to naprawde sporo kasy,nawet za te podstawowa wersje.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie ile to kosztuje wysilku-ja juz 3 raz bede jechal do Niemiec -w tej sprawie...

 

Chyba Cię rozumiem :D . Wiesz ile kosztuje nerwów i wysiłku sprowadzenie z USA AP.....

 

A może C14 z Niemiec ...

 

http://forum.astronomie.de/phpapps/ubbthre...0/page/0#529659

 

Lub z USA

 

http://www.astromart.com/classifieds/detai...ified_id=508193

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla mnie przestalo miec sens,kupowanie w Stanach czegokolwiek i placenie cla,podatku.Cena robi sie wtedy niewiele nizsza niz w np. DO a gwarancji zadnej,chocby na to ze po wplaceniu pieniedzy dostanie sie towar,nie wglebiajac sie w to jakiej jakosci.Ja zbyt ciezko i zbyt daleko od domu na niego pracuje,zeby ryzykowac.

Wyjatek moga stanowic drobne zakupy, do kilkudziesieciu dolcow(niewielka ewentualna strata).

A astromarkt w Europie?Tam maja wszystko,oprocz tego czego ja potrzebuje... :rolleyes:

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w naszej ojczyźnie tak trudno spełniać marzenia, niektórym się udaje ale ilu ich jest i w jaki sposób to zrobili ?

Jak to mój ojciec powtarza- patrz zawsze na tych którzy nie mają nawet tego co ty i ciesz się z tego co masz bo inaczej pogoń za nieosiągalnym cię zgubi :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne zasady. Lepiej relizować swoje hobby teraz. Jak będę miał 60 lat i być może będę miał wiecej pieniędzy, to zabraknie sił i zdrowia. Czyli jak nie teraz to kiedy ?

Patrząc na zdrowy rozsądek, to nie powienienm kupować tego AP, ale pomyślałemm, że jak będę miał problemy finansowe, to zawsze mogę sprzedać ten sprzęt w Europie. Na wysokiej jakości sprzęt zawsze znajdzie się klient. Gorzej jakbym poszedł i przepił te pieniądze albo przegrał w karty.....wtedy rzeczywiście byłby problem, a tak pozostaje tylko kwestia zaradności w ewentualnych trudnych sytuacjach :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o przepicie pieniędzy czy przepalenie ale o zwykłe podjęcie decyzji, co kupić- nową kurtkę na zimę bo stara już jest zniszczona czy może LV 9mm, problem w tym że kasy jest dokładnie 400zł i co teraz.

Często wybrałem drugą opcję i nigdy tego nie żałowałem dlaczego, z prostej przyczyny okular sprawił mi tyle radości i satysfakcji z jego posiadania że kurtka przegrywała w przedbiegach.

Ale czy to jest rozsądne, każdy kto nie interesuje się astro powie że nie i trudno mu sie dziwić.

Dlatego tak trudno czasami dokonać wyboru w polskich realiach i to mnie trapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez czasem, po drogich zakupach,przychodzi do glowy refleksja -czy to zdrowe,czy normalne,rozsadne??Ale przeciez to moja pasja i to ona (miedzy innymi)daje mi radosc i sile do zycia,wiec dlaczego mam inwestowac we wspomniana kurtke,jesli ta z poprzedniego sezonu dobrze sie trzyma..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez czasem, po drogich zakupach,przychodzi do glowy refleksja -czy to zdrowe,czy normalne,rozsadne??Ale przeciez to moja pasja i to ona (miedzy innymi)daje mi radosc i sile do zycia,wiec dlaczego mam inwestowac we wspomniana kurtke,jesli ta z poprzedniego sezonu dobrze sie trzyma..?

Luzik, dałeś komuś zarobić na chleb, przecież nie sprzedał ze stratą, a ty nie ukradłeś. A od pracy trzeba się jakoś odstresować. (Ale ta pogoda nie pomaga). Ja dodatkowo traktuję to jako naukę dla moich dzieci, że można mieć jakąś pasję inną od TV. Ponadto astronomia nie zabiera w naszym klimacie wiele czasu. A dla obserwacji planet pogody i warunków jeszcze mniej. Pozdrawiam i czekam na fotki Marsa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.