Skocz do zawartości

No i zamówiłem teleskop..


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulki raz jeszcze! Piękny zestaw.

Kumpel poiada(ł) taki sam i był zadowolony. Ostatnio wymienił na EQ6 i jest zachwycony :)

 

Pare śrubek pewnie będziesz musiał dokręcić, ale potencjał jest ogromny.

Zerknij na stronkę: http://www.rothritter.com/C11_Project/index.html Może coś wykorzystasz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przelozylem silnik,ze starego monta do nowego.Pasuje i dziala,znaczy kreci sie (a jednak) :rolleyes:

 

I jescze jedno-zwinalem nogi montazu,zrobil sie przez to naprawde niski,ale mam nadzieje ze troche stabilniejszy.Gdybym byl pewny pogody,to tuba juz dawno wisialaby na moncie.Tak wiec-Czekamy na miłoś

nicze obserwacje,tego wieczora :rolleyes:

 

O raju! Kto nie wierzy-reka do góry! Znowu zapomnialem o filtrze TV:) No ale teraz to juz na bank go rozpakuje!

 

Ps.

Oto i filtr: Tele Vue Bandmate Mars typ A

 

C11_067.jpg

 

 

Jednak wczesniej..

 

Ori,czy Ty wyj..

C11_069.jpg

 

Czy Ty wyjmiesz za mnie ten filtr...?

C11_070.jpg

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wczesniej..

 

Ori,czy Ty wyj..

C11_069.jpg

 

Czy Ty wyjmiesz za mnie ten filtr...?

C11_070.jpg

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Właśnie się intensywnie zastanawiam i przeprowadzam negocjacje... :wub:

Zaraz wsiadam w samochód i ... zamawiaj pogodę na piątek lub sobotę :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze pozwoli,niewidze przeciwwskazan:)

 

To fromborskie niebo jest juz wspomnieniem.Celowo pisze o bezmyslnosci wladz miasta,wlasciwie burmistrz,bo montowanie nowego oswietlenia,lamp ulicznych bez oslon,to jak wiemy strata pieniedzy i naszego cennego nieba.To,ze mi ta sytuacja przeszkadza-wiadomo, nie ludze sie ze ktos tu bedzie mial wzglad na mnie,ale mamy przeciez obserwatorium astronomiczne 1km od Fromborka i w tej chwili moze juz ono "patrzec" wylacznie w strone poludniowa,a wiec "od"Fromborka,bo nasze niebo przypomina noca pomaranczowy dywan.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladys and Gentlenan, we've got him...!

 

Teleskop skolimowany,Epsilony pykniete,przy fatalnym seeingu.Nie dalem im rady przy pow. 70x a nastepny okular,dajacy 186x rozdzielil je spokojnie,mimo plywania. Szesc mikropodkrecen srubkami LW wystarczylo.Gdyby nie jasna Vega (w tym miejscu pozdrawiam Agnieszke:) ) to cienko by bylo,bo na niebie caly czas sa baranki,mimo to pozostawilem teleskop na wybiegu,kto wie,moze sie jeszcze przetrze,zanim oczy mi sie zatra.

Musze powiedziec,ze doznalem ulgi.Zwierciadlo sie kiwa,ale przekrecajac teleskop na rozne gwiazdy,nie stwierdzilem pogorszenia kolimacji.Wczorajsza panika ze zmiana polozenia "cienszej czesci obwodu" rozogniskowanej gwiazdy,podyktowana byla prawdopodobnie moim charakterem i bezmyslna zmiana orientacji katowki w roznych pozycjach teleskopu.

 

Wlasnie wstaje Ksiezyc :rolleyes:

 

Ps.

Sumas,to fotomontaz?

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... odpowiedziałbym Ci o przedłużkach, ale nie stosuję innej poza Powermate :D Żarty na bok. Myślę, że cokolwiek uda Ci się zrobić tym sprzętem eksperymentalnie. Nikt nie będzie miał Ci tego za złe ;-) Sam robiłem PIERWSZE foty w recenzji chromacora. Wielkie G, ale głównie chodziło o to jak zmienia widziany obraz. Rób swoje i to szybko, bez kompleksów ;) Sam widzisz jak dużą popularnością cieszy się Twój temat, jak ludzie są ciekawi Twojego sprzętu. Sam czytam z zapartym tchem. To piękna betoniarka...trafiła w dobre ręce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis macałem twój sprzęt ( jak to brzmi .... hihi... ) w DO... 11" to niezła rura ( że tak powiem )....

Robi wrażenie.... tylko to biedne EQ5 na którym siedzi na mój gust ledwo sie trzymało....

I wogóle jakis taki ładny jest ten SC... taki zgrabny i nie wygląda jakoś dziwacznie..... po prostu .... FAJNY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po sesji Ksiezycowo-Marsjanskiej.Niskie chmury przeszly okolo godz. 3 ale cirusy pozostaly,tak ze obserwowalem przez mleko.Seeing slaby,jednak przy pow. 186x Theophilus wygladal wspaniale,na Platonie odcinaly su\ie od dna dwa jasne punkciki,w miejscach gdzie powinny byc kraterki,na Archimedesie dwa kraterki,Szczelina Hadly widoczna dosc dobrze.Przy 186x obraz bardzo jasny i momentami naprawde ostry.Nosilo mnie,myslalem ze polece po komputer,ale im blizej switu,tym bardziej gestnialy cirusy.Mars.nawet z filtrem nie ukazal ciemniejszych obszarow,no przynajmniej ich nie dostrzeglem.Montaz bez rozwinietych maksymalnie nog,jest duzo bardziej stabilny,tak ze bylem milo zaskoczony,ze przy pow. 360x drgania byly na tyle male,ze pozwalaly ostrzyc obraz.Ksiezyc jest w przepieknej fazie i jutro sprobuje(jesli pogoda bedzie laskawa)podczepic kamerke.A teraz hop do wyrka.Jak to mowia,slonce wstaje,pora sie klasc... :ha:

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe raczej chyba ktoś tam na górze jednak zauważył, że masz nowe działo i z wczorajszej cieplusieńkiej pogody - dzisiaj się zrobił mega syf na niebie więc raczej chyba znowu tylko gołębie zostały :P. A że teleskop jest :notworthy: to raczej szybko się nie przetrze :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego wieczoru,odwiedzil mnie Ryszard z Elblaga,ktory rowniez jest posiadaczem C11.Idac za Jego radami pierwszej nocy powstrzymalem sie od prob kolimacji teleskopu.24 godziny pozniej,bylem juz do niej przygotowany.

 

C11_083.jpg

 

Drugie zdjecie pokazuje wplyw lamp sodowych na warunki obserwacyjne przed moim domem.

C11_094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.