Skocz do zawartości

Delta Optical dystrybutorem TeleVue


Grzegorz M.

Rekomendowane odpowiedzi

zadna tajemnica ,pomysl ,ze skoro ktos cos sciaga to pewnie ma mala ilosc do zaprezentowania.

 

Wiadomo, że TeleVue to sprzęt drogi i nawet taka firma jak DO nie zaopatrzy się w cały asortyment po kilkadziesiąt sztuk, a w przypadku droższych produktów nawet kilka(naście) sztuk.

 

Ale według mnie, jeżeli na stanie jest nawet 1-2 szt. to pisze się, że są na magazynie. Zaś w momencie kiedy zostaną sprzedane zmienia się na "nie ma" lub "wkrótce". W przypadku sprzętu drogiego może być napisane "na zamówienie", ale takie coś dla mnie oznacza, że czegoś nie ma w danej chwili, ale po złożeniu zamówienia zostanie w miarę szybko sprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Naglerki za ponad 2,5 tysiąca :szczerbaty: . Myślałem, że z krzesła spadnę jak to zobaczyłem.

 

Nie wszystkie tylko niektóre. Poza tym jakiś czas temu był sprzedawany używany nagler 4,8mm za 800-900 zł a tu podobny okular ale nowszego typu i nowy jest za 1249 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Chciałbym wyjaśnić zasady promocji z okazji wprowadzenia TeleVue.

Aby skorzystać z 7% rabatu na DOWOLNY produkt w naszej ofercie (NIE TYLKO TELEVUE) wpierw należy kupić choc jeden produkt TeleVue bez rabatu. Promocja (wykorzystanie rabatu 7%) trwa do końca sierpnia.

 

Pozdrawiam i zachęcam do zakupów.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie będzie można zaopatrzyć się w sprzęt Tele Vue u Dystrybutora w kraju. Chociaż ceny...co tu dużo mówić :blink:

Miałbym ochotę na okular Nagler zoom 3-6 mm, ale to jednak wydatek rzędu ok. 1750,- zł; Mam pytanie...co to znaczy: "grupa parafokalna B" ? Rozumiem, że w tym zoomie nie trzeba za każdym razem ustawiać ostrości przy zmianie powiększenia... o to właśnie chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grupami parafokalnymi jest tak: każdy okular w danej grupie mozna zamienic z innym okularem w tej grupie i nie trzeba heblowac wyciagiem.... przynajmniej w teorii taj ma być :D

 

dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ceny nie są znowu jakieś z kosmosu, ceny Naglerów o małych ogniskowych w USA kształtują się w granicach 900zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty przesyłek, itp. Delta musi doliczyć jeszcze podatek, cło itp no i oczywiście muszą mieć na tym jeszcze jakiś zysk. Trzeba się cieszyć z tego ze wreszcie możemy kupić te wspaniałe produkty u siebie w kraju :Beer: . Myślę że ceny są do zaakceptowania i na pewno skusze sie na jakieś szkło. Prawdopodobnie będzie to Nagler 9mm :Beer:

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori, a Ty przkupna jesteś? Naglerek w walizce wystarczy Ci? :szczerbaty:

 

 

 

:blink: Ryszadzie Ja nie jestem absolutnie przekupna. W życiu... :szczerbaty:

 

 

 

A co do Naglerów, to bardzo bym się ucieszyła z walizeczki, gdzie po otworzeniu znajdowało by się, no powiedzmy osiem Naglerów, ze słoikiem włącznie... to tak na początek B) , o ile oczywiście wcześniej na nasadkę bino nie zachoruję :P

 

 

 

 

 

...a wiecie jak powinien wygladać pierścionek zaręczynowy fanki astro? Powinien być koniecznie apo i mieć średnicę powyżej 150mm :ha: o "rusztowaniu" nie wspomnę, ale po cichu myślę, że paramount by wystarczył... aha no i jakaś działeczka w ciemnym miejscu gdzieś na Pacyfiku z małym obserwatorium letniskowym też jest warta przemyślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wiecie jak powinien wygladać pierścionek zaręczynowy fanki astro? Powinien być koniecznie apo i mieć średnicę powyżej 150mm :ha: o "rusztowaniu" nie wspomnę, ale po cichu myślę, że paramount by wystarczył... aha no i jakaś działeczka w ciemnym miejscu gdzieś na Pacyfiku z małym obserwatorium letniskowym też jest warta przemyślenia...

 

Hy, nie chciałbym być w skórze szanownego narzeczonego :ha: ...

 

Nie wolałabyś tradycyjnego pierścionka z brylantem? Trzeba szanować tradycje... :szczerbaty::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hy, nie chciałbym być w skórze szanownego narzeczonego :ha: ...

 

Nie wolałabyś tradycyjnego pierścionka z brylantem? Trzeba szanować tradycje... :szczerbaty::D

 

Tradycja zachowana. Ciągle to tylko przeszlifowane szkiełko/kamyczek, tylko troche inne kąty ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: Ryszadzie Ja nie jestem absolutnie przekupna. W życiu... :szczerbaty:

 

 

 

A co do Naglerów, to bardzo bym się ucieszyła z walizeczki, gdzie po otworzeniu znajdowało by się, no powiedzmy osiem Naglerów, ze słoikiem włącznie... to tak na początek B) , o ile oczywiście wcześniej na nasadkę bino nie zachoruję :P

 

 

 

 

 

...a wiecie jak powinien wygladać pierścionek zaręczynowy fanki astro? Powinien być koniecznie apo i mieć średnicę powyżej 150mm :ha: o "rusztowaniu" nie wspomnę, ale po cichu myślę, że paramount by wystarczył... aha no i jakaś działeczka w ciemnym miejscu gdzieś na Pacyfiku z małym obserwatorium letniskowym też jest warta przemyślenia...

 

 

Przynajmniej konkretnie i bez owijania w bawełnę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję pomacać w salonie na Siennej legendarny święty granat ręczny type 5 31mm :D. achh co za sprzęt - zwłaszcza że zapakowany był do apo TeleVue 85 :helo:

 

Okular robi niesamowite wrażenie (jakość i pole obrazu) chociaż wyraźnie widać, że nie jest to okular do obserwacji dziennych (kolorowa otoczka na brzegach pola). Oprócz naglerów 31 i 26 jest jeszcze kilka bodajże Ploessli na wystawie.

 

pozdr

Raf

Edytowane przez ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale pamiętam jak Ori wzdychała do mojego laser pointera w zeszłym roku w Jodłowie, a tu masz bracie...już walizka Naglerów. Stawka rośnie jak apetyt w miarę jedzenia :D

 

To szybko załatwiaj sprawę, bo w takim tempie następny krok to obserwatorium z zestawem APO-instrumentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale pamiętam jak Ori wzdychała do mojego laser pointera w zeszłym roku w Jodłowie, a tu masz bracie...już walizka Naglerów. Stawka rośnie jak apetyt w miarę jedzenia :D

 

Znaczy trza się spieszyć... Jak w ciągu jednego sezonu przeszliśmy z pointera na wiaderko naglerów, to w przyszłym roku bez APO 120 się nie obejdzie! Trza się spieszyć... bardzo! ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy trza się spieszyć... Jak w ciągu jednego sezonu przeszliśmy z pointera na wiaderko naglerów, to w przyszłym roku bez APO 120 się nie obejdzie! Trza się spieszyć... bardzo! ;)

 

Pozdrawiam.

 

 

Hansie, sądzę, że około 2010 roku będzie można zaimponować Ori jedynie własnym teleskopem... na orbicie! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.