Skocz do zawartości

Zlot użytkowników Astro-Forum.org - Jodłów 2007


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku Astro-Forum.org zaprasza na jesienny zlot miłośników astronomii w Jodłowie.

 

 

jod__w_2007AF.jpg

 

 

Zlot odbędzie się w dniach 13-16 września w Jodłowie. Nasz astro-ośrodek znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko Międzylesia, na wys 860 npm .Czyste górskie powietrze i znakomite warunki obserwacyjne gwarantują niezapomniane przeżycia pod gwieździstym niebem. Ośrodek wynajmujemy od czwartku do niedzieli włącznie. Zachęcamy do przyjazdu w czwartek, ponieważ w cenę kalkulujemy i tak trzy noclegi, kto przyjedzie w piątek zapłaci o 20 zł mniej za mniejszą ilość posiłków .

 

Koszt uczestnictwa 180zł, dzieci do lat 5 gratis, do lat 11 -50%

Koszt zlotu zawiera 3 noclegi z pełnym wyżywieniem oraz koszulkę okolicznościową Astro-Forum.org

 

Warunkiem uczestnictwa w Zlocie jest przedpłata całej kwoty.

 

Program zlotu obejmuje m.in.:

 

- obserwacyjną ucztę pod czarnym górskim niebem.

- prelekcje tematyczne

- prezentacje sprzętu

- konkurs fotograficzny

- ognisko z kiełbaskami

-wycieczki po niezliczonych przepięknych atrakcjach Kotliny Kłodzkiej

 

Ogłaszamy konkurs na najciekawsze zdjęcie (tematyka dowolna) wykonane w trakcie trwania zlotu!

 

Zgłoszenia należy kierować wyłącznie na adres e-mail: Baxter@kki.pl

W zgłoszeniu proszę podać także rozmiar(y) koszulek.

Mailem zwrotnym odeślę dane z numerem konta.

Na wpłaty czekam do 25sierpnia. Na liście uczestników zostaną tylko te osoby, które dokonały wpłaty, lub uzgodniły ze mną inny termin wpłaty.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona.

 

Chętni do wygłoszenia prelekcji proszę o kontakt.

 

Zlot organizuje Rada Astro-Forum.

Osoby odpowiedzialne za organizację:

Piotr Zasłona

Adam Kisielewicz

Darek Bobak

Rysiu Wiśniewski

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

Komunikat!

Ze względu na to, że na zlocie będą przebywały dzieci, spożywanie alkoholu w większych ilościach będzie możliwe dopiero w godzinach nocnych!

Tradycyjnie już, bardzo prosimy o przestrzeganie tego wymogu!

 

Uprasza się również o nieprzeszkadzanie innym uczestnikom Zlotu w obserwacjach,

to głównie Apel do osób, które dotrą na Zlot w późnych godzinach nocnych, aby nie podjeżdżali samochodami na światłach mijania, tym bardziej na światłach drogowych, aby zawczasu powyłączali oświetlenie wnętrza swoich samochodów, świateł bagażnika, alarmów itp.

 

Prosimy również o niekorzystanie z zielonych laserów, lub korzystanie z nich w bardzo wyważony sposób, najlepiej przed włączeniem spytać głośno, czy można go włączyć i w który rejon nieba będzie skierowany. I dopiero w przypadku zgody ogółu, lub braku sprzeciwu, używać tych wskaźników.

 

Nie przeszkadzajmy innym uczestnikom Zlotu. Miejmy szacunek dla czasu doświadczonych obserwatorów, którzy potrafią godziny poświęcić na adaptacje wzroku, miejmy trochę litości dla astrofotografów, którym jeden błysk świateł samochodu, czy lasera może popsuć wielominutową ekspozycję. Bardzo prosimy o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie byłem i zanosi się na to że jeszcze nie będe. <_< Problem z transportem a do tego nie wiadomo czy jeszcze by mnie rodzice póścili :unsure: .

 

Dodatkowo istnieje obawa że po takowym zlocie dostałbym zupełnej szajby na punkcie sprzetu astro hehe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie byli, mapka:

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&...p;z=10&om=1

 

na stronie wystarczy kliknąć" Get directions i wpisać miejsce swojego zamieszkania w polu "Start address" i po chwili mamy wyznaczoną trasę dojazdu, z dokładnym przebiegiem trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś namiary na pensjonat? Jakiś telefon, stronę www? Pytam, bo za parę dni będę w tych okolicach z rodziną wypoczywał i nie mam jeszcze nigdzie rezerwacji noclegów. Może odwiedzę Jodłów...

Na zlot też bym chętnie pojechał, muszę tylko przekalkulować możliwości czasowo-finansowe.

Do Jodłowa chyba mam odrobinę bliżej z Torunia niż w Bieszczady, ale dla mnie i tak oba miejsca są na krańcu świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie byłem i zanosi się na to że jeszcze nie będe. <_< Problem z transportem a do tego nie wiadomo czy jeszcze by mnie rodzice póścili :unsure: .

 

Dodatkowo istnieje obawa że po takowym zlocie dostałbym zupełnej szajby na punkcie sprzetu astro hehe :lol:

Zapisz sie co Ci szkodzi , może znajdzie się miejsce w środkach niemasowego transportu jadących na trasie Zakopane Jodłów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz sie co Ci szkodzi , może znajdzie się miejsce w środkach niemasowego transportu jadących na trasie Zakopane Jodłów. :D

 

A jedziesz może samochodem? jesli tak, to znalazłoby sie dla mnie miejsce? :szczerbaty:

 

Nie łudzę się już o miejsce dla Synci :unsure: ... chlip.... zawsze ją biorę ze sobą :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Komunikat!

Ze względu na to, że na zlocie będą przebywały dzieci, spożywanie alkoholu w większych ilościach będzie możliwe dopiero w godzinach nocnych!

 

Muszę koniecznie przyjechać, jeszcze nigdy nie spożywałem alkoholu podczas obserwacji. Czy w ogóle coś wtedy widać? :szczerbaty: Co oznacza sformułowanie " w większych ilościach"?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta , w ciągu dnia i wczesnym wieczorem nie afiszujemy się z puszkami czy butelkami . Jeżeli ktoś ma ochotę to w zaciszu swojego pokoju robi co chce . W nocy w sali bilardowej można się przyjaźnić przy browarku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.