Jump to content

Zlot użytkowników Astro-Forum.org - Jodłów 2007

Recommended Posts

Jak co roku Astro-Forum.org zaprasza na jesienny zlot miłośników astronomii w Jodłowie.

jod__w_2007AF.jpg

Zlot odbędzie się w dniach 13-16 września w Jodłowie. Nasz astro-ośrodek znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko Międzylesia, na wys 860 npm .Czyste górskie powietrze i znakomite warunki obserwacyjne gwarantują niezapomniane przeżycia pod gwieździstym niebem. Ośrodek wynajmujemy od czwartku do niedzieli włącznie. Zachęcamy do przyjazdu w czwartek, ponieważ w cenę kalkulujemy i tak trzy noclegi, kto przyjedzie w piątek zapłaci o 20 zł mniej za mniejszą ilość posiłków .

Koszt uczestnictwa 180zł, dzieci do lat 5 gratis, do lat 11 -50%

Koszt zlotu zawiera 3 noclegi z pełnym wyżywieniem oraz koszulkę okolicznościową Astro-Forum.org

Warunkiem uczestnictwa w Zlocie jest przedpłata całej kwoty.

Program zlotu obejmuje m.in.:

- obserwacyjną ucztę pod czarnym górskim niebem.

- prelekcje tematyczne

- prezentacje sprzętu

- konkurs fotograficzny

- ognisko z kiełbaskami

-wycieczki po niezliczonych przepięknych atrakcjach Kotliny Kłodzkiej

Ogłaszamy konkurs na najciekawsze zdjęcie (tematyka dowolna) wykonane w trakcie trwania zlotu!

Zgłoszenia należy kierować wyłącznie na adres e-mail: Baxter@kki.pl

W zgłoszeniu proszę podać także rozmiar(y) koszulek.

Mailem zwrotnym odeślę dane z numerem konta.

Na wpłaty czekam do 25sierpnia. Na liście uczestników zostaną tylko te osoby, które dokonały wpłaty, lub uzgodniły ze mną inny termin wpłaty.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona.

Chętni do wygłoszenia prelekcji proszę o kontakt.

Zlot organizuje Rada Astro-Forum.

Osoby odpowiedzialne za organizację:

Piotr Zasłona

Adam Kisielewicz

Darek Bobak

Rysiu Wiśniewski

Serdecznie zapraszamy!

Komunikat!

Ze względu na to, że na zlocie będą przebywały dzieci, spożywanie alkoholu w większych ilościach będzie możliwe dopiero w godzinach nocnych!

Tradycyjnie już, bardzo prosimy o przestrzeganie tego wymogu!

Uprasza się również o nieprzeszkadzanie innym uczestnikom Zlotu w obserwacjach,

to głównie Apel do osób, które dotrą na Zlot w późnych godzinach nocnych, aby nie podjeżdżali samochodami na światłach mijania, tym bardziej na światłach drogowych, aby zawczasu powyłączali oświetlenie wnętrza swoich samochodów, świateł bagażnika, alarmów itp.

Prosimy również o niekorzystanie z zielonych laserów, lub korzystanie z nich w bardzo wyważony sposób, najlepiej przed włączeniem spytać głośno, czy można go włączyć i w który rejon nieba będzie skierowany. I dopiero w przypadku zgody ogółu, lub braku sprzeciwu, używać tych wskaźników.

Nie przeszkadzajmy innym uczestnikom Zlotu. Miejmy szacunek dla czasu doświadczonych obserwatorów, którzy potrafią godziny poświęcić na adaptacje wzroku, miejmy trochę litości dla astrofotografów, którym jeden błysk świateł samochodu, czy lasera może popsuć wielominutową ekspozycję. Bardzo prosimy o tym pamiętać.

Ja też nie byłem i zanosi się na to że jeszcze nie będe. <_< Problem z transportem a do tego nie wiadomo czy jeszcze by mnie rodzice póścili :unsure: .

Dodatkowo istnieje obawa że po takowym zlocie dostałbym zupełnej szajby na punkcie sprzetu astro hehe :lol:

Jeszcze Ja, jeszcze Ja....

hej poczekajcie na mnie !!!!!!!!!!

Ja też chcę do was i w Jodłowie, też jeszcze nie byłam...

Szykujcie miejca dwa, dla Ori i dla sponsora :P;)

pozdrawiam serdecznie

Ori2711

A macie jakieś namiary na pensjonat? Jakiś telefon, stronę www? Pytam, bo za parę dni będę w tych okolicach z rodziną wypoczywał i nie mam jeszcze nigdzie rezerwacji noclegów. Może odwiedzę Jodłów...

Na zlot też bym chętnie pojechał, muszę tylko przekalkulować możliwości czasowo-finansowe.

Do Jodłowa chyba mam odrobinę bliżej z Torunia niż w Bieszczady, ale dla mnie i tak oba miejsca są na krańcu świata.

kurcze nooo jasny gwint kurka wodna blada nooo eeee :wacko::Cry: niewiem czy bede cyz nie bede haaaa eee ooo uuu aa łłłłiiiiiłłuuuu:Cry: :Cry:

Ja też nie byłem i zanosi się na to że jeszcze nie będe. <_< Problem z transportem a do tego nie wiadomo czy jeszcze by mnie rodzice póścili :unsure: .

Dodatkowo istnieje obawa że po takowym zlocie dostałbym zupełnej szajby na punkcie sprzetu astro hehe :lol:

Zapisz sie co Ci szkodzi , może znajdzie się miejsce w środkach niemasowego transportu jadących na trasie Zakopane Jodłów. :D

Zapisz sie co Ci szkodzi , może znajdzie się miejsce w środkach niemasowego transportu jadących na trasie Zakopane Jodłów. :D

A jedziesz może samochodem? jesli tak, to znalazłoby sie dla mnie miejsce? :szczerbaty:

Nie łudzę się już o miejsce dla Synci :unsure: ... chlip.... zawsze ją biorę ze sobą :o:D

Skoro jestem jedną z osób odpowiedzialnych za organizację zlotu to wypada pojechać :ha: Tak na serio to już nie mogę się doczekać. Kończyły się Bieszczady, a ja bym jechał od razu do Jodłowa, a później...znowu w Bieszczady :D

[

Komunikat!

Ze względu na to, że na zlocie będą przebywały dzieci, spożywanie alkoholu w większych ilościach będzie możliwe dopiero w godzinach nocnych!

Muszę koniecznie przyjechać, jeszcze nigdy nie spożywałem alkoholu podczas obserwacji. Czy w ogóle coś wtedy widać? :szczerbaty: Co oznacza sformułowanie " w większych ilościach"?

Pozdrawiam

,,W większych ilościach'' w sloganie astroamatorów zapewne oznacza: ,,napojenie alkoholem umożliwiające zobaczenie Jowisza na wys. 90 stopni, supernowych co pięć minut i kolorowych DS-ów'' :ha:

Zasada jest prosta , w ciągu dnia i wczesnym wieczorem nie afiszujemy się z puszkami czy butelkami . Jeżeli ktoś ma ochotę to w zaciszu swojego pokoju robi co chce . W nocy w sali bilardowej można się przyjaźnić przy browarku .

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Love
        • Like
      • 14 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Like
      • 112 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 183 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Haha
      • 84 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.