Skocz do zawartości

Zlot użytkowników Astro-Forum.org - Jodłów 2007


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mnie na razie o wiele lepiej idą górskie wędrówki niż teleskopowanie to piszę się chętnie na wszelkie tego typu inicjatywy. Ponieważ "papiery" mam akurat na inne pasma górskie to chętnie podporządkuję się osobom specjalizującym się w okolicach. Zresztą kilka dni wcześniej będziemy już w Sudetach przed zlotem, to zrobimy mały rekonesans terenowy.

pozdr.

T&M

P.S. trekking + astro = nie mogłem wymarzyć sobie lepszego urlopu :)

P.S.2 czy ten numer infolinii można dostać najpóźniej do jutra wieczora?

Edytowane przez neotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że na czas zlotu będzie udostępniony numer tel jakby komuś coś się stało lub nie mógł trafić .

 

Ori masz zapchaną skrzynkę na PW , nie mogę Ci odpowiedzieć i podać nr konta do wpłaty . Nie dziwię się że ma zapełnioną skrzynkę , ładna dziewczyna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że na czas zlotu będzie udostępniony numer tel jakby komuś coś się stało lub nie mógł trafić .

 

Ori masz zapchaną skrzynkę na PW , nie mogę Ci odpowiedzieć i podać nr konta do wpłaty . Nie dziwię się że ma zapełnioną skrzynkę , ładna dziewczyna :rolleyes:

 

 

 

Już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest podejście od granicy na Mały Śnieznik przez Trójmorski Wierch ( tak dla porównania)

http://www.turistika.cz/trasy/trasy_detail...p;typ=&ck=4

 

to jest wejście na Śnieznik z Horni Morava (przejście grancizne jest na 920m, a do początku trasy trzeba zejść do 690m,

przewyższenie podobne jak przejśćie graniczne->Trójmorski Wierch)

Wchodzimy żółtym, schodzimy czerwonym (tym którym 2 lata temu wchodziliśmy)

http://www.turistika.cz/trasy/trasy_detail...p;typ=&ck=0

Samo wejśćie czerwonym jest http://www.turistika.cz/trasy/trasy_detail...p;typ=&ck=5

 

tutaj mamy wejście z Horni Morava na grzbiet Susiny (Chata Babuśe) niebieskim szlakiem ( 2 godziny).

http://www.turistika.cz/trasy/trasy_detail...p;typ=&ck=0

Stąd jeszcze kawałek na szczyt Susiny(30 minut), ale zupełnie płaski. Dalej idziemy grzbietem tak prawie płasko (+\-50m)

aż do równiny po Snieżnikiem jakąś godzinę. I na koniec pół godziny na wejście na szczyt (mniej więcej tak jak od schroniska po polskiej stronie) Widać to TUTAJ między 6 i 7

To jest jakieś 4 godziny na dojście z Horni Morava na Śnieżnik.

Można zaoszczędzić wchodzenia na szczyt Śnieżnika poł godziny w górę, pół godziny na górze i poł godziny na dół.

Powrót musiałby być żółtym szlakiem czeskim(jak z drugiego linka do wchodzenia) - 2 godziny, bo ten wariant jest z samochodem ( w Horni Morava).

Można dodać jeszcze z półtora godziny, godzinę na dojsćie z Jodłowa do Horni Morava (to tak do przejscia, a potem zejście strome (jak z Trójmorskiego)). Wówczas powrót mógłby być

standardowym szlakiem (też 2 godziny, ale od razu do schroniska).

Na sam dojazd do Horni Morava wte i wewte też z półtora godziny.

Czas potrzebny to około 7.5 godziny. Przy wyjśćiu\wyjeździe o 10:00, wracamy na 18:00.

 

 

Warianty które proponuję, to albo

Jodłów - przejście graniczne - Horni Morava - Chata Babuśe - Susina (powrót tą samą drogą)

 

albo

Samochodem do Horni Morava - Chata Babuśe - Susina - Snieżnik - Horni Morava - samochodem powrót

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmorski Wierch już zdobyłem , pokazywałem zdjęcia . Ciężko tam wejść ale na górze widoki są przepiękne . Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale z tamtąd wypływają trzy źródełka które kończą się wielkimi rzekami nad trzema morzami . Kto zgadnie nad jakimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warianty które proponuję, to albo

Jodłów - przejście graniczne - Horni Morava - Chata Babuśe - Susina (powrót tą samą drogą)

 

albo

Samochodem do Horni Morava - Chata Babuśe - Susina - Snieżnik - Horni Morava - samochodem powrót

 

pozdr

th

 

Wybrałbym wariant pieszy. Myślę, że wszyscy chętni na taką wyprawę poradzą sobie. W grupie nikt nie zaginie. Trzeba uwzględnić czas na jakieś jedzonko i czeski browarek :D Oby pogoda dopisała, musi :sunsmiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uczestników zlotu jadących od strony wschodniej tzn. górny Śląsk, Małopolska, Kieleckie, Podkarpacie itp. Którędy najlepiej jechać żeby zajechać najszybciej i najmniej problrmowo (będę wyjeżdżał już po poludniu):

1. Autostardą do Gliwic a potem zwykłymi drogami: Kędzierzyn-Koźle, Prudnik, Nysa, Kłodzko

2. Autostradą do skrzyżowania z drogą Opole-Nysa i dalej przez Niemodlin na Nysę, Kłodzko

3. Autostradą do skrzyżowania z drogą Brzeg-Strzelin i dalej przez Strzelin, Łagiewniki, Ząbkowice do Kłodzka.

 

Wg mapy im dalej jadę autostradą to nadrabiam drogi, ale czy to się per saldo opłaci. Wszystko zależy od stanu lokalnych dróg a tego na mapie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jechał z okolic Tarnowa, czyli autostradą przez Kraków. Ja jadę z Gliwic. Dla Ciebie najlepszą drogą będzie wariant drugi. A4 do zjazdu na Nysę i dalej już wiesz. Można kierować się na Kędzierzyn i Prudnik, ale to lokalne drogi i dużo terenu zabudowanego. Trzeci wariant nie ma sensu. Jadąc tak jak napisałem z Gliwic do Jodłowa masz ok. 2,5 godziny jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jechał z okolic Tarnowa, czyli autostradą przez Kraków. Ja jadę z Gliwic. Dla Ciebie najlepszą drogą będzie wariant drugi. A4 do zjazdu na Nysę i dalej już wiesz. Można kierować się na Kędzierzyn i Prudnik, ale to lokalne drogi i dużo terenu zabudowanego. Trzeci wariant nie ma sensu. Jadąc tak jak napisałem z Gliwic do Jodłowa masz ok. 2,5 godziny jazdy.

 

Chyba nie tylko dla mnie, dla Ciebie tez. W każdym wariancie będę jechał przez Gliwice (po odcinku autostrady Kraków Katowice przejeżdzam trasą srednicową przez centru aglomeracji śląskiej i wypadam spowrotem na autostrade w Gliwicach). Nawet w pierwszym wariancie (przez Kędzierzyn) odbijam właśnie w Gliwicach (jeżdziłem tak kilka razy przez Kudową i Czechy do Bawarii po samochód, ale ten odcinek zawsze nocą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani , na liście jest już 61 osób . Bardzo proszę żeby jak ktoś wpłacił a nie otrzymał potwierdzenia szybciutko mnie zapytał na maila . Listę robiłem według nazwisk na dowodach wpłat a to nie ma nic wspólnego z Waszymi "nickami" na forum :))) . Siedziałem nad tym wiele nocy i naprawdę chciałem żeby było dobrze ale może kogoś pominąłem , choć nie sądzę .

 

Było wiele maili że ktoś nie ma urlopu , że coś mu wypadło , że nie ma z kim zostawić pieska ITD . Jednocześnie bardzo wiele chętych którym nawet nie mogłem odpisać .

 

Możemy jeszcze zapisać na listę 6-7 osób ale "Singli" bo rodzin z dziećmi nie dam rady . Choć kocham dzieci jak Was wszystkich .

 

Stare maile ze zgłoszeniami kasuję , nie jestem w stanie tego jeszcze raz przeczytać . Ja też mam 100 spraw na głowie codziennie , wybaczcie .

 

Mogę więc dopisać kilka osób ale pojedynczych . Znowu będę musiał poczekać na wpłaty ale 7 września zamykamy listę . Koniec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że coś "zgrzeję " Tomkowi odpisałem dopiero teraz . Teha Tak Tak , wszystko OK . Tak to jest że o osobach nieznajomych się pamięta a tych najbliższych w zawirowaniu maili można zapomnieć . To tak jak z Lampką , przelew dotarł a odpowiedział Sumas i Rysiu ale od czego ma się przyjaciół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to para trzeba się liczyć z zakwaterowaniem w wieloosobowych pokojach. Może być nawet tak, że będą pojedyncze miejsca w różnych pokojach, wtedy ewentualnie można kombinować z zamianą miejsc. Niestety nie jest to hotel pięciogwiazdkowy, chociaż warunki zakwaterowania i jedzonko dobre. Priorytetem jest ciemne miejsce obserwacyjne i wysokość n.p.m. To jest zlot miłośników astronomii, a nie piknik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to para trzeba się liczyć z zakwaterowaniem w wieloosobowych pokojach. Może być nawet tak, że będą pojedyncze miejsca w różnych pokojach, wtedy ewentualnie można kombinować z zamianą miejsc. Niestety nie jest to hotel pięciogwiazdkowy, chociaż warunki zakwaterowania i jedzonko dobre. Priorytetem jest ciemne miejsce obserwacyjne i wysokość n.p.m. To jest zlot miłośników astronomii, a nie piknik ;)

 

 

 

Ja i mój Taurus śpimy w jednym łóżku - proszę nas nie rozdzielać :szczerbaty:

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus idzie tam gdzie jego miejsce czyli do lodówki . Ja też po tym wszystkim chcę "trochę ciepła " tak więc śpię z Ori . Żartuję :))))

 

Potwierdziłem dzisiaj kilka wpłat i rezerwacji . Mam info że kolejne wpłaty zostały dokonane i się księgują na koncie zlotowym . Sprawdzę wieczorem żeby kolejnym osobom odpisać i potwierdzić rezerwację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani , nie możemy już więcej przyjąć osób na zlot . Przepraszam że nie mogłem przyjąć rodzin ze znajomymi ale proszę o zrozumienie . Jeden znajomy więcej to jeden astronom mniej . To wcale nie było takie łatwe dla mnie dokonywać takich wyborów .

 

Zapewniam że kto dostał nr konta i zapłacił nie musi się niepokoić o łóżko , pościel i jedzonko . Dziwne bo musiałem maile czasem wysyłać dwa razy choć "jak byk" mam że są wysłane . To prawie niemożliwe ale gdyby ktoś nie dostał potwierdzenia to proszę "ciupasem" do mnie pisać .

 

Lista uczestników zlotu w Jodłowie jest już zamknięta , ktoś to musiał zrobić .

Do zobaczenia w górach :))

 

Teraz można żartować :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista uczestników zlotu w Jodłowie jest już zamknięta , ktoś to musiał zrobić .

Do zobaczenia w górach :))

 

Teraz można żartować :)))

 

Widzę, że po moim żarcie z pogodą cisza w temacie :buahaha: . Pewnie połowa listy uczestników zrezygnuje, albo...ja w Jodłowie będę miał za swoje jak pogody nie będzie :lanie::whip:

Wybaczcie ten żart :respect: Pogoda będzie ładna :sunsmiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.