Skocz do zawartości

Astrolumina ALccd 6c (aka QHY8)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

no to fantastyczne osiągnięcie we w tych wczorajszym podwarszawskim niebie

no i te czasy, kurde 600sek z punktowymi gwiazdkami na 1200 ogniskowej,

uch, no Tobie to już brakuje tylko obserwatorium, żeby nie tracić czasu na rozstawianie i składanie sprzętu,

a my będziemy mieć więcej takich fotek do kontemplacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeliłem wczoraj Plejadki w bin 2x2. Jak widać, kamera w trybie mono widzi naprawdę sporo. 1 klatka 600 sek.
Jesli robisz tak długie ekspozycje na podwarszawskim niebie, to może filtr UHC-S by się nadał. Poprawi kontrast mgławic i tło przygasi. Dobrze mówię, czy do tej kamery to się nie nadaje? Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fantastyczne osiągnięcie we w tych wczorajszym podwarszawskim niebie

no i te czasy, kurde 600sek z punktowymi gwiazdkami na 1200 ogniskowej,....

 

 

No tak, ale bin 2x2 :mellow:

 

Co do prezentacji kamerki przez AJ to naprawdę szacuneczek. Pięknie prowadzisz ten temat. Z przyjemnością się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Adam, gratuluję zakupu i dzięki za świetnie poprowadzony temat.

Wygląda to tak, że "od niechcenia" osiągasz efekty - marzenia. Ale to oczywiście skutek przemyślanego doboru sprzętu i umiejętności.

Tak czy inaczej zainspirowałeś mnie - chyba zdecyduję się na zakup tej kamery!. Chyba ma wszystko to co umożliwi uzyskanie efektów na podwarszawskim niebie. ( Od jakiegoś czasu, bardzo powoli, buduję obserwatorium w St. Miłosnej).

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam!

Ryszard Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Adam, gratuluję zakupu i dzięki za świetnie poprowadzony temat.

Wygląda to tak, że "od niechcenia" osiągasz efekty - marzenia. Ale to oczywiście skutek przemyślanego doboru sprzętu i umiejętności.

Tak czy inaczej zainspirowałeś mnie - chyba zdecyduję się na zakup tej kamery!. Chyba ma wszystko to co umożliwi uzyskanie efektów na podwarszawskim niebie. ( Od jakiegoś czasu, bardzo powoli, buduję obserwatorium w St. Miłosnej).

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam!

Ryszard Sz.

 

No ja robię od strony zachodniej - 30 km. Wbrew pozorom, potrafi tu być niesamowite niebo, mimo niewielkiej odległości od miasta. Dlatego też, tu stanie obserwatorium.

 

Jeżeli się zdecydujesz na kamarę, to możesz się dopisać do zamówienia, które z Astroluminy wyjeżdza 3 września i będzie w PL po 3 dniach. Oszczędzisz na shippingu...

 

A co do "od niechcenia"... powiem ci, że w gruncie rzeczy, jak zgromadzisz sprzęt, trochę doświadczenia i obsługi softu to faktycznie - zrobienie takich fotek to betka - żaden wyczyn. To próg startowy... Na efekty które można tym sprzętem zrealizować przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bo to już wyzwanie. Im sprzęt lepszy, tym start jest na wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja robię od strony zachodniej - 30 km. Wbrew pozorom, potrafi tu być niesamowite niebo, mimo niewielkiej odległości od miasta. Dlatego też, tu stanie obserwatorium.

 

Jeżeli się zdecydujesz na kamarę, to możesz się dopisać do zamówienia, które z Astroluminy wyjeżdza 3 września i będzie w PL po 3 dniach. Oszczędzisz na shippingu...

 

A co do "od niechcenia"... powiem ci, że w gruncie rzeczy, jak zgromadzisz sprzęt, trochę doświadczenia i obsługi softu to faktycznie - zrobienie takich fotek to betka - żaden wyczyn. To próg startowy... Na efekty które można tym sprzętem zrealizować przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bo to już wyzwanie. Im sprzęt lepszy, tym start jest na wyższym poziomie.

 

Zgadza się, po zachodniej stronie jest dobre niebo. Ja zdecydowałem się na obserwatorium w St. Miłosnej w z okazji budowy domu - a właściwie jego rozbudowy. Chciałem je mieć "pod ręką" - ale teraz żałuję. Mam świetną miejsówkę 90 km. od W-wy na wysokiej skarpie nadbużańskiej i chyba tam powinienem inwestować. Pewnie tak zrobię a tutaj zostanie takie bardziej słoneczno-planetarne obserwatorium.

Co do kamerki, dzięki za propozycję, ale jeszcze nie teraz...Muszę pilnie dokończyć budowę montażu (pod 0.5m docelowo), itp, itd, no wolno mi to idzie!.

W każdym razie to będę się z Tobą konsultować przy zakuoie i później jeśli oczywiście pozwolisz.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, po zachodniej stronie jest dobre niebo. Ja zdecydowałem się na obserwatorium w St. Miłosnej w z okazji budowy domu - a właściwie jego rozbudowy. Chciałem je mieć "pod ręką" - ale teraz żałuję. Mam świetną miejsówkę 90 km. od W-wy na wysokiej skarpie nadbużańskiej i chyba tam powinienem inwestować. Pewnie tak zrobię a tutaj zostanie takie bardziej słoneczno-planetarne obserwatorium.

Co do kamerki, dzięki za propozycję, ale jeszcze nie teraz...Muszę pilnie dokończyć budowę montażu (pod 0.5m docelowo), itp, itd, no wolno mi to idzie!.

W każdym razie to będę się z Tobą konsultować przy zakuoie i później jeśli oczywiście pozwolisz.

Pozdrawiam!

 

Jasne, pytaj o co chcesz. Powodzenia z budową montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wczorajszy przykład. Niestety - odwaliłem niezłą kichę. Ustawiałem kadr na bin 4x4 i potem nie przestawiłem się na 2x2 (poszedłem spać i wróciłem do sprzętu o 4 rano). Oznacza to, że naświetliłem ponad 3 godziny materiału w rozdzielczości 700 pix.

 

To co wrzucam to klatka 1 zrobiona o prawie 5 rano przy full księżycu - 1200 sek.

 

Pomijam już zupełnie tragiczne, krzywe pole equinoxa. Omijajcie go szerokim łukiem (do foto ccd).

IC1386_00034_testHa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już zupełnie tragiczne, krzywe pole equinoxa. Omijajcie go szerokim łukiem (do foto ccd).

Hmm.... rozumiem, że to ten egzemplarz equinoxa to to : http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e714b9de98bfa83

 

Czy wersja Wiliama Optica jest pod względem optycznym lepsza do focenia ? Moze flattener coś by pomógł ?

Pytam bo mam na oku własnie WO 66 F6.... i troche jestem zaskoczony, że tak źle Equinox wypada.

 

A tak prócz tego... to fotki rozumiem, że bez żadnych filtrów.... spoko są....i te szumy.... albo raczej ich brak....takie miekkie się wydają te surowe klatki....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mowi, ze w praktycznie kazdy obiektyw zlozony z jednej soczewki lub jednej grupy soczewek bedzie mial krzywizne pola. Krzywizna zalezy w tym wypadku glownie od ogniskowej a w mniejszym stopniu od konstrukcji obiektywu (Achro, ED, APO) i jest tym wieksza im krotsza jest ogniskowa. Dlatego szczegolnie w malych teleskopach potrzebny jest zespol soczewek korygujacych ta wade. Te role pelni wlasnie flattener lub ew. zespol soczewek wbudowanych w tube zwykle w okolicy wyciagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mowi, ze w praktycznie kazdy obiektyw zlozony z jednej soczewki lub jednej grupy soczewek bedzie mial krzywizne pola. Krzywizna zalezy w tym wypadku glownie od ogniskowej a w mniejszym stopniu od konstrukcji obiektywu (Achro, ED, APO) i jest tym wieksza im krotsza jest ogniskowa. Dlatego szczegolnie w malych teleskopach potrzebny jest zespol soczewek korygujacych ta wade. Te role pelni wlasnie flattener lub ew. zespol soczewek wbudowanych w tube zwykle w okolicy wyciagu.

 

Dokładnie tak, niestety nie mam flattenera, żeby sprawdzić, jak sprawuje się z Equinoxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy próbowałeś już Adamie swoją kamerę z filtrami Halfa i czy w ogóle jest sens przeprowadzać takie próby ?

 

No masz Ha pare postów wyżej. Dzisiaj odebrałem wreszcie z DO Ha 7nm. Zobaczymy jak taki wąski się sprawdzi. Ale nie powinno być problemu, w końcu ten chip ma sprawność powyżej 60% QE w Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak by to wyglądało - ale niestety - jest tylko w małej rozdzielczości. Ale i tak mała strata, bo to pole Equinoxa jest bezużyteczne.

To jest ta fotka Ameryki w Ha, bo nie widzę nigdzie opisu ?

 

Zastanawiam się dlaczego kamery kolorowe sa tańsze, słyszałem tez od kilku znanych astrofotografów min. z AF , że kolorowe matryce nie nadają sie do fotografowania w Ha. Zastanawiam się dlaczego ? Przecież np sbigi mają w tym pasmie niezłe parametry :rolleyes:

 

2001M_vs._2001CM_qe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.