Skocz do zawartości

teleskop U


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie wracam na forum...

Miałem zamiar kupic synte 8' ale jakos niewyszlo wiec dalem sobie spokuj az po pewnym czasie dostałem na jakiś czas od znajomych teleskop aby sie przekonac czy by to jest hobby dla mnie. Więc zaczynam zabawe, tylko nic o tym teleskopie niewiem to jest uniwersal ale ma juz ladnych kilka lat wiec prosilbym abyscie jezeli to morzliwe cos o tym teleskopie napisali... mam do niego 4 okulary

post-4173-1187088449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby dla Ciebie gdybys jednak kupił tę Syntę 8"... To co tam masz chyba nawet nie zasługuje na miano teleskopu. To jakiś newton o bardzo marnych parametrach. Nada się od biedy do pooglądania Księżyca, do niczego więcej. Nie wiedziałem że U robił takie badziewia... Szczerze mówiąc wolałbym 76/700 z Media Marktu niż to coś.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie zachęcić kogokolwiek do TEGO hobby darowując mu ten "koszmar obserwatora"...

Taka jest smutna prawda :(

 

EDIT:

to pewnie coś w stylu 90/900 f/10

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop jest nędzny (stawiam na 90/900 z pryzmatem zamiast LW). Prawdopodobnie niemiłosiernie stary, a jego okulary to parodia optyki. Stawiam dzisiejsze kanapki na to, że poza "jakimś" Łysym, Jowiszem i może jakąś gromadą kulistą w postaci rozmazanej plamki, nic nim nie zobaczysz. Lustro prawdopodobnie jest w bardzo złym stanie (Stare Uniwersały są znane z tego, ze po paru latach stan ich powłok jest, mówiąc delikatnie, żałosny). To co on ma pod tubą wygląda bardziej na wieszak na parasole niż na statyw z montażem. Będzie ci bardzo ciężko nawigować i szukać jakich kolwiek obiektów. Taki teleskop to mogło być coś, za ciężkiego Bieruta, ale nie teraz. W tej chwili kupisz pierwszego Skyluxa z brzegu za 300pln i po prostu będziesz widział. W tym U nie będziesz. Ktoś kto ci to udestępnił prawdopodobnie miał dobre intencje, ale kompletnie mu nie wyszło. Nie traktuj tego teleskopu jako odnośnika do tego co widać, jak widać, jaka to przyjemność, ani jak to działa. W tym teleskopi nie będzie widać, nie będzie działać i to nie będzie przyjemność.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jak nowe to wiadomo ale jesli bylo i jest podczas nieuzywania zakryte pokrywą to sie tak niezurzywa poprowstu wtedy do srodka niedochodzi swiatlo wogule...

 

Chemia Sebastian. Tu nie chodzi o to jak był przechowywany (to ma owszem znaczenie, ale nie tylko to) ale jakiej jakości powłoki miał na lustrze ( i czy w ogóle je miał, bo nie wszystkie stare teleskopy takowe miały). To tak naprawde jakiś związek aluminium, w normalnych teleskopach zabezpieczony warstwami innych związków. Utleniania nie zatrzymasz zakrywając teleskop deklem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lornetke 10x 50 i na tej lornetce mniej widac... więc troche wiecej zobacze niz na tej lornetce :) dobra mniejsza o to narazie mi sie to coraz bardziej podoba a mam kilka pytan, jesli bym teraz zastanawial sie nad kupnem jakiegos teleskopu tak do 450zl max(bo więcej wątpie zeby mi rodzice dali czy cos nawet jak bym sam zbieral to zadlugo by to trwalo) to co byscie doradzili wielkosc niegra roli co do noszenia problem jest w b.duzym naswietleniu bo wokolo bloki malo miejsc zaciemnionych...

Edytowane przez sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jak nowe to wiadomo ale jesli bylo i jest podczas nieuzywania zakryte pokrywą to sie tak niezurzywa poprowstu wtedy do srodka niedochodzi swiatlo wogule...

 

Plisssssssssssss.

Zerknij w słownik jak piszę sie po polsku.

Tego nie da się czytać.

 

A koledzy dobrze Ci radzą więc nie obrażaj sie na krytykę . :D

 

ps.

W ostateczności w tej cenie to chyba tylko Skylux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lornetke 10x 50 i na tej lornetce mniej widac... więc troche wiecej zobacze niz na tej lornetce :) dobra mniejsza o to narazie mi sie to coraz bardziej podoba a mam kilka pytan, jesli bym teraz zastanawial sie nad kupnem jakiegos teleskopu tak do 450zl max to co byscie doradzili wielkosc niegra roli co do noszenia problem jest w b.duzym naswietleniu bo wokolo bloki malo miejsc zaciemnionych...

 

"...bo wokoło bloki..." Tzn, mieszkasz w mieście tak? Przepraszam za następne pytanie, ale muszę to wiedzieć, aby coś z sensem odpowiedzieć. Nie masz własnego samochodu, ale starzy cię wypuszczą spokojnie na całą noc (lub na wiele nocnych godzin) z domu gdzieś na odludzie? Co to za miasto (będę próbował oszacować stan nieba). Masz kawałek balkonu? Jaki to balkon (rozmiary). Ta lornetka o której pisałeś, co to jest? (będę próbował oszacować czym dysponujesz).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto: Sosnowiec

Na noc: wypuszczą spokojnie

Balkon:6m x1,3m na wshód z tym ze przed balkonem są drzewa i tez bloki wiec z balkonu nici a ja mieszkam na parterze

lornetka:10x 50 105m/1000m made in ussr xD

Edytowane przez sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian,posłuchaj rad,ktore są tu Ci przekazywane.Z ta imitacja teleskopu U nic nie zrobisz,popatrz sam na te pseudo okularki :blink: To są"judasze" od drzwi napchane badziewianą optyką...

Kup coś normalnego w sensie eksploatacji i wygladu jak na XXI wiek.

Nie abym sie wysmiewał ,bo sam miałem uniwersała 200/1000 lecz w 1000% lepszym stanie.

Przemyśl to :Salut:

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będe coś kupował a to jest cos na kilka miesiecy abym sie troszeczke ''pobawił'' i zebym sie zaciekawil bo moi rodzice sa tego zdania ze lepiej zebym sie pobawil teraz i jak mi sie spodoba to cos kupil bo jesli kupie i mi sie szybko znudzi bedzie to strata kasy i tez tak mysle a cos z tym by sie dalo zrobić? niewiem cos od tej lornetki dodac? a mam jeszcze mikroskop xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.