Skocz do zawartości

Takahashi TSA 102S


jutomi

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest stronka z kilkoma informacjami na temat EF200 L f/2.8:

 

http://astrosurf.com/buil/gallery/roph/img.htm

 

A tu pełna klatka z tego obiektywu:

 

http://astrosurf.com/buil/gallery/roph/troph_full.jpg

 

Jest doprawdy bardzo dobrze. Kiedyś też się w niego zaopatrze.

Ciekawe, Sumas testował i jakoś nie jest zachwycony. Sumas - alllooo, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam ten obiektyw, zły nie jest ;) ale chyba nie daje aż tak dobrego obrazu, jak na tych fotkach, które zalinkował qbanos

 

zaraz poszukam jakiejś fotki, i zobaczycie jaka u mnie wychodzi krzywizna pola

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...A wracając do Takiego B)

 

To oczywiście od paru miesięcy ma już nowy "domek".

IMG_6462_1.JPG

IMG_6463_1.JPG

 

Od paru tygodni ma też nowy okularek przeciwsłoneczny na lato.

IMG_6454_1.JPG

 

Zadbałem o jego linię, czyli schudł o całe 800g, co na dobre wyszło i montażowi i sztywności mocowania. Oryginalnego pancernego clam shel'a i masywny dovetail zastąpiła taka sympatyczna, wyściełana aksamitem konstrukcja.

IMG_6452_1.JPG

 

W ramach eksperymentu do "kratki na pelargonie" dołączyła "czarna gwiazda".

IMG_6459_1.JPG

IMG_6457_1.JPG

 

Różnica w spajkowaniu widoczna (chyba na Regulusie) - które spajki ładniejsze, to kwestia gustu.

Efekt kratki na pelargonie

EFEKT_KRATKI_NA_PELARGONIE.JPG

 

Efekt czarnej gwiazdy

EFEKT_CZARNEJ_GWIAZDY.JPG

 

Dzięki nowej nasadce "erekcyjnej" refraktorek jest teraz coraz aktywniejszy w dzień. Oglądanie ptaków w nasadką odwracającą i bino to prawdziwa przyjemność. Tym bardziej, że uzyskuję ostre obrazy już od 3m (do nieskończoności). Przy ogniskowaniu 3-4metrów GO wynosi zaledwie 2centymetry, ale jaki cudowny bokeh się uzyskuje... :szczerbaty:

 

C.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nowej nasadce "erekcyjnej" refraktorek jest teraz coraz aktywniejszy w dzień. Oglądanie ptaków w nasadką odwracającą i bino to prawdziwa przyjemność. Tym bardziej, że uzyskuję ostre obrazy już od 3m (do nieskończoności). Przy ogniskowaniu 3-4metrów GO wynosi zaledwie 2centymetry, ale jaki cudowny bokeh się uzyskuje... :szczerbaty:

 

C.d.n.

 

Czekamy na sample, ale chyba wolę poczekac jak kupisz i ocenisz 70-200 Tamrona :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na sample, ale chyba wolę poczekac jak kupisz i ocenisz 70-200 Tamrona :ha:

 

Tak jak napisałem oglądanie ptaków to prawdziwa przyjemność, z foceniem jest już trochę gorzej. Dranie są za ruchliwe jak na teleskop na montażu, a gdy już precyzyjnie ustawię ostrość i mam nacisnąć spust migawki, to złośliwie odlatują. <_<

 

A tej uwagi z Tamronem to chyba nie rozumiem. :rolleyes: Myślę, że optykę ma w porządku, cena jest ciekawa ale mechanika to jedna wielka niewiadoma. Nie mam najmniejszego zamiaru wychodzić przed szereg. Poczekam spokojnie nawet i rok, zobaczę testy i opinie większej ilości użytkowników, wtedy może...

Patrząc na jakość wykonania, to jest porównywalna z jego mniejszym bratem 28-75, którego od roku posiadam. Optycznie jest więcej niż w porządku natomiast pierścień zmiany ogniskowej pracuje na tyle luźno, że obiektyw się rozogniskowuje przy fotografowaniu w okolicach zenitu. L-ka to niestety nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.