Skocz do zawartości

belęcińska Ameryka z Pelikanem


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

O Sumas brachu toś ty też się zaraził? :Boink:

zaraza to mnie już dopadła z pare lat temu :)

ale niestety moherowanie forum pochłonęło wszystkie siły i czas

 

Obiektyw ma potencjał. :Beer:

Mam nadzięję że Jacek użyczy mi go na chwilkę w Jodłowie.

 

o ile Zayzik go nie porwie :D

 

 

Mariusz, ISO 1600, a obróbka jak widać małoudolna ciągle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe cos u Ciebie z obróbką nie tak. Popatrz jakie Ci gwiazdki wychodzą, jak wielkie placki, gorzej niż z Newtona a przeciez to refraktor (?). Jak obrabiasz to nie podjeżdżaj tak mocno levelsami bo sie gwiazdy rozlewają. Poza tym przecież to jest ha alpha, gwiazdek powinno być malutko a u Ciebie to wygląda jakby było robione bez ha alpha. :szczerbaty:

 

P.S. Bloomy czasami dodają uroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądam się zdjęciom JaLego jakiś czas no i muszę powiedzieć że Pyxis działa jak na mój gust tak sobie. O ile kamerka ma spory zasięg gwiazdowy to tonalność jest na bardzo słabym poziomie. Wygląda to tak jakby miała strasznie wysoko ustawioną gamme - wszystkie delikatne szczegóły po prostu giną. Czy jest tam jakieś ustawienie gammy, kontrastu lub czegoś takiego ? Może kamerka po prostu jest źle poustawiana, paradoksalnie więcej półtonów dostaje z 8 bitowej monochromatycznej Vesty niż JaLe z dedykowanej kamery.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podobają Ci się foty z Twojej kamerki ? nie zauważasz różnicy w przejściach tonalnych choćby z 300D ? Pyxis produkuje obrazki bez szczegółów w ciemnych partiach, stawiam na to że coś źle ustawiasz. Praktycznie każda Twoja fota pokazuje, że coś jest nie tak ustawione z kontrastem.

Podejżane są te dwa suwaki >intensity scaling factor< oraz ten pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31os0.jpg

 

zobacz jak to zdjęcie jest potwornie wycięte, tak samo jest z każdym innym Twoim zdjęciem - większy detal dostaje z ED i 300D niż Ty kamerą.

Pokazujesz też sporo fotek z Ha, tak samo z ED80 bez filtra HA mam większy detal w 300D niż Ty swoją kamerą, a na zdrowy rozsądek tak być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Moje zdjęcie M31 przez chmury, aż sam się zdziwiłem że tyle na zdjęciu widać biorąc pod uwagę warunki. Zdjęcie można traktować jak ciekawostkę ;) Zasięg wzrokowy jakieś 3 mag + te chmurki i mgły.

 

Cóż mam takie miejsce gdzie w to wszystko wali łuna miasta, a Halfo mam dosyć szeroki bo 40nm.

 

Musze poczekać na lepsze warunki i podejść jeszcze raz :D

 

Dalej nie wytłumaczyłeś co z tymi półtonami ?

 

A tak to wyglądało na pojedynczej klatce:

 

dopokazaniakj2.jpg

 

Mgły robią swoje :(

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o dynamikę zdjęcia w najprostszych słowach. No a praktycznie każda fotka z pyxisa jest obcięta od dołu i od góry. Brak szczegółów w światłach i w cieniach co powoduje, że tak jak wspominałem wyższą dynamikę osiągam z przerobionej vesty.

Odnosze wrażenie, że irytuje cię ta dyskusja - zapytałem z ciekawości bo tak jak pisałem wyżej odnosze wrażenie że gdzieś popełniasz bład, no chyba że taka już charakterystyka tej kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli robię jakiś błędy to dobrze je pokazać , bo postaram się je poprawić. Co do obróbki to jestem znany z tego , że obrabiam na "ostro" i nie wstydzę się tego. Zresztą jak na miękko to podobno tracę ostrość :ha:

 

Dla mnie to zabawa i robię po swojemu. Coś tam na moich zdjęciach jednak widać, więc kolekcja się powiększa ;):szczerbaty:

 

I oczywiście nie pretenduje nawet do takich wspaniałych astrofotografów jakich sporo nie tylko na tym forum.

 

Po prostu Ktoś musi być słabszy (jak np ja), by być tłem dla tych wielkich. Jam ten maluczki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.