Skocz do zawartości

Witajcie istoty z Zaświatów - Voyager 1


Dari

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie istoty rozumne!

 

Ostatnio z okazji 30 -lecia misji Voyager 1 przeglądałem jej stronę ( firmowaną przez NASA oczywiście). Jako jeden z elementów słynnej pozłacanej płyty wysłanej wraz z sondą, umieszczono pozdrowienia w ziemskich językach. Także po polsku.

 

Tekst polski to WITAJCIE ISTOTY Z ZAŚWIATÓW :blink:

 

posłuchajcie sami

http://www.jpl.nasa.gov/multimedia/voyager...ex_voyager.html

 

mam nadzieję, że żaden ET się nie obrazi - inaczej biada nam, biada <_<

 

pozdrawiam

Dari ( jeszcze z tego świata )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretyńskie to zdanie. Zaświaty to świat niematerialny a tam raczej nie jest adresowana misja.

Uważam, że wysyłanie czegokolwiek w kosmos nie ma sensu bo jeśli wystrzelą coś za 300 lat to i tak ta rakieta przegoni tą wysłana w XX czy XXI wieku. A prawdopodobieństwo, że gdziekolwiek trafi jest bardzo bliskie zera. A nawet gdyby to ile mamy problemów by rozwikłać zagadki innych ziemskich cywilizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli napisać : 'z kosmosu' lub 'z wszechświata' to już prędzej. Tak czy inaczej mój pogląd pozostaje sceptyczny. Stephen Hawking bodajże uważa, że konfrontacja różnych cywilizacji ziemskich nie prowadziła do niczego dobrego więc i tu będzie podobnie. Osobiście mam podobne wrazęnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S. Hawking jest fizykiem teoretykiem, a nie socjologiem, więc jak będzie wyglądać tego nikt nie może stwierdzieć. Zresztą i tak jest już za puźno bo od parudziesięcu lat zaśmiecamy okolice audycjami telewizyjnymi.

Według mnie te wszystkie informacje dla ufoli są bardziej robione pod zięmską publike bo nie moge sobie wyobrazić jak Obcy mieli by odczytać powitania w kilku tysięcy językach. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te wszystkie informacje dla ufoli są bardziej robione pod zięmską publike bo nie moge sobie wyobrazić jak Obcy mieli by odczytać powitania w kilku tysięcy językach. :blink:

 

Chodziło o przedstawienie różnorodności języków jakimi posługują się mieszkańcy Ziemie a nie o sam fakt odczytania i zrozumienia każdego z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o przedstawienie różnorodności języków jakimi posługują się mieszkańcy Ziemie a nie o sam fakt odczytania i zrozumienia każdego z nich

 

Ja jestem prosty chłop dla mnie chiński i japoński to to samo, a wszyscy za wschodnią granicą posłgują się tym samym językiem :szczerbaty:

 

Dla naszego kolegi ZZA ŚWIATÓW wszystkie języki łacińskie zostaną wrzucone do jednego worka, i z wielkiej róznorodności zostanie tylko kilka (kilkanaście?) "języków".

 

Myślę że pare krajów by się obraziło gdyby na tego typu sondzie nie było wzmianki o nich samych (chociarzby to było powitanie w ich języku) dlatego dyplomatycznie zostały zapisane wszystkie. Tak sądze ale co ja moge wiedzieć :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.