Skocz do zawartości

Aktualnie na Słońcu


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

Sumasie - czy możesz zmienić link do obrazu z 'latest' na obrazek z 18 lipca? Inaczej obraz będzie się zmieniać non stop i w końcu nie będzie śladu po tej plamie w Twoim poście.

 

Tak czy inaczej - plama uzyskała oznaczenie 1000! Witamy serdecznie i życzymy kilkuset plam w najbliższym czasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szybkie zdjecie Słońca bo chmury latają i udało się mi miedzy chmurami pstryknać.

Okręgiem zaznaczyłem czarną plamę a raczej plamkę malutka bo jeszcze nieurosła bardzo jest mała i temu zaznaczyłem ją obok zdjecie bez zaznaczenia.

 

A trzecie zdjęcie: Tak właśnie czekałem na te Słońce między chmurami.

 

A czwarte zdjecie pod tytułem: "Wzrok demona" (chmury tak zaszły i pstrykałem sobie i właśnie takie uchwyciłem :)

Img_3402.jpg

IMG_3402_nr2.jpg

IMG_3388_nr1.jpg

IMG_3396_nr1.jpg

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie juz mini-plamusie widac ;)

 

Korzystając z okazji dostepu do wiekszego sprzetu niz moj SkyLux, jakowym jest Awarowski MTO 11CA - wspolnymi silami wyszlo cos takiego ;):

 

slonce.jpg

 

Sprzet:

Canon 400D + MTO 11CA

t= 1/160

ISO100

15:19 19.VII.2008 UT

 

Pozdrawiam

Lejcyn

Edytowane przez Lejcyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie juz mini-plamusie widac ;)

 

A i potwierdzam ;) powiem szczerze, że nawet nie wiedziałem, że tam jest... po prostu jak wstałem (dość późno z resztą :D) i zobaczyłem, że świeci słońce, po prostu wywlokłem syntę od razu na balkon... po 2 minutach stwierdziłem, że mam chyba zakurzony okular :D... tyle, że kurz poruszał się razem z tarczą słoneczną... kilka minut później powstała poniższa fotka:

 

DSC_5389_3_1.png

 

Nikon D40 + Synta 8" na dobsonie + ND5 folia

1/2000s ISO200

 

2008-07-19 ok. 11:00 CEST

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Bo miałem wynosić już lornetkę...

 

przynajmniej ok 12-tej nie udało mi się jej wypatrzeć :/

 

może Ci się uda, wg http://www.astro.uni.wroc.pl/kma/snazywo.html coś tam powinno być ;) chociaż na zdjęciach w wizualu raczej trudno się czegoś doszukać

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej ok 12-tej nie udało mi się jej wypatrzeć :/

 

może Ci się uda, wg http://www.astro.uni.wroc.pl/kma/snazywo.html coś tam powinno być ;) chociaż na zdjęciach w wizualu raczej trudno się czegoś doszukać

 

Pozdrawiam

 

Iro

 

 

No i dziurki już niema, patrze na niebo - o chmur niema to trzeba wystawic telepka na balkon i popatrzeć na Słonce bo wczoraj oglądałem dziurke ładną i myśle sobie no to dziś będzie pewnie wieksza i patrze sobie o godz. okolo 18:49 a tu nic tylko granulacje zostały i zabliźnienie no i się rozmyła ale coś czuje że za pare dni lub jutro pojawi się więcej bo coś widać troszke takie jakby prawie niewidoczne zaciemnienia ale nic niewiadomo. mogą tak samo zniknąć jak wczorajsza dziurka. A już myślałem że dzisiaj popatrze sobie w wiekszą dzurkę a tu nic tylko blizna została i się zasklepia.

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj około godziny 16

 

MTO + ND5 + PL25mm + komórka SE K750i (z braku innych detektorów)

plam na Słońcu nadal brak za to jest ich sporo na okularze :szczerbaty:

zrobiłem nowy filtr i chciałem wypróbować. Przyda się na zaćmienie

DSC00247.JPG

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozorek! Pozorek! Mamy 2 sierpnia - możliwe, że po 13 dniach helioposuchy nowa malutka plamka się tworzy na widocznej części Słońca. Znajduje się o tam:

 

200808021050eit195arr6.gif

 

(w miejscu, gdzie wykrzyknik jest postawiony). Czy ma ktoś ochotę sprawdzić te przypuszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możliwe, że po całym miesiącu bez plamy słonecznej wreszcie coś się pojawiło:

 

200808210700eit171ix4.gif

 

Jest to na wschodnim brzegu tarczy słonecznej. Zaczęło być aktywne całkiem niedawno. Warto to poobserwować - i sprawdzić, czy żadna plamka się tam nie pojawiła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.