Skocz do zawartości

Ptak na rybim oku


jarecki

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba wlasciwe miejsce, na podzielenie sie tym, co mi sie dzisiaj przydazylo..

Kiedy zabieralem sie do obserwacji Ksiezyca,zmienilem okular 40mm na krotszy,15stke.Przylozylem do niego oko i az mnie cofnelo! Wielkie,charakterystycznie zagiete nogi,najmniej cztery,byly wyraznie widoczne na tle rozogniskowanego Ksiezyca!Skojarzenie,jedyne mozliwe-pajak,potwor,jakis mutant nieeuropejski!Serce mi zalopotalo,ale za chwile ochlonalem.Wyjalem okular i gwaltownym ruchem wytrzepalem bestie na stolik..Trzeba powiedziec,ze monster ogladany golym okiem,mial conajmniej 4mm rozpietosci,jesli nie wiecej! :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeżyłeś bliskie spotkanie 4 stopnia :szczerbaty: . A wogóle widać było na nim jakieś szczegóły?

 

Nie ma to jak pojawiające się od czasu do czasu robactwo na CCD ostrowickiej 60-tki :) Mieszczą się tam dość spore zwierzaki, np tzw. złotooki (to takie zielone coś z dużymi zielonymi skrzydłami). Schłodzone do stosownej dla CCD temperatury zamarzaja i dają się focić z rozdzielczością godną mikroskopu.. Obserwator modli się wówczas o spokojną śmierć takiej gadziny.. Jak za długo robal będzie się wiercił to może być kłopot z odjęciem go na flacie :)

 

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu w tubie mojej Synty zamieszkał pająk, zanim go zauważyłem i eksmitowałem, zdążył zostawić na lustrze resztki swojego obiadu. Właśnie takiego złotooka, których teraz jest pełno i masowo pchają mi się do domu. Nie mam nic do złotooków, bo to ładne i pożyteczne owady. Pająkowi nie darowałem :sterb026:

 

Na razie 3 z 4 skrzydełek zleciało z lustra i udało mi się je wyciągnąć z tuby. Jak ostatnie skrzydełko nie zleci, to będę musiał wykręcić lustro i zdmuchnąć je gruszką. <_<

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zmieniłeś tytuł wątku?

 

 

wybaczcie ale to moja wina,

jakoś tak "srak" mało pasowało, ....w końcu kupy na obiektywie nie zrobił ;)

a z drugiej strony, google nas dość ambitnie indeksuje, więc każde słowo jest prawie momentalnie zapamiętywane, więc z dbałości o jako takie brzmienie, nazwa tematu trochę "ewaluowała"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.