Skocz do zawartości

Ogniskowa


ByZone

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie, że się da. Kup inną, lepszą soczewkę. Niestety w zestawie z tą nową soczewką będziesz musiał kupić kawałk rury metalowej będący obudową-tubą, oraz wyciąg.

 

Nie kombinuj. Tu się nic nie wymyśli. Trzeba brać inny teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów lubię moją lunetkę, bo leszek dokonał jej mechanicznego apgrejdu (fajnie brzmi- co nie? :lol: ). Mam motofokus. Niestety optyka została bez zmian. :Cry: Ale mentalnie już też pracuję nad tym parametrem.

 

Fakt jest jednak taki : APOsyf renomowanej firmy za ....tys. USD kończy się na 200x. A taki super profesjonalny sprzęt z Allegro wydoli nawet 525x. To jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktor za 200 zł. daje 525x, Synta na dobsie jebie moją lunetke też równo. Chyba ktoś mnie w jajo zrobił. :evil:

Miałem pewne wątpliwości jak chłopvy pisali, że z Tala100RS ciągną 300x. Ale teraz to cholera jasna, ma dowody jak jasny gwint. :Cry:

 

Oskar, gdzie jesteś? Co mogę z tym g... zrobić? Kogo skarżyć i o co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktor za 200 zł. daje 525x, Synta na dobsie jebie moją lunetke też równo.  Chyba ktoś mnie w jajo zrobił. :evil:

Miałem pewne wątpliwości jak chłopvy pisali, że z Tala100RS ciągną 300x.  Ale teraz to cholera jasna, ma dowody jak jasny gwint. :Cry:  

 

Oskar, gdzie jesteś?  Co mogę z tym g... zrobić?  Kogo skarżyć i o co?

 

Jak mawia mój ojciec - dawaj zaliczkę, podpisuj pełnomocnictwo i skarżymy choćby Marsjan na Księżycu!

 

PS. Ja tam ze swojego Tała nie wyciągam więcej niż 170x. To dopiero syf musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten obrazek teleskopu na allegro i przypomniało mi się co kupiłem sobie 15 lat temw w sklepie hobby w Sztokholmie. Po bliższym przyjrzeniu sie stwierdziłem tylko, że wygląd tego cuda nie zmienił się od tego czasu. Nie wiem jak ze szkłami ale widząc tą sama złączkę kątową pomyślłem, że chyba nic nie musieli zmieniać bo cena jest taka, że nie chce się chyba za te pieniądze robić zbyt wielkiego szumu - szkoda i pieniędzy i czasu a 250 PLN jakoś się przeboleje. Powiem tylko, że ja przez to swoje cudo widziałem większość obiektów w wyobraźni, poza księżycem, który przebija się przez soczewki trudno cokolwiek zauważyć. W dzień widać jeszcze co nieco ale tylko w centrum pola widzenia. Reasumując cały system się kręci bo od producenta do detalisty wszyscy się dobrze bawia i jeszcze na tym zarabiają a zabawę funduje klient.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ByZone, cudów nie ma! przez tego "telepa" to niewiele zobaczysz. Takie tanie zabawki są sprzedawane początkującym, którzy nie maja pojecia co można zobaczyć takim sprzecikiem, a co nie i jak powinien wyglądać, i jakie obrazy dawać porządny teleskop. W zasadzie jest tak jak napisał crocodile, oszczedzaj na porzadny sprzęt, a to cudo wystawiaj na allegro :( Chyba, że... W jednym przypadku istnieje możliwość poprawy tego sprzęta by nadawał się do czegoś. Sprawdź taką rzecz: kaliber wyciągu i okularów -jeśli masz 24.5mm [0.965"] to kicha i to co wyzej nieaktualne. Jeśli jest to 31.7mm [1.25"] to możesz dokupić do niego porzadne okulary typu Plossla i Barlow w tym standardzie, których nie bedziesz musiał się pozbyc z tą zabawką, tylko zachowasz do nowego sprzęta. Jeden taki okular kosztuje od 150 do 300zł zależnie od producenta i ogniskowej. Zastosowanie lepszych okularów może Ci poprawić obraz do obserwacji planet i Ksieżyca z dużym powiększeniem -maksymalnie 120x. Dlaczego tylko tyle? Otóż zwiększanie powiekszenia powyżej pewnej granicy [zwykle 2x średnica obiektywu w mm] nie ma sensu, bo obrazy staja się stopniowo nieostre i ciemne - sam sie pewnie z tym zetknąłeś. wiedziałbyś o tym, gdybys przeczytał jakikolwiek poradnik w necie lub zapytał na forum przed zakupem "lunety"... te oszołamiające powiększenia 500x dla lunetek 60mm to bujda, jaką sprzedają wraz ze swoim plastikiem producenci tych teleskopopodobnych urządzeń nieświadomym klientom... Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Napisz jaki masz wyciąg i sprawdź, czy wiesz jakie okulary dokupić jeśli to 1.25", żebyś znowu kasy nie utopił [w razie czego pytaj na forum], a zgaduję, że milionów od wujka z Ameryki nie masz, podobnie jak ja i wielu innych :D:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z astronomii kompletnym laikiem i kompletnie (no prawie) niec nie wiem na temat teleskopów, a kupiłem go z ciekawości. napweno jak bede kupowął inny to się tutaj popytam. jak widziałem to miałem (to jest chyba ten okular) H20mm, H12.5mm i H4mm. są też soczewki Barlowa x3 i jakaś inna x1.5. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.