Skocz do zawartości

Pytanko o przerobienie Vesty Pro na AmpOff


Binocooler

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba sobie wrócę do starych Vest i ich przerabiania.

Parę lat temu przerabiałem już Veste 675 na SC1, jednak nie miałem wtedy warunków aby ją użytkowac. poza tym brakowało Amp Off i klatki często przepalało.

 

Mam pytanie do znawców przerabiania.

Czy trodno jest przerobić kamerke Phil-680K na Amp Off ?

Nie jestem wielkim znawcą elektroniki. Mam tylko dużą wprawę w precyzyjnych lutowaniach. Proszę o jakąś prostą instrukcję co trzeba zrobić aby ten AMp Off wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wolę zwykły Amp Off.

Jakiś prosty schemat "zwykłego AmpOff" proszę, taki co do SC1 (dla Philips 680K) będzie pasował. Co dokładnie trzeba dołozyć do schematu SC1 dla 680K ?

 

Poszukaj w linkowi... http://philips.art.pl/goto/forum/viewtopic.php?t=48 .....z całą pewnością znajdziesz dla siebie rozwiązanie. Nie podaje ci specjalnie konkretnego rozwiązania... bo niestety musisz sie wgryźć w temat poprzez "przebicie " się przez linki - w ten sposób będziesz mial większą pewność, że się uda.

 

Generalnie AMP OFF to raptem trzy elementy elektroniczne które można dość chamsko zlutować i będą dzialać - nie ma żadnego precyzyjnego lutowania ... dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. dwa tranzystory i 3y rezystory żeby zasilanie na wzmacniacz wyłączać - ot cały amp off.

(zasilanie na matryce idzie na 8 nogę).

 

edit.

ja tam twierdze że lutowanie precyzyjne jednak jest, nie tak upierdliwe jak w SPC ale jest

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle.. to polecam przeróbkę na SC3. Lutowanie jest juz dość trudne... ale da radę to zrobić w jeden wieczór. Kamerka taka oczywiście lepiej nadaje sie do focenia DSów niż SC2... do planet mniej ze względu na większy pixel i brak koloru. Jednak wzrost czułości jest wyraźny, zdecydowanie mniejsze szumy i zdecydowanie mniejsze zaświetlenie rogu od AMP ONa.

 

Poniewaz kamerka taka nie jest dalej 16-bitowa wiec ciągle nie jest to super focenie DSów... ale już jakieś drobne próby można robić.... Natomiast szczególnie dobrze te kamerki nadają się na guider.

 

Stosunek jakość / cena jest chyba niezły - kamerka SC2 za powiedzmy 300PLN + matryca za 75 Euro i kamerka SC3 gotowa .... najblizsza kamerka o tej samej czulości to DSI Pro ( nie mylić z DSI II Pro ) i ATiK - 16 IC ( ta sama matryca co SC3 tylko z aktywnym chlodzeniem i wyjściem na autoguider ).

 

Narazie przerobiłem jedną kamerkę na SC3 z myslą o guiderze. Nie ma ona AMP OFFa i jest w obudowie od Vesty bez chłodzenia. Wstępne testy pokazują jej dobrą jakość obrazu. W kolejce czeka druga kamerka, już tym razem z Bias AMP Offem i aktywnym chłodzeniem - ta bedzie miała na celu focenie DSów. W niecie można znaleźć całą masę zdjęć robionych z kamerek SC3 i wyniki może nie są powalające w stosunku do kamer dedykowanych... ale "jakość kosztem ceny"...

 

Najbliższa cenowo do SC3 kamerka dająca szansę na "normalne" focenie DSów to DSI II Pro.... tu wyniki są porównywalne z dedykowanymi kamerkami ( ta kamerka doskonale sprawdza się w Ha-alpha, zdecydowanie lepiej niż Canony czy nawet Sbig-ST2000XM ) a jej cena jest niska z powodu głownie niskiej rozdzielczości ( która i tak jest większa niż webkamerki ).

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zamienić chipy? Może ten co masz w tej dobrej jest jakiś trefny. Pod warunkiem oczywiście że chip w tej zesputej jest sprawny :)

 

Hm , sam nie wiem. Na pewno pierwsza miała spore szumy, ale to była jej jedyna wada oprócz tej krótkiej żywotności. W obecnej natomiast jest taka sytuacja , że jak ustawiam czas nawet 8" nie widzę poprawy w zasięgu ! I to mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zamienić chipy? Może ten co masz w tej dobrej jest jakiś trefny. Pod warunkiem oczywiście że chip w tej zesputej jest sprawny :)

 

No .... dobry pomysł.. problem jednak w tym, że akurat wymiana matrycy w Vescie jest kłopotliwa i raczej wiąże się z wycięciem matrycy niż z wylutowaniem.

Możesz zaryzykować a jak nie uda się z nową-starą matrycą to jeszcze możesz dokupić matrycę SC3.

 

jest to jakieś rozwiązanie.... pewnie lepsze niż męczenie się z kiepską kamerką ...

 

Ja być może za jakiś czas będę sprzedawał swoją Vestę SC3 gdyż planuje przesiadkę na DSI II Pro... ale kiedy to będzie nie potrafie w tej chwili określić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja być może za jakiś czas będę sprzedawał swoją Vestę SC3 gdyż planuje przesiadkę na DSI II Pro... ale kiedy to będzie nie potrafie w tej chwili określić....

 

Zastanów się, bo przerabiając kamerkę zgodziłeś się na warunki że nie sprzedasz jej po przerobieniu na SC3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.