Skocz do zawartości

M27 czyli Zachodniopomorskie kontratakuje


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

zrobie reklame koledze forumowemu - świetnego relaya robi kolegia mario !

Nabyliśmy po takim z Bartoszem i jesteśmy zadowoleni - bardzo ładnie wykonany - wyjścia w realyu: LX mod camera, montaż, Canon -> cena wyższa od podawanych, ale moim zdaniem OK biorąc pod uwagę jakość wykonania i działania.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie reklame koledze forumowemu - świetnego relaya robi kolegia mario !

Nabyliśmy po takim z Bartoszem i jesteśmy zadowoleni - bardzo ładnie wykonany - wyjścia w realyu: LX mod camera, montaż, Canon -> cena wyższa od podawanych, ale moim zdaniem OK biorąc pod uwagę jakość wykonania i działania.

 

Pozdrawiam !

 

Co wspólnego z relayem ma Canon, domyślam się że jest możliwośc sterowania canonem z laptopa korzystając z odpowiedniego oprogramowania np DSLR Focus czy tak??

 

Zamówiłem relaya do mojego HEQa i wiem że jest to jeszcze w planach więc może dałoby się dodać możliwość sterowania canonem!!

Edytowane przez Kamil K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjscia nie mam fabrycznie, ale ten klocek łamigłowki jest do rozwiązania, bo posiadam opis jak takie wyjście w sposób banalny wykonać.

 

Ej... ale ja już kupiłem elementy do tego by zrobić ci to wejscie na guider... ale gdybyś decydował się na relay to nie ma problemu... wtedy przerobie swój własny sterownik zamiast Twojego.... własnie na dniach miałem rozbebeszyć twój pilot, więc Hans daj znać na PW czy się za to zabierać..... czy nie.

 

Szczerze mówiąc z relayem guidng będzie ci działał pewnie lepiej niż z moją ( czyli z twojego opisu ) przeróbką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem już co trzeba poprawić (ostrość, a także osiowość wyciągu bo z lewej strony kadru widać komę). Montaż też wczoraj nie prowadził najlepiej (co widać na zdjęciach), zależy niestety od położenia tuby.

Te narzekania to na usprawiedliwienie kiepskiej fotki ?

 

No pewnie :) Fotka tak jak piszesz faktycznie kiepska ale mam nadzieję, że z czasem będę robić coraz lepsze, czego i Tobie życzę!!! :) A tak BTW mógłbyś mi udzielić rady co poprawić ewentualnie?

 

P.S. Post wyedytowałem, stwierdziłem, że szkoda nerwów.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna M27 z balkonu z wczoraj, w wykonaniu SC10" z reduktorem ogniskowej 6,3 (f=1570mm.) przez filtr UHC-S, 6X60sek. ISO 1600. Przyznam że wcale nie lepsza pod wzgledem szczegółu niż z refraktora ED80.

M27_160907X.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
W dniu 7.09.2007 o 12:13, Adam_Jesion napisał:

Byż może na gorszych montażach błąd własny (ziarnistość) wyjdzie na poziomie np. 5". Trudno, jednak trzeba uświadomić sobie jasno, że tego guidingiem nie poprawimy. Próba korygowania tych błędów tylko pogorszy jakość już słabego zdjęcia. Pozostają tylko 5 opcji:

 

1. Tuning montażu, zmiana zębatek, napędu, etc. - tak żeby sprzętowo zmniejszyć ziarnistość,

2. Zmniejszyć ogniskową tak, żeby błąd montażu nie zaświetlał np. 5 pikseli, a tylko 2,

3. Zmienić kamerę na taką, która ma większy piksel, albo bining,

4. Kupić nowy, droższy montaż

5. Kupić Sbiga z aktywną optyką - powinna sobie z tym poradzić (AO).

 

Odkopuję, bo nie chcę pisać w tamtym, cokolwiek nacechowanym temacie:

Czy enkoder o dużej rozdzielczości (rzędu 0.1") i pętla sprzężenia zwrotnego z napędem (o odpowiedniej rozdzielczości ruchu) nie wydaje Ci się 6-tą opcją? Czy tak to jest załatwione w ASA DDM-ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.