Skocz do zawartości

Canon 40D on board...


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dotarł do mnie świeżutki chrupiący Canon 40D.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, myślałem że Canon zrobił tylko make up 30D, ale tak naprawdę jest to zupełnie przeprojektowane body.

Na początek mogę powiedzieć, że AF działa o niebo lepiej niż w 30D, szum jest conajmniej identyczny lub minimalnie mniejszy. Fajne nowe menu (podobne do nowej 1ki) no i >live view< które wygląda na bardzo symaptyczne feature do pracy ze statywem lub podglądu warunków. Pomiar światła wygląda też na nieco poprawiony. Duży 3" wyświetlacz jest również znacznie lepszy niż w 30D. Ogólnie na początek jestem zadowolony mam nadzieję, że nie przedwcześnie.

Jutro postaram się dołożyć kilka konkretniejszych opisów oraz zdjęć porównawczych do 30D. Na razie zdjęcia poglądowe jak ten sprzecik wygląda.

 

40D_11.jpg

 

40D_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i >live view< które wygląda na bardzo symaptyczne feature do pracy ze statywem lub podglądu warunków. Duży 3" wyświetlacz jest również znacznie lepszy niż w 30D.

 

Michał, gratuluję nowego narzędzia pracy. :Salut:

Czy przy okazji testów mógłbyś też sprawdzić na ile funkcja "live view" w połączeniu z 3" wyświetlaczem pomaga przyspieszyć ostrzenie na gwiazdach? Powoli zaczynam tracić cierpliwość przy maskach Hartmana i spajkownikach, a używać laptopa do astrofoto nie zamierzam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybciutko jeszcze dwie ciekawe informacje

1. live view przez kompa jest bajeczny (ale na kropkach nie sprawdzałem bo kropek u mnie aktualnie brak) :)

2. Nie potrzebne jest już dodatkowe okablowanie w celu uzyskania Bulba z kompa, jest on realizowany z oprogramowaniem Canona przez usb (remote capture).

-------

btw. aparatu do astro będę używał do kresek (do kropek ma 300D mod.) no i do słonek, moonek i takich tam. tak czy inaczej postaram się darki wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten 40D ma pełnowymiarową matrycę? bo jak nie to zmieniam wysłużonego 300D na 5D. Inne poza zasięgiem kieszeni :(

 

Coś mi tu nie gra. <_< Masz 300d, którego planujesz zmienić na 5d (więc chyba jesteś w temacie, jeśli chodzi o Canony) i nie wiesz jaką matrycę ma 40d? Przecież sam Canon ułatwia tę orientację: XXXd - dla amatorów; XXd - półprofesjonalne; Xd- profi :unsure:

Jeśli 5d jest w zasięgu Twojej kieszeni to jakie inne są poza zasięgiem? Mark III? :blink:

Sorry Michał za off topic w Twoim wątku.

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazje przez pół godziny "pobawić się" 40D i...sprzęcik że palce lizac!! :rolleyes: Żałuje że nie mogłem go mieć na dużej :unsure: ...Duży jasny wizzjer...trrrr :szczerbaty: ..ślicznie kłapiące lustro, ta szybkośc, wypaśne menu...Ślinotok gwarantowany. :rolleyes: No ale to nie zabawka przeciez i czekam z niecierpliwością na zdjęcia..Bo z tych co znalazłem na necie to widać że jest nieźle. Zapowiada się dobra seria...

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem jaką matrycę 40D,nie doczytałem do tej pory, liczyłem że będzie pełnowymiarowa,teraz już wiem.

Tak, Mark III jest poza granicą mojego rozsądku, ponad 3x droższy od 5D

 

pozdrawiam :)

 

 

Niee, co ty, fullframe ma tylko 5D i 1Ds. 40D to ulepszona wersja 30D który był ulepszoną wersją 20D :szczerbaty:

 

A jeśli chodzi o FF to na dniach ma wyjść 5D mk II, będzie miał wszystkie bajery jak 40tka + pełnowymiarową matyrycę.

 

a tak BTW, fullframe to nienajlepszy pomysł do focenia samolotów ...

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak BTW, fullframe to nienajlepszy pomysł do focenia samolotów ...

 

Nie zaczynajcie błagam :) Z jakiej to niby przyczyny obcięta "nożyczkami" matryca ma być lepsza do samolotów? Tylko nie mówcie, że piksel bo to tylko kwestia rozdzielczości, nie zaś tego, czy FF, czy APS-c.

 

Myślę, że z matrycy średniego formatu samoloty były by całkiem niezłe :szczerbaty: - to kwestia dobrania optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie pisania tekstu o 40D mam nadzieję, że dziś udami się go wrzucić.

Ogólnie to nie jest tak że 40D to ulepszony 30D, te aparaty różni więcej niż mogło by się wydawać. Owszem 40D to następca i wizualnie jest podobny do 30D, ale to trochę jak po naszemu porównywanie Vixena GPD2 i GP2 - niby podobne a jednak zupełnie inna bajka....

Co do 5D sam chętnie bym go nabył ale na teraz nie mam na to siana, co z tego że za moment wejdzie następca, chyba tylko to że cena samego 5D nieco spadnie, następca będzie kosztował niewiele mniej niż 5D w momencie premiery.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już jeżeli weźmiemy pod uwagę FF i DX o takiej samej ilości pikseli, to z mniejszej matrycy dostaniemy lepszą rozdzielczość, oczywiście przy zastosowaniu takiego samego obiektywu.

 

Zlitujcie się :) Takie wypowiedzi mieszają ludziom w głowach. Ja wiem, że ty rozumiesz, ale przeciętna osoba tego nie rozumie i potem myśli - FF jest be, bo "skraca ogniskową".

 

Nie można mieszać rozdzielczości (na calu matrycy) z jej wielkością. To są dwie różne kwestie. Są matryce które mają dużą rozdzielczość PPI i są FF (1Ds MIII).

 

no tak się własnie rodzą mity,

bo ja byłem pewny, że 40D miał wyglądać tak:

 

canon40D.jpg

 

:ha:

 

A gdzie dziura na żetony, tudzież kartę kredytową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie pisania tekstu o 40D mam nadzieję, że dziś udami się go wrzucić.

Ogólnie to nie jest tak że 40D to ulepszony 30D, te aparaty różni więcej niż mogło by się wydawać. Owszem 40D to następca i wizualnie jest podobny do 30D, ale to trochę jak po naszemu porównywanie Vixena GPD2 i GP2 - niby podobne a jednak zupełnie inna bajka....

Co do 5D sam chętnie bym go nabył ale na teraz nie mam na to siana, co z tego że za moment wejdzie następca, chyba tylko to że cena samego 5D nieco spadnie, następca będzie kosztował niewiele mniej niż 5D w momencie premiery.

 

Pozdrawiam !

 

 

Tak, słyszałem własnie, ponoć jakieś uszczelnienia ma chyba tyż. Więc czekamy na recenzje z niecierpliwoscią.

 

Szczerze, Wejście 40D trochę mnie zbiło z tropu, bo tak to, miałem kupować 5tkę na 100% a teraz to już tylko na 85% :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajcie błagam :) Z jakiej to niby przyczyny obcięta "nożyczkami" matryca ma być lepsza do samolotów? Tylko nie mówcie, że piksel bo to tylko kwestia rozdzielczości, nie zaś tego, czy FF, czy APS-c.

 

Myślę, że z matrycy średniego formatu samoloty były by całkiem niezłe :szczerbaty: - to kwestia dobrania optyki.

 

Tak, ale z jakiegoś względu jednak fot. sportowi, ptakowi, itp wybierają 1d mkII z cropem niż full frame 1Ds

(uprzedzam odpowiedź, w fot. lotniczej szybkostrzelność też się sprzydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z jakiegoś względu jednak fot. sportowi, ptakowi, itp wybierają 1d mkII z cropem niż full frame 1Ds

(uprzedzam odpowiedź, w fot. lotniczej szybkostrzelność też się sprzydaje)

 

Oczywiście, bo nie samą matrycą fotograf żyje. Specjalizacja sprzętu tkwi gdzie indziej. Żadnemu fotografowi nie przeszkodziła by matryca FF :) To nie ich wina, że producenci sprzętu dedykowanego akurat taki im "dają". Ale to kwestia tylko czasu - myślę w w następnym roku będziemy mieli szybkostrzelne aparaty FF dedykowane tym, co tego potrzebują. Crop zostanie tylko dla amatorskich zastosowań. Pragnę także zauważyć, że seria 1d nie ma cropa 1.6x, tylko 1,3 - a to kosmiczna różnica.

 

Odezwałem się w napływie spontaniczności - nie chce rozwijać tego tematu, tym bardziej, że wątek dotyczy czegoś innego. Sorry Michał, już się zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.