Skocz do zawartości

Canon 40D on board...


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co widzę to nie mam z tym problemu (z tego co robie na teraz w studio). Jutro jade na wyjazdową dłuższą sesje to pewnie będę miał jakąś większą wiedzę na ten temat.

Sorki że nie pisze dalej tego testu, ale po prostu jestem zawalony pracą, ogólnie aparat działa świetnie - dla mnie jest bardzo duża różnica w stosunku do 30D i to zarówno pod względem jakości zdjęć, szumu jak i samej obsługi aparatu.

 

To taki szocik familijny pokazuje jak ładnie chodzi nowa matryca (zdjęcie to crop po DPP bez dodatkowego ostrzenia szopowania ani innych dodatków), ostrość ustawiana na prawe oczko :)

http://www.astrofotografia.pl/tymczasowe/tosia.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie prima sorte

genialne wręcz

 

z FF/BF u minolciarzy/soniarzy był problem ale zawsze leżał w samej puszce

leciało wtedy toto na gwarancji do Bremen w gestapowie i po sprawie

 

pytanie michał do ciebie

czy zdalnym softem Remote Controlem możesz robić seryjne bulby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to nie mam z tym problemu (z tego co robie na teraz w studio). Jutro jade na wyjazdową dłuższą sesje to pewnie będę miał jakąś większą wiedzę na ten temat.

Sorki że nie pisze dalej tego testu, ale po prostu jestem zawalony pracą, ogólnie aparat działa świetnie - dla mnie jest bardzo duża różnica w stosunku do 30D i to zarówno pod względem jakości zdjęć, szumu jak i samej obsługi aparatu.

 

To taki szocik familijny pokazuje jak ładnie chodzi nowa matryca (zdjęcie to crop po DPP bez dodatkowego ostrzenia szopowania ani innych dodatków), ostrość ustawiana na prawe oczko :)

http://www.astrofotografia.pl/tymczasowe/tosia.jpg

 

Pozdrawiam !

 

hehe, super plastyka, jak to ze stałki ;) Co do BF/FF to ciężko powiedzieć na F8. Zrób coś na f/1.4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, super plastyka, jak to ze stałki ;) Co do BF/FF to ciężko powiedzieć na F8. Zrób coś na f/1.4 :)

Kolega sie uparł. BF/FF to wina najczęściej obiektywu, rzadziej korpusu..

Problemy z BF/FF to w Canonach były i są z obiektywami Sigmy tyle że w tym przypadku producent gwarantuje darmową kalibracje obiektywu pod dany korpus i bez ingerencji w optyke.

Co do obiektywów innych firm raczej rzadko są z tym problemy a nigdy jeszcze nie słyszałem ze BF/FF występował ze stałką czy nawet zoomem Canona...tym bardziej jesli mowa o jakimś lepszym obiektywie ze literką L :rolleyes:

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sie uparł. BF/FF to wina najczęściej obiektywu, rzadziej korpusu..

Problemy z BF/FF to w Canonach były i są z obiektywami Sigmy tyle że w tym przypadku producent gwarantuje darmową kalibracje obiektywu pod dany korpus i bez ingerencji w optyke.

Co do obiektywów innych firm raczej rzadko są z tym problemy a nigdy jeszcze nie słyszałem ze BF/FF występował ze stałką czy nawet zoomem Canona...tym bardziej jesli mowa o jakimś lepszym obiektywie ze literką L :rolleyes:

 

Nie znoszę, jak ktoś wygłasza osądy na podstawie tego co mu się wydaje.

Skąd ta pewność? na podstawie domysłów z kilku amatorskich forum fotograficznych?

Może mam jakieś inne kaniony, ale na moich 50 1.4, 85, 1.8, 17-40 L, występuje front focus jak nic, nie jest on

może bardzo duży, ale skutecznie uniemożliwia focić portrety "ostrząc na oczko" na pełnych dziurach.

 

Mój kolega po fachu ma same Lki i 5D i też musiał dać sprzęt do kalibracji. Nasz znajomy pierwsze co zrobił z "markiem" i 70-200 f/2.8 po zakupie to odwiedził serwis na Żytniej...

 

Niestety, rozstrzały w kalibracji występują i w puszkach i w obiektywach(kanionach też choć w przypadku sigmy to jest tragedia), trzeba się z tym pogodzić,

 

Także, zanim zaczniesz wygłaszać prawidła najpierw się zorientuj w temacie, ja się zorientowałem w oficjalnym serwisie Canona na Żytniej i w najlepszym niefirmowym serwisie na Czapskich w Krakowie.

 

ok, spadam, bo ślubik czeka ;)

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znoszę, jak ktoś wygłasza osądy na podstawie tego co mu się wydaje.

Skąd ta pewność? na podstawie domysłów z kilku amatorskich forum fotograficznych?

 

 

Ja za to nie przepadam jak komus sie wydaje że pozjadał wszystkie rozumy. :unsure: I tylko jemu mozna wyrażać własne zdanie. :blink: Bez obrazy...

BF/FF może się zawsze zdazyc zwłaszcza taki minimalny jak ty mówisz i nie jest o na tyle powazny żeby to na pierwszy rzut oka stwierdzic...z tego ca widziałem na własne oczy i z oceny paru znajomych fotografów a także z doświadczenia mojego kuzyna który posiada kilka korpusów i kilkanscie obiektywów Canona w przypadku stałek raczej rzadko można było mówić o pradziwym BF czy FF... problem moze był w 1 na 10 obiektywie a w reszczie nie było to na tyle poważne żeby się tym przejmować.

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie przepadam jak komus sie wydaje że pozjadał wszystkie rozumy. :unsure: I tylko jemu mozna wyrażać własne zdanie. :blink: Bez obrazy...

BF/FF może się zawsze zdazyc zwłaszcza taki minimalny jak ty mówisz i nie jest o na tyle powazny żeby to na pierwszy rzut oka stwierdzic...z tego ca widziałem na własne oczy i z oceny paru znajomych fotografów a także z doświadczenia mojego kuzyna który posiada kilka korpusów i kilkanscie obiektywów Canona w przypadku stałek raczej rzadko można było mówić o pradziwym BF czy FF... problem moze był w 1 na 10 obiektywie a w reszczie nie było to na tyle poważne żeby się tym przejmować.

 

no, z kitowym obiektywem go nie stwierdzisz :rolleyes:

 

No własnie, ty wrażasz swoje zdanie a ja mówie jak jest na podstawie 2 serwisów canona i doświadczeń znajomych, którzy się zmagali z tym wq.... zonkiem

 

Nie mówię, że to jest mega problem, da się focić, 85 1.8 przymykam do 2.8 i jest nadal super BOKEH, 50 1.4 przymykam do 2.4 i jest super, ale nie po to kupuje drogie szkła, żebym nie mógł focić na pełnej dziurze! Co , kupie sobie kosmicznie drogą 85 1.2 i będę focił min na 2.8, trochę bez sensu...

Poprostu, czeba się z tym oswoić, że jest 70% że masz niedokalibrowany obiektyw albo body.

 

A skąd wiem że to body a nie obiektywy? bo na każdym obiektywie czyli 5 Canonach, 1 tamronie i jednej sigmie mam lekki front focus który zaczyna dokuczać na pełnej dziurze.

 

Wiesz, w body masz taki mimosrodzik, który determinuje ustawienie spoczynkowe lusterek( lusterka AF też), wystarczy go o milimetr przekręcic imbusikiem i już rozjeżdża Ci się focus o kilka cm. Nie sądzę żeby wszystkie body którymi zalewają rynek były skalibrowane z zegarmistrzowską precyzją,skoro potrafią sprzedawać nówki za tys zł z zafajdanym lustrem. ot, masówka :unsure:

 

Zapytałem Papatkiego, jak z problemem BF/FF w nowej puszce bo już raz słyszałem slogany reklamowe, że 5D miał być wogóle pozbawiony tego problemu( tzn. jak miałes szkło skalibrowane to ci pucha musiała hulać) Jak wiemy, tak nie jest....

 

Z niecierpliwością czekam aż Michał porządnie przestrzeli tą puchę! :D(ale nie pod kątem BF/FF bo to jest kwiestia regulacji) Na 100% miałem kupować 5D a teraz po wyjściu 40D mam wątpliwości. Zauważyłem, że ta 40D przypomina takiego "Marka" dla biedaków ;) (uszczelnienia, szybkość, jakość)

5D to wspaniały aparat! FF, super kolorki, ale.... jest wolny, technologia prehistoryczna no i ta wciąż utrzymująca się cena...

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Sorki że nie pisze dalej tego testu, ale po prostu jestem zawalony pracą, ogólnie aparat działa świetnie - dla mnie jest bardzo duża różnica w stosunku do 30D i to zarówno pod względem jakości zdjęć, szumu jak i samej obsługi aparatu.

....

 

Pozdrawiam !

 

Ja wierze, że porządna puszka jest w stanie znacznie zwiększyć komfort fotografa. Pitolenie, że nie puszka a szkła trochę straciło na mocy w erze cyfrowej fotografii i ostrej reporterki.

Pamiętam, jakim szokiem dla mnie była przesiadka z 300D na 20D... niebo a ziemia! ETTLII, szybkie wstawanie, szybkostrzelność, lepsza matryca, solodne body,kółko, itp... Próbowałem 300D używać na ślubach jako drugie body ze stałkami... nie da się.... zanim toto się obudziło, to para przedefiladowała cały kościół :szczerbaty: Teraz "szarak" leży na dnie torby jako zapas, i modę się, żebym nie musiał z niego skorzystać.

 

Myślę, że nowa 40tka może ukrywać podobne innowacje, które nie będą zbędnymi bajerami, ale funkcjami, które jeszcze bardziej ułatwią pracę.

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Papatkiego, jak z problemem BF/FF w nowej puszce bo już raz słyszałem slogany reklamowe, że 5D miał być wogóle pozbawiony tego problemu( tzn. jak miałes szkło skalibrowane to ci pucha musiała hulać) Jak wiemy, tak nie jest....

 

No niestety - to prawda. Na zlocie poznałem kolejną osobę, która ma poważny problem ze swoim 5D. Mówię o koledze Sumasa - Robercie. W każdym razie - wiele razy już Żytnią odwiedził i ciągle jest problem. Jak nie FF to BF. Robert jest już na granicy cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - to prawda. Na zlocie poznałem kolejną osobę, która ma poważny problem ze swoim 5D. Mówię o koledze Sumasa - Robercie. W każdym razie - wiele razy już Żytnią odwiedził i ciągle jest problem. Jak nie FF to BF. Robert jest już na granicy cierpliwości...

 

A tobie kalibracje za pierwszym razem zrobili poprawnie? z tego co kojarze to miałeś problem z 70-200 f/4 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tobie kalibracje za pierwszym razem zrobili poprawnie? z tego co kojarze to miałeś problem z 70-200 f/4 L

 

Wiesz co, mając świadomość problemów nie wkręcałem się nigdy w te kwestie. Sprawdzanie ostrości na pikselu 1:1 to wg mnie daleka przesada. Kiedyś ostrość określało się do wielkości odbitki. Wg mnie powinno się przy tym pozostać. Jeżeli zdjęcie 1:1 oglądamy na monitorze 72 dpi, czy 92 dpi - to w rzeczywistości jakiej wielkości jest cała praca? Ile metrów?

 

Przy 10D/300D odbitka miała by prawie 110 cm. Ilu z Was ma takiej wielkości zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczyć o poprawną współpracę, ze względu na BF/FF, jest sens tylko przy jasnych szkiełkach portretowych, krórymi sie foci portrety na pełnej dziurze, gdzie ma znaczenie praktycznie każdy milimetr, front czy back focusa,

50mm f/1,4; 85 f/1,8 czy 135 2L

a w obiektywach tele niema sensu sie tym przejmować

 

ale żeby za bardzo nie odbiegać od tematu:

pojedyńcza exp. 2780 sekund...

 

pełna klatka tak jak wyszło z aparatu http://www.astrofotografia.pl/testy/40D/2780Sec.jpg

 

Pozdrawiam !

 

Michale wspaniałe zdjęcie!

uwaga rozmiar prawie 6,6MB ale warto, nawet koniecznie trzeba, ją zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od dwóch tygodni jestem tak zawalony pracą, że nie ma mowy o żadnych testach. Ludzie na zachodnich forach chwalą tą funkcje, ale trzeba by wyjść w teren i porobić foty w celu wyciągnięcia jakichś bardziej konstruktywnych wniosków. Mam jeszcze 30D więc może dało by się zrobić jakieś sensowne porównanie, może uda mi się jutro..... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przed strzeleniem w wyro postanowiłem szybko spawdzić jak się spisuje live view z Newtonem a za cel wybrałem sobie Księżyc. Wytaszczyłem na szybko graty i....

 

.....powiem szczerze, że kopara mi opadła - łatwość ustawienia ostrości jest niesamowita. Praktycznie zajęło mi to niecałą minutkę....

 

w PS dodany tylko napis reszta obróbki Canon DPP - picture styl Standart.

 

http://www.astrofotografia.pl/testy/40D/moon_230907.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przed strzeleniem w wyro postanowiłem szybko spawdzić jak się spisuje live view z Newtonem a za cel wybrałem sobie Księżyc. Wytaszczyłem na szybko graty i....

 

.....powiem szczerze, że kopara mi opadła - łatwość ustawienia ostrości jest niesamowita. Praktycznie zajęło mi to niecałą minutkę....

 

w PS dodany tylko napis reszta obróbki Canon DPP - picture styl Standart.

 

http://www.astrofotografia.pl/testy/40D/moon_230907.jpg

 

Pozdrawiam :)

Śliczny księżyc :Salut:

 

Cosik mi sie wydaje że live view to nie będzie tylko zwykły gadżet - zwłaszcza w astro :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.