Skocz do zawartości

LCD - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem poradzić się tutaj na forum jaki kupić LCD 19" panorame? Do 700zł. Wiem, sporo osób tutaj interesuje się fotografią, obróbką cyfrową więc dobry panel LCD to podstawa. Mi LCD miałby głównie służyć do pracy, filmów i gier. Poszukalem na allegro i takie LCD są do wyboru:

1)

http://allegro.pl/item239731564_nowe_monit...um_wroclaw.html

2)

http://allegro.pl/item242649708_asus_19_vw..._fv_gw_36m.html

3)

http://allegro.pl/item242961391_monitor_lg...ar_3_lata_.html

 

1 i 2 są dość podobne, 3 ma lepsze parametry czy może jest coś o czym nie wiem? Może polecacie całkiem inne modele, lub pomożecie mi wybrać odpowiedni?

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci to w ogóle nie jest panorama :P

 

Jak chodzi o porządną obróbkę foto to monitor na matrycy TN to dość słabe rozwiązanie, ale nie kupisz raczej dobrego PVA/SIPS do 700 zł :P Na skąpcu wypatrzyłem taką iiyamę, wydaje mi się że w kategorii "tania panoramiczna 19" to będzie jeden z lepszych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się na tym nie znam. Nie chodzi o obróbke tak naprawde komputer ma służyć jak pisałem do gier, filmów, itd. To nie ma być LCD dla profesjolanego grafika lub nawet średio zawansowanego.

 

Stwierdzenie "Tania, panoramiczna 19" pasuje jak ulał. Po drugie jak warto np. kupić ten 3 to niekoniecznie musi być panorama : )

 

Czym ten model co polecasz różni się od pozostałych? Co nie tak jest z LCD które podałem? (Tak z ciekawości)

 

 

pozdrawiam zysix

 

 

 

Ps. jedziesz do Jodłowa ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.suntec.pl/tech.html

 

Tutaj takie ciekawe coś, musze się zastanowić w takim razie jaką wziąć matryce : <

 

 

Ten link co podałeś, antyqjon tam też matryca TN jest więc nie wiem jak to ma być ; )

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony powiem ze jesli panorama to tylko 20 cali bo 19 to troszke mała wychodzi (w pionie ma tyle ile 15 calowy zwykły monitor, a 20 tyle co 17 normalny)

w grach 20 calowy monitor wychodzi pięęęęknie :)

ale do 700 zł raczej 20 nie kupisz <_<

Edytowane przez dawid20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 10 lat używam CRT Phillips Brilliance 107 MP. Żadnych problemów. Piękne kolory. Dzisiejsze LCD to chłam, firmy idą na ilość. Sprzęt traci na jakości. Porządne CRT bije na głowę każdy tani monitor LCD. Jednak jest druga strona medalu. CRT to zazwyczaj wielkie pudła a LCD wszędzie wciśniesz. Na Twoim miejscu kupowałbym jaką dobrą IIYAME albo MAG-a lub dość drogie EIZO. Reszta to złom, dotyczy to tych tanich modeli. Za 700 PLN nie kupuj żadnej 19". Dozbieraj i kup minimum 22" jednej z marek, które wyżej podałem.

Szczególnie polecam MAG-i.

Np. coś takiego:

http://allegro.pl/item242537981_monitor_ma...mny_ekran_.html

Pozdrawiam.

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie kupił, jak nie oglądniesz na własne oczy jaki ma obraz to będzie lipa. Kupisz z wysyłki jak ci się nie spodoba stracisz na przesyłkach.

Na lcd uważaj bo plamy na ciemnym tle i drobne pikseliki które gwarancja zapewnie nie obejmuje potrafią denerwować.

W CRT krzywy obraz i nieostrości to też normalność, kupisz i będziesz miał zgryz.

Podstawa to oglądnięcie przed zakupem.

 

Z tymi magami też bym nie przesadzał.

Po pierwsze primo panowie na rynku jest zaledwie kilku producentów matryc. Nie zdziwcie sie jak znajdziecie tą samą matryce w eizo, ijamie, necu, LG czy innym mniej firmowym sprzęcie cały czas bawi mnie to jak nazwa wpływa na jakość obrazu.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli monitor ma sluzyc do gier i filmow to musi miec dobra czern. Jedynym sensownym kompromisem w tym przypadku bedzie monitor benq fp93gp.

To jeden z najtanszych monitorow na matrycy mva ktora ma dobra czern, swietne barwy i dobre katy.

To jeden z niewielu tanich monitorow ktorych uzywajac czulem sie jakbym uzywal starego dobrego crt.

 

Praktycznie kazdy tani monitor na matrycy TN bedzie mial beznadziejna wyplowiala czern ktora cie doprowadzi do szalu (zobaczysz).

 

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.