Jump to content

Aparat cyfrowy raz jeszcze (jeszcze raz)


Guest
 Share

Recommended Posts

Do wszystkich starych i nowych ;) posiadaczy aparatów cyfrowych (i innych)

 

Fotka zrobiona Canonem G2 (15 sek/ISO400)

 

g2x1%20.JPG

 

Fotka taka sobie. Mam wiele podobnych zrobionych moim QV3500.

 

Ale autor (juz nie pamiętam nazwiska) zrobił stack'a z 4 takich fotek, trochę ;) poprawił w programie graficznym i wyszło coś takiego. :o:o

 

g2x4%20.JPG

 

Nie wiem jak Wy, ale na mnie zrobiło to wrażenie.   :o:o:o

Wiem, że na kliszy nie takie się robi, ale aparatem cyfrowym też można niezłe efekty uzyskać.

 

PS. To jest post "odtworzony" z wczoraj. Wiem, że były jakieś komentarze, jednak nie zdążyłem ich przeczytać. > :(

Link to comment
Share on other sites

A pamiętasz co pisali? Bo dostałem na skrzynkę kilka powiadomień o odpowiedziach, ale niczego juz nie zdążyłem przeczytac.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Przepraszam - w jaki sposob osiagnieto taki efekt... W jaki sposob autor fotki wyciagnal taka kolorystyke? Nie wierze ze wystarczylo wzmocnic wzajemnie 4 zdjecia....

Link to comment
Share on other sites

Zapewniam Cię, że te kolory tam są. Oczywiście samo nałożenie (stack) to nie wszystko. Autor wie jak obchodzić się z programami graficznymi. Ale chyba duzo nie potrzeba, aby osiągnąć taki efekt z tym konkretnym zdjęciem. Ja mam tylko jedną fotkę oryginalną więc stack'a nie mogę zrobić. Ale wystarczy prawidłowo ustawić "Levels"  w Photoshopie (aparat zrobił to źle) i już kolory widać. Dla porównania:

1. pojedyńcza klatka

2. pojedyńcza klatka - skorygowane "Levels" (sam to zrobiłem ;) ;D)

3. stack z 4 klatek zrobiony przez autora

 

Wszystko oczywiście mocno skompresowane i pomniejszone.

 

g2x1%20.JPG

g2x1levels%20.jpg

g2x4%20.JPG

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Togalku

kiedy patrzę na Twe foty to wracają wspomnienia z przed wielu lat, a gdyby tych niebieskich kropek nie było to pewnie byłyby bardziej realistyczne.....

andrzej z opola

Link to comment
Share on other sites

Niebieskich kropek by nie było, gdyby dłużej naświetlać przy mniejszej czułości. Niestety, ten aparat potafi tylko 15 sekund max.

 

PS. Jak było na rybach dziś?

Link to comment
Share on other sites

Togalku mój tok myślenia był nie astronomiczny, ale .....

Co do ryb to nie złowiłem nawet Okonka,błyskowaliśmy trochę z kolegą i o 20-tej byliśmy w domu, ot chwila relaksu.

andrzej z opola

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.