Skocz do zawartości

Smar do przekładni precyzyjnych


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

smarowa lista:

1 Max

2 Philips

3 Adam_Jesion

4 Bartolini

5 Piotrek L.

6

 

 

tylko co kupujemy ? jeśli ten esso beacon325 to nie ma problemu bo można go nabyć w Katowicach więc mam blisko

 

ps

proszę o dopisywanie sie kolejnych osób , smar zamówię jak będzie conajmniej 15 chętnych

odezwę się po feriach tj. 21 stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złe wiesci !

dzwoniłem do firmy AVE i okazało się że BEACON 325 został wycofany z produkcji i juz od długiego czasu nie ma go w sprzedaży , spowodowane to zostało wykupieniem esso przez mobil .

czekam na kontakt z firmy czy mają jakiś inny smar o takich samych właściwościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złe wiesci !

dzwoniłem do firmy AVE i okazało się że BEACON 325 został wycofany z produkcji i juz od długiego czasu nie ma go w sprzedaży , spowodowane to zostało wykupieniem esso przez mobil .

czekam na kontakt z firmy czy mają jakiś inny smar o takich samych właściwościach

 

To jakieś fatum. Co próbuje kupić jakiś smar, to okazuje się to niemożliwym zadaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem dwa: Molibdenowy i Litowy.

Widoczne są na tej stronie: http://www.carplan.pl/katalog.php?dzial=Ca...t=0&katG=89

Nie wiem tylko co oznaczają opis klasy i standardu.

Od razu zaznaczam że nie ma nic wspólnego z tym dystrybutorem.

 

Na razie nie planowałem rozkręcać montażu bo pewnie miałoby to sens tylko wtedy jak by była szansa na małe docieranie przez obeznanego z tematem człowieka żeby wszystko robić za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko co oznaczają opis klasy i standardu.

 

Standardy, normy określają wymagania dla danego produktu, podają zakresy (limity) wartości określonych parametrów, które muszą być wyznaczone konkretnymi znormalizowanymi metodami. Np. smar powinien mieć taką a taką gęstość (wyznaczoną taką a taką metodą), temperaturę zapłonu, lepkość, konsystencję itd.

 

Co do klasy konsystencji NLGI.

Konsystencja (penetracja) jest jednym z reologicznych parametrów smarów wyznaczanym na odpowiednich przyrządach (zanurzenie igły w smarze i pomiar głębokości tego zanurzenia w dziesiątych częściach milimetra). Wartość zmierzonej penetracji saje nam podstawę do zaklasyfikowania smaru do konkretnej klasy. Pomiary wykonuje się w temperaturze 25oC, przez 5 sekund . I tak mamy

klasa / penetracja NLGI / Polska norma PN/C-04095

000 bardzo płynny / 445-475 / -

00 płynny / 400-430 / >395

0 półpłynny / 355-385 / 350-390

1 bardzo miękki / 310-340 / 305-345

2 miękki / 265-295 / 260-300

3 średni / 220-250 / 215-255

4 półtwardy / 175-205 / 170-210

5 twardy / 130-160 / 125-165

6 bardzo twardy / 85-115 / 80-120

 

Pozdrawiam

P.S jak wpisywałem te wartości to trochę inaczej wyglądało - pierwsza wartość przy danej klasie to wymaganie wg NLGI a drugie polska norma, przepraszam że nieczytelnie (miało być w kolumnach)

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

otrzymałem ofertę z firmy AVE

BEACON 325 jest jednak dostępny :banan:

 

"...

Nawiązując do Pańskiego zapytania przedstawiam ofertę na interesujący Pana produkt :

 

Beacon 325 opakowanie 16 kg cena 990 ZŁ netto

 

Jest to najmniejsze opakowanie występujące w sprzedaży (a zarazem jedyny produkt z serii Bacon-ów który pozostał w ofercie) ..."

 

policzmy :

990 x 1,22 = 1207,80zł z vatem / 16kg = 75,50zł za 1 kg + koszty przesyłki dla zainteresowanych

 

smar zamówię gdy będą chętni na 14kg , wysyłam po 1KG ! ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dobrać się np.po 2 lub 3 osoby

 

 

 

ps.

zamieszczę jeszcze wątek na AM i może szybciej nazbieramy wystarczającą liczbę osób

Edytowane przez Maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Max 1kg

2 Philips , Adam , Hans 1kg

3 Bartolini 1kg

4 Piotrek L. 1kg

5 rkamin 1kg

6 michal_w, mario2005 1 kg

 

 

minęło 7 dni i nie dopisali sie nowi chętni razem z osobami z AM mamy dopiero 10kg

w zaistniałej sytuacji proponuje aby każdy zapisany kupił 1kg smaru , w ten sposób nazbieramy 16kg , czekam na decyzję do wtorku

w przeciwnym razie będę zmuszony odwołać całą akcje

Edytowane przez Maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się wtrącę ale mnie by kilo smaru wystarczył chyba na 500 lat conajmniej. :blink:

 

Zdumiewająca jest ta wasza akcja .... :Salut:

 

E zawsze można zawiasy posmarować :D

 

Generalnie chciałem 0.5kg bo taką ilość spokojnie mógłbym zużyć w akceptowalnym czasie.

Mogę jednak przejść na 1kg jak bedzie trzeba bo wiadomo że z czasem trafi się ktoś kto będzie zmieniał smar i on też stanie przed dylematem 16kg a wtedy chętnie odsprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało sie zgromadzić wystarczającej ilości chętnych , dwie osoby z listy na AM zrezygnowały

wydawało mi się że 75zł za 1kg to nie majątek

trzeba szukać innego smaru w mniejszych opakowaniach (do 5kg) wtedy akcja ma szanse zakończyć się powodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał do mnie dzisiaj czytelnik Astro-Forum. Jego kolega, Zbyszek Raka jest przedstawicielem na Polskę ogólnoświatowej firmy Interflon (licencja DuPont).

 

"Ja używam tych wyrobów do wszystkiego,w domu,samochodzie itp.Zakres temperatur jest wysoki,a żywotność 7 razy dłuższa od innych.Nie czepia się kurz,brud,woda itp.Zresztą,zadzwoń do mojego kolegi a udzieli Ci wyczerpujących informacji.Będziecie naprawdę zadowoleni." ... napisał.

 

Na 100% nie jest to agitacja reklamowa, więc myślę, że kontakt może się przydać. Firma nazywa się "Polflon". W wolnej chwili można sprawdzić.

 

http://www.polflon.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin Grease MP 2/3 ???

Temperatura pracy: od - 25° C do +145° C.

zastosowanie

Do łożysk kulkowych, walcowych, rolkowych, ślizgowych - pracujących pod dużym i zmiennym obciążeniem.

 

ten ma najwyższą tolerancję na niskie temperatury , pozostałe sa do - 20° C , niech znawcy tematu coś zaproponują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.