Skocz do zawartości

Dylematy z zepsutym HP Photosmart 735


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Solar, HP735 jest nierozbieralny od przodu. Jedyny sposób na dostanie się do obiektywu to zdjęcie tej górnej płytki z wyświetlaczem. Innej drogi nie ma i koniec. Rozbierałem ten aparat i wiem co nieco... Za rozbieranie obiektywu można się wziąść jak już nic innego nie pomoże, bo to trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać sie do mechaniki obiektywu i zoomu musisz odkręcić przednią część obudowy, bo chyba jeszcze tego nie zrobiłeś?

wtedy wyciągnij elektronikę przednią która jest połączona kabelkami z elektroniką tylną i nie musisz wylutowywać kabelków jak ci inni radzą.

Czy umiesz się obsługiwać lutownicą w obecności układów w technologi CMOS ?

Jeśli nie musisz to nie wylotuwywuj kabelków, wszystko da się rozebrać bez ingerencji.

Tylko od przodu będziesz mógł dostać się do mechaniki i korpusu samego obiektywu, lecz zwróć uwagę na mechaniczne

połączenie zoomu obiektywu z wizjerem aparatu, będziesz mógł to złożyć tylko w czasie "spoczynku" mechanizmu.

Trybików i samego silniczka nie ruszaj ten mechanizm nie ma "punktu zerowego" a swoje pozycje odczytuje z czujnika

lub innego elementu wskazującego aktualne położenie obiektywu i zoomu.

 

Dzięki za wsparcie. :Beer:

Problem polega na tym, że nie ma jak odkręcić przedniej części obudowy od zewnątrz. Cały wewnętrzny "szkielet" + płytki są chyba przykręcone właśnie do przedniej części obudowy, ale od środka. Chyba, że da się jakoś zdjąć pierścień maskujący połączenie obiektywu z korpusem.

Lutownicą lepiej nie będę się posługiwał. Nie mam prawie w ogóle praktyki, nie mówiąc już o jakiś tam układach. :szczerbaty:

Dzięki za fachowe rady. Wreszcie człowiek, który wie gdzie ten potwór ma wątrobę, a gdzie serce.

Z naprawą muszę na razie z braku czasu odpuścić. Niech sobie leży w stanie rozkręconym do przyszłego tygodnia.

Pozdrawiam Klub Kibica

Wasz Jaś Fasola mechaniki precyzyjnej :szczerbaty:

 

PS. No właśnie. Widzę, że Bemko mnie ubiegł z wątpliwościami, co do rozbieralności tego drania od przodu.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie wiedziałem że HP to "kanapka którą można ugryść z jednej strony" :lol:

Robiłem z cyfrowych canona i kilkanaście anologowych i zawsze w każdym przypadku można było rozebrać obudowę

przednią jak i tylną, stąd moja sugestia.

 

Lampka w każdym razie unikaj rozkręcania na drobiazgi, lepiej i to dla ciebie jak będziesz demontował całe moduły.

Oczywiście śrubki sobie selekcjonuj, to ważne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda na to że pierścień jest zintegrowany z obudową, no bo i po co miałby być zdejmowany i to do przodu, żeby się zgubił ? :szczerbaty:

Wszystkie drobiazgi w twoim aparacie jak przyciski, gałki itp. oraz cały obiektyw są demontowane w sposób "wpychania do środka",

tylko klapki wyjmuje się na zewnątrz.

DSCI0900.JPG

 

W moim aparacie ten chromowany pierścień jest niezdejmowalny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień w 735 da się podważyć, ale jest czymś przyklejony do reszty przedniej obudowy. W każdym razie przy lekkim podważaniu widać w szczelinie jakąś glutowatą substancję. Może pod nim znajdują się jakieś śrubki? Na razie nie odrywam go, bo nie chcę go pęknąć, a nie mam pod ręką odpowiedniego narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.