Skocz do zawartości

Najlepsze zdjęcie: Sierpień 2007


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak koledzy, mam swojego faworyta. Zdobywa on coraz więcej głosów. Bardzo mnie to cieszy. Wszystkie foty w finale są zajefajne, trudno zdecydować się na tę jedyną. Ale w końcu oddałem już głos na fotkę która najbardziej mi się podoba.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto po konkursie pomyslec o stworzeniu jakiegos fajnego kalendarza na 2008 z najlepszymi astrofotkami z forum. Wzorem chocby tego z 2006 roku. Chetnych chyba nie zabraknie. :D

 

Wszystko jest już od dawna obmyślone. Teraz po prostu jest wdrażane - krok po kroku. Możliwości są, trzeba tylko wziąć się za robotę.

 

http://www.jesion.pl/blog/2007/03/05/promo...cja-astronomii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te zdjęcia i te z eliminacji wiem dlaczego zainteresowałem się astronomią. Czytając o ogromie kosmosu i ogladając takie zdjęcia widać, jak g...o warte są nasze ziemskie spory we wszechświecie (kto kogo i za co ma przeprosić, kto na kogo donosił i dlaczego, itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Liczba oddanych głosów:306"

Ze strony głównej AF:

"Mamy 3,925 zarejestrowanych użytkowników"

Czyli frekfencja nie jest znowu taka wspaniała:)

 

Musisz wiedzieć, że ludzka natura jest z zasady bardzo leniwa. Trudno zachęcić ludzi do fatygi. I tak frekwencja jest rekordowa i jest z czego się cieszyć. Pomijam już kwestię, że realnie aktywnych userów jest znacznie mniej. Wszyscy zarejestrowani to zdecydowanie poniżej 10% czytających AF. Gdybym robił głosowanie OPEN - czyli dla każdego zaglądającego, to mielibyśmy w tydzień z 10 000 głosów. Zrobię tak w przyszłości, ale dopiero po powstaniu specjalnej aplikacji, która m.in. nie pozwoli oddawać głosów kilka razy z tego samego komputera.

 

AF odwiedza miesiącznie już ponad 50 000 ludzi. Większość z nich nie zagląda więcej niż 2 razy w miesiącu. Wielu wpada tu tylko spontanicznie. Nie mniej - są metody, żeby "złapać" głos także tych userów "widmo", którz dla AF są całkowicie transparentni.

 

Wystarczy zrobić konkurs: zarejestruj się, oddaj głos w plebiscycie i wygraj Ferrari Enzo. Zdziwiłbyś się frekwencją.

 

Ale przecież nie o to chodzi, żeby sztucznie bić rekordy. Chodzi o to, żeby faktycznie zaintrygować astrofotografią szersze rzesze ludzi - ale takich, z których "coś może być" w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie Ty jeden :rolleyes:

a właśnie bo powinienem był dodać wcześniej, że oprócz samych eliminacji - 5-ciu najlepszych fotografii, był jeszcze jeden taki malutki konkursik; kto wytypuje wszystkie 5, które trafią do finału,

niestety piątki nikomu nie udało się skreślić, było parę "czwórek", ale piątki nikt nie trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem, ale bylo trudno wybrac. Jak czytam ten watek, to widze, ze nie mnie jednemu. Dlatego moze zaapeluje o to, aby pamietac, ze to tylko konkurs-zabawa, a wszystkie te obiekty i zdjecia sa piekne i chyba chcemy je wszystkie! A zaslonic "przegrane" mglawice/galaktyki/gwiazdozbiory bedzie trudno :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie patrze na wstepne wyniki.

Nie no ludzie, z calym szcunkiem dla Tiamata M31 troch za bardzo oklepane.

Moze jednak cos innego?

 

Ja nie oceniam fotografowanego obiektu (fakt że m31 jest oklepana ale mało jest naprawdę dobrych fotek tego obiektu) tylko samo zdjęcie, pod względem estetycznym i technicznym (obróbka, punktowość gwiazd, poprawne złożenie kanałów, etc.)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.