Skocz do zawartości

Deep Sky Party Jodłów 2003 - wrażenia.


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Już po zlocie - szkoda :Cry: . Impreza bardzo udana, pogoda dopisała, towarzystwo doborowe, sprzętu też nie zabrakło . Mili gospodarze zadbali, aby nam niczego nie brakowało. Grochówka z kuchni polowej pierwszego wieczoru wyśmienita. Następnego wieczoru zupa wieloskładnikowa: fasolowa, pieczarkowa, pomidorowa, jarzynowa, gulaszowa i do tego jeszcze kot :lol: - dla każdego coś dobrego . Tym specjałem raczył nas Mirek Krasnowski- główny kucharz, Ania i Basia pomagały w przygotowaniu zupy, oraz główny palacz - Cichy - który dbał, aby pod kuchnią nie wygasło :wink: . Organizatorzy zlotu zadbali o świetne koszulki z logo naszego forum . Oby więcej takich udanych spotkań :!: Niech każdy podzieli się swoimi wrażeniami, ja idę już odsypiać te zarwane nocki . Dzięki wszystkim za świetne towarzystwo i wspólnie spędzone chwile :notworthy: :przytulas:

Ps. Emde, pająk Ci z Synty zwiał, bo siedział rano u mnie w pokoju :D . Teraz siedzi w moim TMB :Loveit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Było naprawde super extra gicior hicior w naszym astronomicznym gronie :astrobrac: , było strzelanie :pistol: , jedzienie po bretońsku czyli troche tego tamtego. Oczywicie najważniesze było to że poobserwowalimy, niestety nie mam raportu z ostatniej nocy bo "nie mogłem pisać" ( :Beer: -> :letsdrink: -> :guiness: -> :wymiotuje: -> :cenzor: (nooo może bez tego przedostatniego)). Sprzętu było zupełnie sporo, kilka nowych nabytków z których najbardziej zaiteresował mnie Celestron DaVe'a. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, Adam, Piotr dzięki za transport, dzięki organizatorom, dzięki tym którzy się pojawili i tym których zabrakło ale przyczynili się organizacyjnie (sš tacy?).

 

Pozdrawiam

howx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah.. mój skromny raport siedzi u Piotra na kompie, kom u Piotra, mało tego, oni tam jeszcze do jutra siedzą, wiec moje info dotrze najwcześniej jutro wieczorem. Ogólnie noc z piątku na sobotę była pogodna ale seeing był naprawde kiepski, kolejna noc to już o niebo lepiej jednak około 3 się zachmurzyło i sie wszyscy pozwijali. Mogę sie pochwalić że chyba jako jedyna osoba złapałem Jupitera :lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że pogoda nam dopisała. Co noc niebo pełne gwiazd. Z piątku na sobotę było trochę wiatru, z soboty na niedzielę już ani podmuchu ale około 1 pojawiła się rosa. Najlepszy seeing był jednak podobno z czwartku na piątek. Teraz we Wrocławiu niebo przejaśnia się po popołudniowym zachmurzeniu a zatem ci co zostali mają jeszcze jedną noc w prezencie.

Na mnie największe wrażenie zrobiła tym razem mgławica M1 widziana przez Syriusza i wspaniały Orion. Dziś w nocy trwało też polowanie na księżyce Urana, które urządzili Mirek z Małkiem. Zapewne pojawią się jakieś materiałne dowody tego polowania.

Wielkie podziękowania należą się Piotrowi Zasłonie za organizację spotkania.

Pozdrawiam wszystkich obecnych.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam z Piły już w domu od 22:00, dojechałem cały i zdrowy :D

Dziękuję "Wszystkim za Wszystko" :notworthy:

Jodłów to bardzo dobre miejsce do obserwacji i nie tylko :wink:

Myślę, że trzeba stworzyć formułę wyjazdu tygodniowego, bo oprócz astronomicznych atrakcji sa przecież jeszcze góry Śnieżnik, wodospad, wyjazd do Czech, grochówka i fasolówka po których musiałem przewietrzyć Swój pokój na życzenie odwiedzających :smoke:

Dobrze, że nie było ognia bo groziło wybuchem :rr:

Nawiązały się nowe znajomości i atmosfera bez żadnych zgrzytów :buzi:

A stronka na zdjęcia już jest i nie trzeba tworzyć nowej. Link gdzieś na forum. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już odżywam po intensywnych kilku dniach.

Faktycznie było znakomicie. Na zlocie pogłębiły się stare znajomości i zawiązały nowe. Były zupki i piwko. Niebo momentami do 6,2 mag. chociaż Janusz twierdził, że i do 6,5 mag. Obserwowaliśmy mnóstwo obiektów, ale na raporty za wcześnie. Mnie podobały się najbardziej księżyce Urana (właściciwe to nie wiadomo czy było to oglądactwo wizualne, czy astro-foto?). Poza tym obiekty mgławicowe, Mars i Staurn. Koledzy stęsknieni za Orionem męczyli długo M42.

Wczoraj jak widzę koledzy dojechali w końcu do domów, chociaż zlot w okrojonym składzie trwa nadal - oj wątroby będą bolały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Oskarze 6,5m było w Smoku 30*nad horyzontem a w zenicie podchodził zasieg pod 7 mag i to była jedna z njaciemniejszych moich nocy z ostatnich kilku lat.

Też dojechałem do domku bez problemów z rodzinką w komplecie po pięciu godzinach jazdy na 20h.

 

Ludziska suuuuper :astrobrac: :przytulas:

 

Żonka cała szczęśliwa :milosc:

 

Obserwacje kultowe :notworthy:

 

Browarek z umiarem the best :Beer:

 

Jedyny mały problemik to bolące gardło po powrocie i dzień w domu na rekonwalescencję po zlotową :noughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było naprawdę fajnie. Trochę daleko, ale czego się nie robi aby zobaczyć znajomych he, he. Niebo w nocy z piątku na sobotę było rewelacyjne, seeing syf, ale przeźroczystość boska (to dla tych co nie widzieli). M42 była jak z bajki. Pozdrawiam wszystkich uczestników, niech żałują ci, których nie było.

 

PS

Rysiek, Wiesiek dzięki za udostępnienie nasadki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było Astrobosko! :D

Atmosferka kosmiczna, sprzęt wypas - szczególnie "Waldachachi" - widok Saturna - choć niestety tylko przez kilka sekund, bo przyszły chmurki - NIEZAPOMNIANY! :shock:

Ale najpiękniej będę wspominał płonący las gdy M42 wschodziła!

Dziękuję wam za wspólne obserwacje. Cieszę się że mogłem spotkać ludzi z którymi rozmawiam na forum. Okazaliście się jeszcze astrofajniejsi w rzeczywistości niż w monitorze! :D

Na następnym zlocie jestem, tylko ustalcie gdzie!

Acha - tak mieszaliśmy okularami , że tearaz mam komplet Naglerków... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań dotarł cały i zdrowy. Bardzo żałowaliśmy, że mogliśmy być tylko jedną noc. Napewno Jodłów to jedno z najlepszych miejsc obserwacyjnych w Polsce. Obserwacji wizualnych nie prowadziliśmy (Kuba i ja) tylko próbowaliśmy zrobić pare fotek M-81, M-82,M-45, M-42, Uran, jednak Krab i hantelki były poza zasięgiem kamery przemysłowej. Troche zdziwiło nas ze nie udąło się z M-27 ale kiedys jeszcze spróbujemy. Zupełnie zapomnieliśmy zrobić M-57 aby porównac z fotką robioną w Poznaniu. Zupełnie bym zapomniał udokumentowaliśmy takze na prośbę Janusza podejrzany obiekt w pobliżu jądra M-31. Janusz gdyby Twoje podejrzenia okazały się słuszne to dowód jest u mnie :D. M-42 i Subaru robiliśmy megrezem Łysego (dzięki za udostępnienie) prowadząc lunetkę ręcznie. Po obrobieniu materiało zobaczymy co z tego wyszło.

 

Luknołem sobie takze przez pare sprzętów: Takahashi 128, Megreza, Syntę 200/1200 ( krótko, ja się jednak nie nadaję do Dobsona z powerem 300x), TMB-150.

 

Na koniec potwierdzam to co napisali koledzy super miłe towarzystwo kolerzanek i kolegów po teleskopie. Wielkie dzięki Piotrowi za organizację i prośba do kolegów robiących wspólne zdjęcie o foto na forum (jako stary erotoman ustawiłem się koło Asi Bo) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam z "spod samiuśkich Tater" ,to był najlepszy zlot na jakim byłem choć to był to mój pierwszy i na pewno nie ostatni zlot, cieszę się że poznałem osobiście tylu wspaniałych kolegów i koleżanki oraz ich "sprzęty".

Niebo było prawie takie jak u mnie w górach ,jedzenie szczególnie z garkuchni to poezja.Czekam tylko na nasze zdjęcia a szczególnie to grupowe :Wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.