Skocz do zawartości

Deep Sky Party Jodłów 2003 - wrażenia.


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie ?),  

Jak juz chcecie wzbudzac zazdrosc u osob nieobecnych na zlocie to pokazcie jakies fotki a najlepiej zdjecia nieba, ktore wykonaliscie !  :twisted:

 

Jak znam życie to jedyne fotki astronomiczne z Mirkowej Kamerki przemysłowej ukażą sie najwcześniej za jakieś 10-15 dni ze wzgledu na skomplikowany proces przegrywania i obróbki zebranego materiału a na inne DS astrofoto nie licz z takich zlotów bo to wymaga, ciszy, skupienia i pełnej koncentaracji czyli prawie nie jest możliwe na tak licznych zlotach ASTRO :lol::lol::lol:

Pozostaje liczyć na refleks kolegów z cyfrzakami i fotki sprzętowo grupowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było SUUUUUUUUUUUPER!.

Niech żałują Ci co nie byli. Dużo by gadać ale nie da się tekstem oddać atmosfery zlotu.

Pozdrawiam wszystkich kolegów i dzięki za wspólne obserwacje (i nietylko obserwacje :guiness: ).

Wielkie podziękowania dla WKA a szczególnie Piotra, i wszystkich którzy dorzucili swoją cegiełkę (jak na przkład Gulasz Mirka czy Koszulki Łysego)do organizacji zlotu.

 

P.S. Jadę przez Kraków i mam 2 miejsca w samochodzie do Jodłowa i chętnie kogoś zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym podziekować wszystkim za możliwość wspólnych obserwacji :salu: , pokazanie sprzętu i jego możliwości, zlot był bardzo udany, było fajnie, choć tylko jedna noc, pogoda dopisała, ciemne niebo i droga mleczna była super, pewnie trochę dymek z ogniska przeszkadzał w obserwacji Marsa :)

Cieszę się że poznałem ludzi z forum.

Dzięki Mirek za transpotr do Jodłowa. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , wyjechałem z Cichym w poniedziałek . Ostatni gasi światło :D . Chyba śmiało możemy powiedzieć że to był zlot zlotów !!. Przepiękne górskie niebo i droga mleczna kapiąca na głowę . To jest to!! O ile na Kudłaczach najlepszym obiektem był Helix o tyle w Jodłowie M-1 określony naleśnikiem był dla mnie obiektem miesiąca . Dziękuję wszystkim za przybycie było super !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To już jest koniec....!" :cry2:

Wraz z Piotrem jako ostatni "zgasiliśmy światło".

Wyjazd cechowała wspaniała atmosferka, którą stworzyli jeszcze wspanialsi ludzie. :astrobrac:

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników :sun:

Do zobaczenia na następnych "bliskich spotkaniach kolejnego stopnia" :salu:

slonce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Troszkę późno dołączam do "ach" i "och" bo dopiero teraz mam trochę czasu aby się podzielić wrażeniami.

Atmosfera rodzinna, wszyscy sobie życzliwi, dobre jedzenie, czyste powietrze, piękne górskie widoki wokół, wspaniałe sprzęty

obserwacyjne, wszystko to pozostawi na długo miłe wspomnienia.

Na pewno będę pisał się na wiosnę i dobrze by było, aby w tym samym miejscu, bo warunki są idealne, w górach przecież - "bliżej nieba". :D

Przy okazji mogłem wyskoczyć w moje ukochane góry i "poszaleć" po kilku szczytach, porobić trochę fotek (ok.70). Już je mam, są doprawdy przecudne, pozostaje teraz tylko skanować i skanować.

To był mój drugi zlot i widzę, że każdy ma inny niezapomniany charakter. Poznaje się nowych przyjaciół, wymienia doświadczenia, podpatruje sprzęt, każdy wyjeżdża doskonalszym i bogatszym o nowe doświadczenia.

Jeszcze raz dziękuję Ryśku za transport, dzięki temu trudy podróży były minimalne, dziękuję też organizatorowi zlotu - Piotrowi i wszystkim tym, którzy wykonali jakąkolwiek pracę dla ogółu "zlotowiczów" - tym, którzy robili jedzonko i podkładali pod nie ogienek :P czyli Cichemu, oraz Januszowi za dokompletowanie mojego skromnego sprzęciku.

Jeśli chodzi o wrażenia z obserwacji. Zachwyciła mnie mgławica w Orionie w momencie wyłaniania się zza ściany lasu, wyglądało to rzeczywiście tak, jakby las płonął, zresztą sama mgławica przypominała ptaka z rozpostartymi skrzydłami. Piękna też była mgławica pierścieniowa w Lutni i mgławica Hantle obserwowana w Syriuszu i Syncie. Gromady gwiazd w TMB Ryśka i Uniwersale Zayzika oraz plamy słoneczne. Wiele było obiektów, których nie obserwowałem do tej pory.

Najważniejsze było jednak to, że pogoda nie spłatała nam figla, przecież mógł np. padać deszcz, dziś zapowiadany.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani przyjaciele po cudownym zlocie :)

Z Andrzejem dotarlismy do Warszawy dopiero na 20. Niestety to kawal drogi... Tym razem na szczescie nikt nam w 'dupe' nie wiechal i teleskopy udalo dowiezc w calosci.

 

Tak jak wczesniej napisaliscie zlot byl cudowny. Juz w tej chwili rozpuszczam wodze wyobrazni na nastepny zlot, ale jeszcze wiekszy z calkowicie nowymi, unikatowymi w skali kraju pomyslami.

 

Jestem tak padniety po podrozy, ze w zasadzie nie mam sily pisac :(

Do swojego domu dotarlem godzine temu.

 

Jezeli chodzi o obiekty nieba, to na pewno najwieksze wrazenie dla mnie zrobila M31 z wyraznie widocznymi ciemnymi pasami pylu (!!!). Nigdy nie sadzilem, ze mozna cos takiego zobaczyc w obs. wizualnych. Kolejny raz potwierdzila sie teza, ze od sprzetu wazniejsze sa warunki obserwacyjne. W Jodlowie nawet male teleskopy pokazaly tyle, ze trudno to wszystko opisac.

 

Nasze astro-forumowe koszulki rozeszly sie jak cieple buleczki. Mysle, ze warto zalozyc nowy watek i zebrac zamowienia od osob, ktore nie mogly przyjechac, a chca miec te unikatowe koszuliki.

 

Najwazniejsze dla mnie jest to, ze poza forum jestesmy tacy sami jak na nim. Warto propagowac astronomie i postanowilismy, ze astro imprezy beda jedna z glownych dzialalnosci astro-forum.org. Zabaczycie, co sie bedzie dziala na nastepnych... :)

 

Czekamy na fotki, a bedzie tego pewnie cala masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.