Skocz do zawartości

Deep Sky Party Jodłów 2003 - wrażenia.


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Dołączę swoje wrażenia z Jodłowa.

Przyjechałem późnym wieczorem w czwartek i aż mnie zatkało.

W życiu nie widziałem takiej Drogi Mlecznej, która niestety w późniejszych

dniach nie była tak wspaniała (niech żałują ci z Was, którzy przybyli później). Dzięki uprzejmości Piotra Zasłony miałem okazję poobserwować

niebo poprzez nietuzinkowy teleskop - Syriusza. Wrażenie przednie, co lustro to lustro. Z Piotrem obserwowaliśmy do 4 rano i jako ostatni zeszliśmy z placu boju. Oglądaliśmy wiele sztandarowych obiektów, jednak

na mnie największe wrażenie zrobiła mgławica cirrusowa w Łabędziu widziana przez filtr nebularny. W Wielkiej Niedźwiedzicy, mimo jej dołowania widzieliśmy M81, M82 oraz sąsiednią niewielką NGC 3077.

Nad ranem rzut oka przez filtr nebularny na M42, M43 - wyborne.

Wspomnę jeszcze o Piotra lornecie 25X100, wielka moc drzemie w jej optyce. Wspaniale prezentuje się M31 z jej trabantami M32 i M110.

Równie okazale prezentuje się M35 i jej malutka sąsiadka NGC 2158.

Bez problemu widoczna jest M78 i pobliska NGC 2071.

To tyle, jeżeli chodzi o wrażenia sprzętowo-obiektowe.

Miejsce w Jodłowie jest fantastyczne. Niebo ciemne, a i okolica bardzo atrakcyjna turystycznie. Atmosfera kapitalna, pełny luz, koledzy na żywo.

Nie ma jak kontakt osobisty i rozmowa bezpośrednia.

Dziękuję Piotrowi za organizację zlotu i ufam, że na wiosnę będzie dalszy ciąg. Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Było wspaniale, niezapomniane noce ze sprzętem na placu i miłym zacisznym barkiem w piwnicy ośrodka na zawsze zostaną mi w pamięci. Na pożegnanie dostałem całusa od przemiłej i ładnej córki naszego Bacy, tak więc wyjeżdżalem z prawdziwa niechęcia :wink:

Dzięki wszystkim za wspaniała atmosferę. Niebo w Jodlowie jest super, w przyszłości pewnie pokusimy się o organizacje tam kolejnego astroparty!

 

Dziękuję też specjalnie Piotrowi, Jesionowi i innym kolegom za pracę organizacyjną i jeszcze raz pozdrawiam starych i nowych przyjaciół.

 

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to wszystko wyrazić w paru słowach, ale do dzisiaj jeszcze nie mogę ochłonąć :oops: . Ta atmosfera, szczególnie w nocy, gdy nie zna się jeszcze wszystkich, ciemność nie pozwala na poznanie osób z którymi w dzień się nie rozmawiało, a jednocześnie odczuwa się jakąś więź między ludźmi - to jest wspaniałe :przytulas: :!: :przytulas: . Już bym pojechał na kolejny zlot, ale cóź , praca :wink: . Mam nadzieję , że na wiosnę spotkamy się w tym samym składzie i będzie czas nadrobić zaległości z tego zlotu. Obiecałem Bocianowi , że na EQ6 powiesi swoją Syntę 25 cm i nie wyszło :Cry: . Pierwszej nocy Synta Jesiona"pracowała" na tym montażu, a drugiej po prostu nie było czasu. Tyle było chętnych osób do zobaczenia "czegokolwiek" , a i ja chciałem co nieco zobaczyć w Waldkowym Takahaschi, Mirka SC 10", Syncie z pająkami :lol: , Syriuszu, Celestronie Dawida , że zapomniałem o Syncie Bociana :oops: . Wybacz :notworthy: . Mam nadzieję, że przynajmniej na podstawie zewnętrznych oględzin dokonasz właściwego wyboru dla siebie. To, że Michała mogłem wspomóc w obserwacjach moimi akcesoriami, a Krzyśkowi ułatwiłem dojazd do Jodłowa - koledzy, cała przyjemność po mojej stronie :wink: . Po to ma się przyjaciół, znajomych, i po to jest ten sprzęt. Ja też korzystałem z innych teleskopów i okularów :lol: . Do następnego razu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta atmosfera, szczególnie w nocy, gdy nie zna się jeszcze wszystkich, ciemność nie pozwala na poznanie osób z którymi w dzień się nie rozmawiało, a jednocześnie odczuwa się jakąś więź między ludźmi - to jest wspaniałe

Ryśku właśnie to jest niesamowite! Rankiem wchodzę na śniadanko a tam jakaś nieznana wiara... :wink:

A wieczorkiem patrzę (i nic nie widzę :wink: ) a tu mój kolega Rysiek ustawia działo na h X... cudo!!!

Brak mi tego jak powietrza... :Cry:

 

21700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne tematy znowu muszę niestety ja poruszyć . kasa%20.jpg

 

 

Ogromna prośba do wszystkich uczestników zlotu . Niech każdy przypomni sobie czy przez nieuwagę nie zapomniał zapłacić za posiłek . Fakty są takie : niedziela , wydano 30 śniadań , zapłaconych 13 . Z obiadami też nie tęgo , są niedopłaty . Jeżeli ktoś z Was sobie przypomni to proszę o kontakt na mail . Trzeba to jakoś oddać Krzyśkowi . To właściciel ośrodka w Jodłowie i prawie fanatyk astro po spotkaniu z nami . Rozmawiamy już o budowie murowanego obserwatorium w Jodłowie . Liczę na Waszą uczciwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Piotrze to już pozostaje liczyć tylko na uczciwość zlotowiczów a na przyszłość trzeba to rozwiązać lepiej czyli systemowo albo same noclegi albo z wyżywieniem i wydaniem karteczek na poszczególne posiłki a unikniemy podobnych przykrych niespodzianek :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele się wyjaśniło dzięki mailom od Was , dzięki :) . Nie chodziło o grochówkę i gulasz z kuchni wojskowej .Czekam jeszcze na info od grup i osób które zapomniały zapłacić za posiłki stołówkowe . Ja odpowiadałem tylko za kasowanie noclegów i to gospodarz dostał , prosił mnie później żeby ratować co się da z tymi posiłkami które sam zawalił (płatność za nie ) Wygląda na to że tak wielkiej grupy nie miał w ośrodku i następnym razem musimy po prostu wydrukować bloczki obiadowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a teraz ja :D

ja mozna powiedziec dopiero teraz wszedlem do domu po zlocie :shock:

poza jednym maly incydentem, ktory zostal juz mysle zazegnany, bylo zaj*ebiscie, w druga noc pod koniec jak juz bylo praktycznie po obserwacjach tak strasznie sie "spapralem" :D ze wogole nie wiedzialem co i jak :D:D:D

nie wiem jeszcze kto byl na tym ognisku ale dzieki im ze tak ladnie nam wszystkim spiewali :D

pozdrawiam cala ekipe, bylo masakrycznie.

 

ps.

dobrze ktos z was napisal ze w nocy kazdy sie sobie przedstawial

a rano czlowiek wstaje i patrzy na tych wszystkich ludzi i zadaje sobie pytanie: "czy ja ich znam, czy jeszcze nie ?" :D:D:D

piekny zlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem cichą nadzieję, że skoczę do Was z Częstochowy z seniorem rodu, sister i małym Błażejem...ale byłoby to zbyt piękne; w Cz. byłem 24.09, ale wizyty w bankach, adwokatach, gazowniach, elektrowniach, ehhhhh...szkoda gadać...po prostu brakowało mi Was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

O kurde. Łezka się w oku kręci. W tych czasach było coś wyjątkowego. To się zdarza raz w życiu. Ciekawe, czy staniemy jeszcze np. z Januszem Płeszką obok siebie na 1 zdjęciu? :szczerbaty: Dzisiaj dla wielu to wręcz niewyobrażalne, a kiedyś? W jednej drużynie graliśmy.

 

A tak w ogóle, to 10 zlot będzie w tym roku. W 2013 będzie 11 zlot.

Edytowane przez Adam_Jesion
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.