Skocz do zawartości

Bóg i starożytna astronomia


zysix

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt... 666 postów ?!? :D

 

A poważnie, w sprawie smsów, to spadłem z krzesła. Jestem głęboko zasmucony, żeby aż tak daleko się posunąc... To jest własnie rodzaj fanatyzmu, który zaślepia i powoduje zanik szacunku do drugiego człowieka. Jak widac, na FANATYZM, chorują zarówno wierzący jak i niewierzący.

Przykro mi bardzo...

 

 

dobrych świąt i dobrych warunków

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej chlopaki, wiem ze chmury od wiekow na niebie szaleja... wiem ze deprecha z braku nieba...

 

idzcie lepiej na browara *, co? :Beer:

 

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

 

 

 

* - melise, masaz relaksacyjny, zakupy, etc... (wstawcie co kto lubi, aby wprawic sie w blogi nastroj )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamknę jednak ten wątek. Nie uwierzycie, ile dostałem PW z taką prośbą. A jak nie uwierzycie, to i tak nie powiem :P

 

Jak ktoś ma ochotę komuś coś wygarnąć, to do jutrzejszego wieczora ma jeszcze okazję :szczerbaty: .

a wiesz Jesion że i ja miałem takie przemyślenia (tzn. napisać o zamknięcie wątku) - mówię: i tak g.....o z naszych rozważań na ten temat - można czytać miliony książek, analizować różne warianty - jak coś wymyślimy to za n lat - oczywiście jak ludzkość przetrwa. EOT

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątku nie ma sensu zamykać bo dasz palca to będą chcieli więcej i przy każdym " nie wygodnym wątku" będzie lawina priv :Salut: Nie rozumiem ludzi dlaczego piszą o zamknięcie wątku. W jakich my żyjemy czasach, dalej boimy się prawdy, wolimy pozostać przy tym co się utarło i kneblować innym usta tak jak robiło się to kiedyś gdy Kopernik ogłosił swoje racje :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się tu z Oskarem, iż zamknięcie tematu nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza w sytuacji zakazu prowadzenia dysput Religijnych. Religia jest zbyt drażliwym tematem, i jak grzybek80 zauważył zakaz wypowiedzi na ten temat może zostać odebrany jako Dyskryminacja. Zwłaszcza czytając o sytuacji z obraźliwymi mailami i sms . Oczywiście rozumie Twoje, decyzje gdyż w razie czego to Admin dostaje po tyłku.

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś ciekawe argumenty za zamknięciem, o których można by podyskutować?

 

Choćby takie, że ten wątek wybuchnie, a praktyka forumowa uczy, że lepiej zapobiegać, niż "sprzątać".

 

PS. Mam nadzieję, że ta moja ostra retoryka będzie powodem utrzymania kultury. Gdyby nie wcześniejsza interwencja, już byłoby sprzątanie - choćby nie wiem, jakby nam się wydawało, że nie mam racji. Ale proszę bardzo - zobaczymy co dalej, ale niech nikt mi już nie wysyła PW, tylko ew. pisze swoje prośby o zamknięcie/wyrzucenie w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci tez chcialbym uslyszec o argumentach za koniecznym zamknieciem tego topicu.

 

" Oskarżonemu przysługuje prawo do tego by wiedziec o co jest oskarżany.." czyż nie ? :angry:

 

ps. spokojnie.... jak na razie temperaturka nie przekroczyla typowej rozmowy dla ciagu głownego...supernowa nam chyba nie grozi... chyba ze jakas nagla pertuberancja....oby nie !

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgorsze jest to, że juz pojawił sie element męczeństwa jako domniemany dowód kto ma racje B)

 

taka ludzka natura, jakby linczowany przestępca jest tak biedny, że już prawie niewinny. :huh:

 

Bardzo interesujące... Tak na to nie spoglądałem! Faktycznie, jak ktoś da się pobić za stweirdzenie, że 2+2=6, to czy będzie miała rację?!? Ale chyba, nikt się za to nie dał pobić.

 

częstych rozpogodzeń pogody i ducha

 

ps. to oczywisćie nie rozwiązuje problemu smsów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie co miało być powiedziane - zostało powiedziane.

Proponowałbym jednak nie stwarzać precedensu (zamknięcie wątku na hajdparku :blink: ) ale pozwolić dyskusji umrzeć śmiercią naturalną.

Ja już się tu nie odzywam, chyba, że ktoś mnie sprowokuje i nie wytrzymam :szczerbaty:

 

PS. Niech ktoś wreszcie rozpędzi te chmury! :angry::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące... Tak na to nie spoglądałem! Faktycznie, jak ktoś da się pobić za stweirdzenie, że 2+2=6, to czy będzie miała rację?!? Ale chyba, nikt się za to nie dał pobić.

 

częstych rozpogodzeń pogody i ducha

 

ps. to oczywisćie nie rozwiązuje problemu smsów :(

 

Tylko, że tu zysix dokonał klasycznego odwrócenia kota ogonem a Paweł Maksym wyjaśnił sytuację.

Nie zauważyłem również wątku martyrologicznego w jego wypowiedzi.

 

A tak BTW to czasem sprzętowe dyskusje wywołują tutaj większe emocje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, nie poddawaj się. Nie daj sobie zamknąć ust.

 

"Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego Imienia" (Mt 10,22)

 

a najgorsze jest to, że juz pojawił sie element męczeństwa jako domniemany dowód kto ma racje B)

 

To jest dość 'interesujący' punkt widzenia.

 

a jaki prawdziwy prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki prawdziwy prawda?

 

Nieprawda.

 

Nikt tu nie mówił o męczeństwie - chodziło o "bycie w nienawiści" czyli bycie obiektem ataków, oskarżeń, pomówień. No czyż nie to właśnie spotkało Pawła Maksyma ? (wg jego relacji)

 

Męczeństwo sobie Waść dopowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczeństwo sobie Waść dopowiedziałeś.

 

mam wyczucie :) panie Rejtan nie oddamy ani guzika :rolleyes:

 

proponuje tak:

 

2Tm 2:23-25 Br „Unikaj głupich i niedorzecznych dyskusji, pamiętając, że zazwyczaj prowadzą one do kłótni.(24) A słudze Bożemu nie wolno wdawać się w kłótnię; powinien być łagodny dla wszystkich, gotowy do udzielania [spokojnych] pouczeń; [powinien być zawsze] zrównoważony.(25) Nawet wrogo usposobionych powinien upominać z całą łagodnością,"

 

Rz 12:14 Br „Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie ich, a nie złorzeczcie im.”

 

z dedykacją dla wszystkich, którym da sie obrazic uczucia religijne :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyczucie :) panie Rejtan nie oddamy ani guzika :rolleyes:

 

proponuje tak:

 

2Tm 2:23-25 Br „Unikaj głupich i niedorzecznych dyskusji, pamiętając, że zazwyczaj prowadzą one do kłótni.(24) A słudze Bożemu nie wolno wdawać się w kłótnię; powinien być łagodny dla wszystkich, gotowy do udzielania [spokojnych] pouczeń; [powinien być zawsze] zrównoważony.(25) Nawet wrogo usposobionych powinien upominać z całą łagodnością,"

 

Rz 12:14 Br „Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie ich, a nie złorzeczcie im.”

 

z dedykacją dla wszystkich, którym da sie obrazic uczucia religijne :szczerbaty:

 

a może by tak Waść zacząć od "belki i źdźbła"?

 

mam wrażenie poza tym, że prozelityzm idzie tu odwrotnie niż można byłoby się spodziewać.

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie można obrażać dowoli i napewno nie bede nikogo ścigał po sądach ani sprawdzał nielegalnie kto do mnie dzwoni. mnie nawet mozna ubić jak prosiaka :banan:

 

Każdego można - tylko po co?

Jeśli ktoś chce korzystać ze swoich praw obywatelskich to nieładnie jak to robi?

Nie wiem czy nielegalnie (nie znam się) - ale wysyłanie sms'ów z zastrzeżonego nr to jest takie eleganckie, prawda?

Prądem, nożem czy obuchem - jaka preferencja (żeby potem nie było :ha: )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.