Skocz do zawartości

Bóg i starożytna astronomia


zysix

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł Maksym, tego się nie spodziewałem powiem Ci i współczuję. Po pierwsze ciężko jest mi cokolwiek napisać i jakkolwiek to skomentować bo tego się nie spodziewałem tzn. zanim to napisałem, nie przemyślałem sytuacji zupełnie odwrotnej takiej jaka miała miejsce. Oczywiście w 100% nie popieram takiego zachowania.

 

Może wynikało to z tego, że w wątku wątku wspominano tylko o tym jak ludzie cierpieli przez religię, natomiast nie wspominano jak ludzie wierzący cierpieli. Co do pisania cytatów z Biblii to nie mają one dla mnie takiego znaczenia ponieważ, wiem że zostały spisane i wymyślone przez człowieka i nie są to dla mnie "słowa samego Boga".

 

Chciałem także przeprosić, dla których wykazałem brak szacunku pisząc wcześniej Bóg, Biblia z małej litery. Najlepiej będzie jeśli, wszystko wróci do normy a my zajmiemy się załatwianiem astro-spraw.

 

 

pozdrawiam zysix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Maksym, tego się nie spodziewałem powiem Ci i współczuję. Po pierwsze ciężko jest mi cokolwiek napisać i jakkolwiek to skomentować bo tego się nie spodziewałem tzn. zanim to napisałem, nie przemyślałem sytuacji zupełnie odwrotnej takiej jaka miała miejsce. Oczywiście w 100% nie popieram takiego zachowania.

 

Może wynikało to z tego, że w wątku wątku wspominano tylko o tym jak ludzie cierpieli przez religię, natomiast nie wspominano jak ludzie wierzący cierpieli. Co do pisania cytatów z Biblii to nie mają one dla mnie takiego znaczenia ponieważ, wiem że zostały spisane i wymyślone przez człowieka i nie są to dla mnie "słowa samego Boga".

 

Chciałem także przeprosić, dla których wykazałem brak szacunku pisząc wcześniej Bóg, Biblia z małej litery. Najlepiej będzie jeśli, wszystko wróci do normy a my zajmiemy się załatwianiem astro-spraw.

pozdrawiam zysix

 

Biblia jest słowem od Boga można to udowodnić w banalny sposób.. Jeśli chcesz to mogę napisać kilka dowodów które są bez cienia wątpliwości..

 

Było by fajne jak byśmy już zapomnieli o tych sms ach i przeszli do konkretów, było minęło i żyje się dalej, nie płaczmy z tego powodu..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia jest słowem od Boga można to udowodnić w banalny sposób.. Jeśli chcesz to mogę napisać kilka dowodów które są bez cienia wątpliwości..

 

Było by fajne jak byśmy już zapomnieli o tych sms ach i przeszli do konkretów, było minęło i żyje się dalej, nie płaczmy z tego powodu..

Mitek, wiara nie jest rzecza wszystkich więc nie spodziewaj się że zaraz coś komuś udowodnisz. Nie wierzący maja swoja role do odegrania, więc daj im spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia jest słowem od Boga można to udowodnić w banalny sposób.. Jeśli chcesz to mogę napisać kilka dowodów które są bez cienia wątpliwości..

 

Dowodów? Nie ma czegoś takiego jak dowód, jesli jest to proszę podaj go :blink:

 

Było by fajne jak byśmy już zapomnieli o tych sms ach i przeszli do konkretów, było minęło i żyje się dalej, nie płaczmy z tego powodu..

 

Dokładnie :rolleyes:

 

Mitek, wiara nie jest rzecza wszystkich więc nie spodziewaj się że zaraz coś komuś udowodnisz. Nie wierzący maja swoja role do odegrania, więc daj im spokój.

 

Tak samo jak wierzący, przykładem jest choćby Mitek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe pamietam wszytkich ale istnieje pare "dowodów" na istnienie np Boga , chociaz sa to dowody retoryczne to jednak zawsze cos...jednym z nich bylo prawo przyczyny i skutku....tzn ze pytajac sie wciaz o przyczyne w koncu dochodzimy do Istoty absolutnej.

Warto tez sie zastanowic nad faktem ze sa przeciez naukowcy i nie jest ich malo ktorzy z ateisty studiujac np. mechanike kwantowa i inne nauki przyrodnicze..dochodza do wewnętrznego wniosku ze jednak musi istniec Cos/Ktoś -Bóg...pierwszy z brzegu to chociazby Einstein, Ditfurth i cała masa innych. i nie chodzi o to ze zaraz biegna do Kościoła i zaczynaja spiewac psalmy ale o jakies juz inne podejscie do wszechswiata.

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe pamietam wszytkich ale istnieje pare "dowodów" na istnienie np Boga , chociaz sa to dowody retoryczne.

 

A cuda?

Potwierdzone naukowo i na piśmie nie tylko przez Kościół ale i na przykład przez urzędników, lekarzy (niekoniecznie chrześcijan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Einstein był panteistą i zdecydowanie wypierał się osobowego Boga.

 

,,To oczywiste kłamstwo, co czytałeś o mojej religijności; kłamstwo, które jest raz poraz powtarzane. Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym jednak musiał znaleźć w sobie coś, co miałoby apekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.''

 

ALBERT EINSTEIN*

 

*Zainteresowanych odczuciami religijnymi naszego geniusza, odsyłam do lektury ,,Einstein w cytatach''

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Einstein był panteistą i zdecydowanie wypierał się osobowego Boga.

 

,,To oczywiste kłamstwo, co czytałeś o mojej religijności; kłamstwo, które jest raz poraz powtarzane. Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym jednak musiał znaleźć w sobie coś, co miałoby apekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.''

 

ALBERT EINSTEIN

Niewazne czy Bóg osobowy czy nie...To nastepna z najbardziej ciekawych kwesti dot. samego Boga..

ale to temat rzeka..wchodzi to juz w religioznawstwo ogólnie.

 

Pawlo...ale cuda akurat chyba dowodu stanowic nie mogą na istnienie Boga...nawet gdy potwierdzone i udowodnione ze takie zaistnialy. Zwykłe zacmienie slonca odebralibysmy kiedys tam za cud. czy ..nasz dzisiejszy samolot...w sredniowieczu. To bardzo subiektywne.

 

Zresztą czym jest cud? np wylecznie kogos nieuleczalnie chorego? pojawienie się Matki Boskiej na Medjugorie?

To wszystko dla racjonalisty wciaz dowodem na istnienie Boga nie musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przygotuję dowody na autentyczność Biblii jeszcze pozwolę sobie powiedzieć jedna rzecz odnoście istnienia Boga bo ktos to wyżej lekko poddał w wątpliwość Biblia mówi w taki sposób o takich osobach:

 

List do Rzymian 1:20 "Albowiem jego niewidzialne przymioty-jego wiekuista moc i Boskość- są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki."

 

Warte podkreślenia- "Nie będą mieli wymówki"

 

Dlaczego? Ktoś powie człowieku spójrz w głąb swojej duszy i zapyta czyż nie masz jej od Boga?

 

Co wtedy powiesz? Nie nie mam, nie wierzę? To zapyta w takim razie skąd?

 

Inny werset Biblijny:

 

"Będę Cię sławił gdyż uczyniony jestem w sposób napawający lękiem, zdumiewający. Dzieła twoje są zdumiewające, o czym dusza moja wie bardzo dobrze."

 

Dla mnie istnienie Boga jest tak oczywiste jak to, że teraz pisze ten post. Teraz biorę się za przygotowanie dowodów. Tylko nie zamknijcie tego tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przygotuję dowody na autentyczność Biblii jeszcze pozwolę sobie powiedzieć jedna rzecz odnoście istnienia Boga bo ktos to wyżej lekko poddał w wątpliwość Biblia mówi w taki sposób o takich osobach:

 

List do Rzymian 1:20 "Albowiem jego niewidzialne przymioty-jego wiekuista moc i Boskość- są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki."

 

Warte podkreślenia- "Nie będą mieli wymówki"

 

Dlaczego? Ktoś powie człowieku spójrz w głąb swojej duszy i zapyta czyż nie masz jej od Boga?

 

Co wtedy powiesz? Nie nie mam, nie wierzę? To zapyta w takim razie skąd?

 

Inny werset Biblijny:

 

"Będę Cię sławił gdyż uczyniony jestem w sposób napawający lękiem, zdumiewający. Dzieła twoje są zdumiewające, o czym dusza moja wie bardzo dobrze."

 

Dla mnie istnienie Boga jest tak oczywiste jak to, że teraz pisze ten post. Teraz biorę się za przygotowanie dowodów. Tylko nie zamknijcie tego tematu..

 

Przedstaw te dowody i przestań proszę nas karmić tymi biblijnymi wersetami bo mają się nijak do tego wszystkiego, a zwłaszcza jak jest w nich zawarta krytyka co do ,,takich osób''. <_<

Używaj ich może jedynie na poparcie swoich dowodów. Czekamy. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakładając że taki ,,cud'' miał miejsce... :rolleyes:

 

Miał miejsce. Chrystus zmartwychwstał, chrześcijanin w to nie wątpi.

 

"A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach." (1 Kor 15,17)

Edytowane przez Pavlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą podam kilka dowodów na to, że Biblia to słowo pochodzące od żywego Boga:

 

200 lat naprzód przepowiedziano w niej upadek wielkiej potęgi jakim był Babilon, podano zwycięzce (Medów i Persów)

 

Sen "wielkiego" króla Babilonu o "wielkim posągu"

 

Przepowiednia w Księdze Daniala o upadku "Wielkiego posągu" czyli kolejno poniżej mocarstw Światowych:

 

Powstanie i upadek:

 

1.Egipt

2.Asyria

3.Babilon

4.Medo- Persja

5Grecja

6.Rzym

7? Zespolone mocarstwo ................ ............... Nie wypowiem o jakie mocarstwo chodzi bo może to się wydać dla niektórych kontrowersyjne ale każdy jest na tyle inteligenty , że zaskoczy. To już ostatnie mocarstwo które jeszcze istnieje ale upadnie jak 6 wyżej..

 

Co się stanie po upadku ostatniego mocarstwa? Wyjaśnia to dalej Biblia:

 

Daniela 2:44,45

 

"A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone w niwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i połozy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone"

 

Czyż nie modlimy się do Boga o nadejście jego królestwa. Znamy modlitwę wzorcową "Ojcze nasz"? To właśnie o te królestwo się modlimy...

 

..."Przyjdź królestwo Twoje, bądź wola twoja w niebie jako i za Ziemi"

 

Wola Boga nie dzieję się obecnie na Ziemi dlatego się o nią modlimy, czyja wola dzieję się na ziemi?

Kto zaproponował Jezusowi Chrystusowi królestwa tego świata??????? :icon_idea::icon_idea::icon_idea:

 

Biblia przedstawia mocarstwa światowe także jako wielkie bestie : Daniela, Objawienie itp.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą podam kilka dowodów na to, że Biblia to słowo pochodzące od żywego Boga:

 

200 lat naprzód przepowiedziano w niej upadek wielkiej potęgi jakim był Babilon, podano zwycięzce (Medów i Persów)

 

Przepowiednia w Księdze Daniala o upadku "Wielkiego posągu" czyli kolejno poniżej mocarstw Światowych:

 

Powstanie i upadek:

 

1.Egipt

2.Asyria

3.Babilon

4.Medo- Persja

5Grecja

6.Rzym

7? Zespolone mocarstwo ................ ............... Nie wypowiem o jakie mocarstwo chodzi bo może to się wydać dla niektórych kontrowersyjne ale każdy jest na tyle inteligenty , że zaskoczy. To już ostatnie mocarstwo które jeszcze istnieje ale upadnie jak 6 wyżej..

 

Co się stanie po upadku ostatniego mocarstwa? Wyjaśnia to dalej Biblia:

 

Daniela 2:44,45

 

"A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone w niwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i połozy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone"

 

Czyż nie modlimy się do Boga o nadejście jego królestwa. Znamy modlitwę wzorcową "Ojcze nasz"? To właśnie o te królestwo się modlimy...

 

..."Przyjdź królestwo Twoje, bądź wola twoja w niebie jako i za Ziemi"

 

Wola Boga nie dzieję się obecnie na Ziemi dlatego się o nią modlimy, czyja wola dzieję się na ziemi?

Kto zaproponował Jezusowi Chrystusowi królestwa tego świata??????? :icon_idea::icon_idea::icon_idea:

 

 

Dlaczego sie nie dzieje wola Boga na Ziemi także mogę wyjaśnić. Latem jakaś wycieczka wyruszyła na pielgrzymkę i autokar wpadł z braku hamulca ................ Zginęło wielu ludzi . W tV słyszało się głosy:

 

"Bóg ich zabrał" Che się płakać jak się słyszy takie itp. znając Biblię . To oskarżenia rzucane samemu Bogu.

 

Przepraszam niechcący zacytowałem samego siebie. Miało być edytowane.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek..mozna kazdemu pokazac przepowiednie sprawdzone przez zwyklych ludzi..o! np tego jasnowidza co znalazl ostatnie ciało po naszym mazurksim szkwale :(

 

dla racjonalisty to ze cos sie przepowiedzialo w Biblii raz czy 10 razy to jak widzisz wciaz za malo tym bardziej na dowód "zywego Boga" . Przepowiadac potrafia zwykli ludzie..

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w takie bajki, że ktoś coś przepowiedział. Kierował się rozumem i tyle, nie przyrównujmy takiego czegoś do długo czasowych przepowiedni. Każdy racjonalnie i logicznie myślący człowiek po przeczytaniu Biblii wie że to nie dzieło człowieka nie jest aż tak mądry. Nawet nauka ostatnimi czasy potwierdza prawdomówność Biblii , skoro jest wiarogodna w jednym to dlaczego miała by kłamać w innym? Dowody są miażdżące i takie , że nie ma wymówki..

 

 

Biblia sama mówi o sobie:

 

"Całe pismo jest natchnione............................"

 

 

Moim zdaniem Gdyby Bóg sie objawił i powiedział głośno o swoim istnieniu to każdy by tak trząsł "portami", że by szedł ze strachu na Nim.. Ale chyba nie rzecz na tym polega co? Mamy raczej z miłości żyć i podobać się Bogu. Jak cytowałem wyżej. Nie będą mieli wymówki bo działa Boga są widoczne na każdym kroku..

 

Zobacz ile masz dowodów? interesujesz się astronomią powinieneś zauważyć, czy człowiek potrafi nadać tor tak ogromnym ciało niebieskim? A nasze serca dostosowane specjalnie do grawitacji ziemskiej? Na Jowiszu serce nie zdołało by przepompować krwi do mózgu. Zresztą o czym my tu rozmawiamy? Udowadniamy coś co jest oczywiste.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.