Skocz do zawartości

CENY SPRZĘTU W KIJOWIE


Swaldek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Byłem kilka dni w Kjowie i oto co widziałem i za ile:

 

SOLIGOR 800 - 5300,00 hrn

BPC Kronos 20x60 - 600,00 hrn

YUKON 100 - 1800,00 hrn

 

Do policzenia

1USD = 5,35 hrn

ŻADNYCH AKSESORII - TYLKO FILTRY SOLIGORA.

 

Zatem Yukon jest znacznie droższy niż w Polsce, BPC też - dodatkowo jest w plastikowej obudowie. Ja zawsze myślałem że w blaszance.

Nie widziłaem żadnych dedykowanych Astro Sklepów w całym kijowie. Teleskop był na stoisku ze sztućcami.

 

Widziałem za to super lornetkę YUKON 30x50 (WYPRODUKOWANĄ 24 WRZEŚNIA B.R) za cenę 560,00 hrn czyli 110,00 USD. Widok super - więcej nic nie powiem bo nie mogłem jej wynieść przed sklep!!!. Nie wiem czy są takie u nas. Reklamują ją ostro jako optykę typu Newtona z Nowosybirska, produkt zaś białoruski. W cenie złączka to tripodu, fajny pokrowiec.

I na koniec - zarąbisty efekt patrząc przez lornetkę w systemie Maksutowa ( z Nowosybirska) 30x60 za 450 USD. Muszę to kupić - świetna jakość. Uważam iż warta tej ceny. bpc 20X60 JEST POBITA NA ŁEB.

Jest też cała masa lornetek BPC Kronos ( kolor moro, nowy design) o powiększeniach 12x40, 10x50, 14x40, 7x30,7x35

 

pozdrawiam

Swaldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy widziałeś może Kronosa 10x50 ale z takimi pryzmatami jak w modelu 20x60, to były kiedyś dobre lornetki, jasne, mało zażółcone i o dużym wyraźnym polu widzenia, teraz o takich możemy już tylko pomarzyć :?

 

ps Przelicz te ceny na złotówki i wpisz ceny w zł bo zrobisz to jeden raz a tak prawie 200 forumowiczów zaprzęgasz do ulotnej pracy bo nie wypiszą ich w twoim poście i szybko zapomną nie zapisane ceny, szanujmy wszyscy swój czas koledzy bo naprawdę warto 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu - widziałem tego Kronosa - ale tylko widziałem - jest również w kolorze moro. Wszytskie te mor są "blaszane" - tak twierdził pożal się Boże sprzedawca Niestety sprzedawca był dupkiem i nie dawał do ręki. Udało mi się luknąć przz Yukona i tego Maksutowa. A potem było juz "chwatit" z jego strony i poker face. Nie dał już lukać zasraniec - no to jak wybrać albo porównać?

Dla leniwych -przeliczam na dolary

SOLIGOR 800 - 1000,00 USD

BPC 20x60 - 113 USD

Luneta YUKON 100 (tak jak masz w sklepie)- 339 USD

Ten Maksutow na którego pztrzyliśmy w necie Januszu to jest BAJKA!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ten Maksutow na którego pztrzyliśmy w necie Januszu to jest BAJKA!!!!!

 

I chcesz powiedzieć człowieku że przyjechałeś bez niego to jest jak horror a nie bajka, bo jak ten sprzedaweca kusisz a nie pokażesz do ręki innym :? :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wielkie panie ładny - tam na ulicy kupuję zawsze w towarzystwie aborygena :lol: , który zna sprzedwacę i dla mnie zero kitu Januszu. Mam tam wielu przyjaciół. Na przykład właściciele holdingu FOKSTROT z Ukrainy ( 70 % runku materiałow fotograficznych mają i 85 % rynku salonów motoryzacyjnych - to moi partnerzy biznesowi) Przed kupnem i tak przyjde do Ciebie po instruktaż. Jak będziesz chciał - to jak oglądniesz moją lornetkę - to Ci kupię taką samą.

Powiedz czy patrzyłeś przez tego Yukona 30x50 - mnie rozbroił - fajny sprzęcik.

ZDROWIEJ SZYBKO I ŁYKAJ SYROPY :guiness: - gumowe ucho mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - moje wyjazdy palą sie na panewcę :roll:

Jak jest coś to ja musze brać walizę i wyp..adać w trasę.

Życie nas nie pieści.

Z epsilonami wyraźnie powiedziałem, że nie powtórzyłem udanej próby i że musiało mnie omamić :pistol:

A swoją drogą, to co Ty tam nastawiałeś na ten balkon :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swaldek tak trochę nie w temacie - szkoda że cię nie było w Jodłowie - niebo takie, że rozdzielaliśmy epsilony z zamkniętymi oczami!  :wink:

Oj EMDE wiem wiem niebo wirowało nawet po zamknięciu powiek ale pamiętaj że za dużo promili nie zrobi z Ciebie żadna miarą bohatera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.