Skocz do zawartości

Montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zaleceniami Moderatora powtarzam swoj post(adresowany przede wszystkim do sprzedawcow sprzetu ale chetnie poznam opinie wszystkich na ten temat):

Kiedy w Polsce bedzie można kupić montaże przynajmniej ze sredniej półki cenowej: mam na mysli chociazby Vixena GP DX, czy tez EQ-6 lub HEQ-5 (faktycznie pomylilem w poprzedniej wersji postu nazwe ale pewnie na skutek wizualnego podobienstwa EG-6 i HEQ5-dzieki za uwage). Sprzetu do obserwacji mamy juz sporo - co chwila pojawia sie ktos z nową marka -  jak chociazby nowe Optisany ostatnio -  a dobrych montazy jak nie ma tak nie ma. Nie chodzi mi bynajmniej o Fornaxy, Astro-Physics, Losmandy czy tez Atluxy Vixena, ale seria GP Vixena jest przeciez w zasiegu finansowym wielu z nas.

Nie kazdy ma na tyle mocne nerwy by probowac przewiezc przez granice. Ja osobiscie wolalbym zakupy robic u ktoregos z rodzimych sprzedawcow, chociazby z tego powodu ze zalatwia to problem z serwisem i ewentualnymi naprawami.

Mysle ze tu jest jeszce pole na ktorym mozna wiele zdzialac.

Pozdrawiam

Jak slusznie zauwazyl Bielack nawet EQ-5 samego nie mozna kupic ale tylko w zestawie z teleskopem Synty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdz czy przypadkiem Astrokrak nie ma w swojej ofercie samych montazy. Co do oferty to sie zgada - malo tego na naszym rynku. Byloby naprawde pieknie gdyby mozna byloby zbudowac sobie samemu newtona z czesci Quasara i Astrkraka i dokupic do tego (w rozsadnych cenach) monaz!

 

BTW:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...5&category=3636

nie jest to ideal ale trzeb szukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy przypadkiem Astrokrak nie ma w swojej ofercie samych montazy.

 

Pewnie Soligora ?????????

 

Przydałoby się, żeby takie Vixeny lub nawet Gemini były robione przez krajowych ludzi. Nie trudno zgadnąć, że człowiek liczy na tańszy sprzęcik, ale o podobnych osiągach. W sumie to Janusz(e) powinien(ni) się wypowiedzieć. Czy to jest nie tyle wykonalne, co jak to się ma do ceny i włożonej pracy.

Mnie akurat intryguje (delikatnie mówiąc) sprawa (czyt. cena) montaży. Wiem, że ich cena jest adekwatna do ich pracy, ale czy nie może być 500 czy 1000 EUR tańsze? Przecież 3.000 EUR to 12.000 zł. (np.Gemini41) [a gdzie VAT i cło?!]. Taniej znaczy konkurencyjnie. Nie mówię, żeby schodzić z ceny o połowę. Bo jak to ma być nieopłacalne to nikt tego nie dotknie. I ma 100% rację. Czasy ideologii się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.